Рютте не став коментувати запрошення України до НАТО та залучення європейських військ
Генсек НАТО Марк Рютте утримався від коментарів щодо можливості запрошення України до Альянсу, натомість наголосив, що союзники повинні посилити військову допомогу для України, щоб вона могла, якщо вирішить, вести переговори з Росією з позицій сили.
Про це він заявив сьогодні у Брюсселі під час пресконференції перед початком дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО. Так керівник Альянсу відповів на запитання кореспондента Укрінформу щодо умов, за яких військовослужбовці від країн НАТО можуть з’явитися на території України.
«Зустріч сьогодні буде сконцентрована на тому, як переконатися, що Україна, щоб і коли вона не вирішувала стосовно мирних переговорів, могла робити це з позицій сили, тож важливо, щоб більше військової допомоги надходило до України. Я дуже радий, що багато країн оголосили додаткову допомогу для України, включаючи багато європейських союзників, і, безумовно, Сполучені Штати. Це найбільш важлива річ, яку ми маємо зробити зараз... Це буде покроковим рухом. Я не буду коментувати всі новини, які надходять від союзників. Ми маємо зробити все, щоб Україна, якщо вона вирішить почати переговори, робила це з можливо найкращих позицій», - сказав Рютте.
Він також утримався від прямої відповіді на запитання преси, наскільки реальними є очікування України отримати запрошення до членства в НАТО.
«Союзники погодилися, що майбутнє України в НАТО. На Вашингтонському саміті ми підтвердили незворотність шляху України до членства в НАТО. Ми працювали, щоб збудувати міст до цього, який включає двосторонні безпекові угоди між союзниками та Україною, імплементацію всіх пропозицій, що були зроблені у Вашингтоні. Все це робиться крок за кроком. Але я переконаний, що ми маємо сконцентруватися, і ми сконцентруємося на тому, що є необхідним просто зараз. А зараз потрібно, щоб військова допомога надходила до України», - зазначив генеральний секретар НАТО.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, одним з головних питань якої буде нарощування підтримки для України, а також протидія гібридним атакам Росії та інших тоталітарних режимів проти країн НАТО.