Для зміни ходу війни потрібні потужні засоби стримування - Україна в ОБСЄ

Для зміни ходу російської загарбницької війни Україна потребує потужних інструментів стримування, які змусять Росію визнати суверенітет і територіальну цілісність України, а також європейські та євроатлантичні прагнення українського народу.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила т.в.о. постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Вікторія Кувшинникова під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ.

"Росія все більше покладається на терор, щоб зламати опір України. Таким чином, які б "мирні ультиматуми" ми не чули від Москви, але цілі Росії залишаються незмінними протягом десятиліть. Москва, як і раніше, заперечує право України на існування, оголошує українців і росіян одним народом і хоче перетворити Україну на "державу, що не відбулася", - сказала вона.

Українська дипломатка вказала на те, що порушення нейтралітету України у 2014 році, розширення війни після спроб заморозити окупацію Криму, провал численних перемир'їв між 2014 і 2022 роками, ескалація насильства і зростання кількості жертв серед цивільного населення "сьогодні повинні бути ретельно розглянуті перед тим, як пропонувати нові ідеї щодо завершення війни".

"Це свідчить про те, що не може бути жодних компромісів щодо принципів територіальної цілісності та суверенітету. Інакше це буде лише запрошенням до майбутніх атак. Проти України та інших країн", - наголосила Кувшинникова.

Читайте також: Для росії ядерна зброя є головним козирем у переговорах - NYT

Вона додала, що усе це також свідчить про те, що "для зміни ходу війни необхідні потужні інструменти стримування, який змусить Росію визнати суверенітет і територіальну цілісність України, а також європейські та євроатлантичні прагнення українського народу". Лише це створить належні умови для відновлення миру і стабільності в Європі.

Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявляв, що у питанні досягнення стійкого, справедливого та всеосяжного миру Україна підтримує концепцію та підхід "мир через силу".

Фото: МЗС