Україна і Європа разом можуть натиснути на Путіна для досягнення справедливого миру - Зеленський

Європейський парламент та вся Європа твердо підтримували Україну протягом 1000 днів, що минули від початку повномасштабного російського вторгнення, і зараз вони разом з Україною можуть вчинити свій тиск на Путіна, щоб примусити Росію до справедливого та стійкого миру.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський сьогодні у відеозверненні до учасників надзвичайного засідання Європейського парламенту у зв’язку із тисячею днів з початку повномасштабної російської війни проти України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україні разом з усією Європою та Америкою, з нашими партнерами по усьому світу, вдалося не лише не дозволити Путіну захопити Україну, але також захистити свободу всіх європейських держав. Навіть з Північною Кореєю, на фоні Кім Чен Ина, навіть на його фоні Путін залишається меншим за об’єднану силу Європи. Я закликаю не забувати про це. Не забувати, як багато Європа може досягти. Якщо нам вдасться зберегти європейський спосіб життя від падіння, ми зможемо, напевно, підштовхнути Росію до справедливого миру», - наголосив Президент.

Він подякував президентці Європарламенту Роберті Мецолі за підтримку України та за скликання цієї надзвичайної сесії Європейського парламенту, за те, що жодного разу за ці 1000 днів не були зраджені спільні європейські цінності. На переконання Зеленського, Україна разом з Європою довели, що такі цінності є не лише словами, і не чимось абстрактним. Вони довели, що європейські цінності та європейський шлях життя, коли реалізуються у діях, здатні захищати життя реальних людей.

«Мир - це те, чого ми бажаємо найбільше. Два роки тому ми запропонували Формулу миру, і я вдячній всій Європі та нашим партнерам, які її підтримали. Ви і Європейський парламент були серед перших, хто підтримав Формулу миру. Єдиним, хто виступив проти неї, був той, хто розпочав цю війну, – це Росія. Ми маємо підштовхнути Росію до справедливого миру. Кожен удар та кожна загроза від Росії мають зустрічатися жорсткими санкціями», - наголосив лідер Української держави.

Читайте також: Іноземні політики й дипломати - про 1000 днів повномасштабної війни Росії в Україні

За його словами, протягом 1000 днів, що минули від початку повномасштабного російського вторгнення, було важливим радикально скоротити російську спроможність фінансувати війну через продаж нафти. Саме нафта, підкреслив Президент, є кров’ю для путінського режиму, і російський тіньовий флот танкерів, - це саме той інструмент, що підтримує його життя.

«Наскільки довго цей флот буде діяти, настільки довго Путін буде продовжувати вбивати. Потужні санкції є дуже важливим. Дякую всім, хто підтримує наших людей, нашу стійкість та нашу здатність до відновлення після найбільш руйнівних атак Росії. Разом ми вже досягли багато. Але ми не маємо боятися робити навіть більше зараз», - підкреслив Зеленський.

Він зазначив, що залучення військ Північної Кореї вже призводить до суттєвої ескалації війни, і такий розвиток вимагає консолідації зусиль та волі, щоб протидіяти такій ескалації.

«Путін привів 11 тисяч корейських військ на кордони України. Цей контингент може зрости до 100 тисяч. Поки деякі лідери в Європі думають про вибори або про щось на кшталт в українському минулому, Путін сфокусований на тому, щоб перемогти у цій війні. Він сам не зупиниться. Що більше часу це триватиме, то гіршими будуть умови. Кожен день є найкращим моментом для того, щоб вчинити більш жорсткий тиск на Росію», - наголосив Президент України.

Він зауважив, що Росія не матиме мотивації долучитися до справжніх змістовних переговорів з досягнення справедливого миру, якщо на це не буде впливу певних ключових факторів. До таких факторів, за словами Зеленського, належить знищення складів боєприпасів на російській території, переривання шляхів російської військової логістики, руйнація російських військово-повітряних баз, підрив спроможностей Росії з виробництва ракет і дронів.

Також до таких факторів, за словами Президента, належить конфіскація заморожених російських активів.

«Ви дуже добре знаєте, що Путін не вірить у людей або у правила, він вірить лише у гроші та у владу. Саме це ми маємо у нього забрати, щоб поновити мир. Якщо хтось у Європі вважає, що це є справою України або будь-кого іншого, наприклад, країн Балтії, Балкан, Грузії або Молдови, це заперечується дуже простою істиною: ніхто не зможе скористатися спокійними водами посеред шторму. Ми маємо зробити все, щоб завершити цю війну справедливо, і, безумовно, разом», - наголосив Зеленський.

Читайте також: Україна і Європа разом можуть натиснути на Путіна для досягнення справедливого миру - Зеленський

За його словами, Україна постане перед величезними викликами наступного року, але Україна має намір зробити наступний рік роком миру. «Дякую вам за вашу рішучість, за ваші рішення, за ваші принципи, за ваші візити до України під час війни, особливо протягом першого її року, коли це було так важко. Дякую вам за все. Слава Україні», - сказав Зеленський, завершуючи своє звернення до депутатів Європарламенту.

Ці слова українського лідера учасники пленарного засідання зустріли аплодисментами та стоячи.

Як повідомлялося, сьогодні, 19 листопада, у Брюсселі за ініціативи президентки Європарламенту Роберти Мецоли відбулося позачергове пленарне засідання цієї ключової євроінституції з нагоди сумної дати – 1000 днів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.