Стефанішина прокоментувала блокування кордону - у Польщі очікуються вибори
Блокування польськими фермерами пунктів пропуску на кордоні з Україною лежить у площині внутрішньої політики Польщі.
Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - міністерка юстиції Ольга Стефанішина під час спілкування з журналістами в рамках вечора солідарності з постраждалими від насильства, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Я хочу чітко артикулювати, що це питання (блокування кордону польськими фермерами - ред.) лежить у площині внутрішньої політики Польської Республіки. Ми розуміємо, що почалися праймеріз, починається підготовка до президентських виборів у Польщі, і не треба бути генієм, щоб, проаналізувавши календар, зрозуміти: якщо є блокування кордону з Україною, значить, очікуються вибори у Польщі", - сказала Стефанішина.
За словами віцепрем'єрки, Україна була готова до такого розвитку подій.
У цьому контексті вона нагадала, що навіть в умовах повного блокування українсько-польського кордону ми досягли угоди щодо продовження лібералізації транзиту.
«У найближчі тижні буде затверджена нова Європейська комісія, і я впевнена, що це рішення (про недопущення нових блокувань кордону – ред.) буде ухвалено так само», - зазначила віцепрем’єрка.
Як повідомляв Укрінформ, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський в неділю зустрівся з протестувальниками, які від суботи блокували рух вантажівок поблизу пункту пропуску «Медика-Шегині» на польсько-українському кордоні. За результатами переговорів протест на кордону в районі цього пункту пропуску було призупинено.
Польські аграрії погрожують заблокувати після 10 грудня всі пункти пропуску на польсько-українському кордоні, якщо уряд країни не виконає їхніх вимог.
За результатами переговорів у Медиці міністр Секерський задекларував, що до 10 грудня він підготує відповідь на вимоги протестувальників. Зокрема, фермери очікують від влади у Варшаві рішучого спротиву у справі угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Південної Америки. Вони побоюються, що відсутність реакції може призвести до напливу на польський ринок агропродукції з країн цього регіону, які входять в організацію Mercosur. Крім того, польські аграрії вимагають від уряду зберегти аграрний податок в 2024 році для фермерів на рівні минулого року.