Голова Асамблеї держав-учасниць Римського статуту МКС привітала Україну з приєднанням

Фото

Голова Асамблеї держав-учасниць МКС Пайві Каукоранта на відкритті 23-ї сесії Асамблеї держав-учасниць МКС привітала Україну з тим, що вона стає 125-ю державою-учасницею.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це вона сказала під час свого виступу на відкритті сесії Асамблеї держав-учасниць МКС.

“Користуючись нагодою, я хочу привітати нову країну, яка стає учасницею Римського статуту, – Україну. Рішення України передати на зберігання свою ратифікаційну грамоту стосовно долучення до Римського статуту є важливою подією. 1 січня 2025 року набуде чинності ратифікація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), що є значним кроком, і від імені Асамблеї держав-учасниць я хотіла би привітати Україну з цим важливим кроком”, - сказала вона.

Голова МКС, суддя Томоко Анаке, яка видала ордер на арешт Путіна, під час свого виступу також привітала Україну, і зазначила, що цьогоріч уперше після приєднання до Міжнародного кримінального суду (МКС) Вірменія візьме участь у сесії Асамблеї.

“Ми тепло вітаємо Вірменію як державу-учасницю Римського статуту. Ми також вітаємо Україну, яка в жовтні передала на зберігання свою ратифікаційну грамоту та стане державою-учасницею з 1 січня 2025 року, що збільшить кількість держав-учасниць до 125 вперше в історії суду”, - сказала вона.

Вона також підкреслила, що кількість ордерів на арешт, які чекають на виконання, продовжує збільшуватись та закликала держави-учасниці виконувати зобов'язання щодо Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Читайте також: В Україні за 1000 днів війни зафіксували понад 140 тисяч воєнних злочинів

“Ситуація викликає занепокоєння. Деякі держави-учасниці приймають на своїй території осіб, яких розшукує суд, а також деякі не виконали свої зобов'язання щодо співпраці з судом. Ми рішуче закликаємо держави-учасниці виконувати свої зобов'язання відповідно до взятих зобов'язань при підписанні Римського статуту”, - наголосила Анаке.

Як повідомляв Укрінформ, у нідерландській Гаазі 2 - 7 грудня проходитиме 23-тя сесія Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду (МКС). На щорічних сесіях Асамблея розглядає низку питань, включно з бюджетом суду, внески, а також звіти про діяльність МКС.

Як повідомлялося раніше, Палата попереднього провадження МКС (Міжнародного кримінального суду) дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала щодо арешту та видачі Володимира Путіна, і передала питання до Асамблеї держав-учасниць.