Участь КНДР у війні проти України загрожує безпеці не лише Європи, а й Азії - Кислиця

Зусилля Путіна щодо залучення КНДР у війну Росії проти України створюють виклики безпеці як Європи, так і Індо-Тихоокеанського регіону, тож світ має чинити відчутний тиск і на Москву, і на Пхеньян.

Про це заявив під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку постійний представник України Сергій Кислиця, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Через розширення Росією війни проти України, безпека в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні тепер прямо пов’язані. Путін прагне створити світові більше проблем в Азії»,- наголосив він.

Саме тому, за словами дипломата, росіяни забезпечують Північній Кореї досвід участі в сучасній війні.

Кислиця зазначив, що безпосередня участь військ КНДР у штурмі українських позицій стала зафіксованим фактом, на доказ чому є багато відеозаписів. Причому вони використовують специфічну тактику - масово просуваються пішки по відкритій місцевості та розтягнутими ланцюгами.

Читайте також: Атаки солдатів КНДР у Курській області нагадують Першу світову - полковник ЗС Австрії

«Цей підхід разюче схожий на тактику піхоти, яка застосовувалася під час Другої світової війни, але є дуже незвичним для російсько-української війни», - зауважив представник України.

Він додав, що солдати КНДР наразі не усвідомлюють наслідків застосування сучасної зброї, зокрема безпілотників, та не мають базового розуміння, як протидіяти цим загрозам. Через це вони вже зазнали відчутних втрат – приблизно кількасот осіб.

На цьому тлі Пхеньян продовжує постачати Москві зброю та боєприпаси, продовжив Кислиця. Останній випадок запуску північнокорейської ракети мав місце минулої п’ятниці, коли енергетична інфраструктура України знову зазнала ударів.

Читайте також: Кислиця в ООН: Росія цього року використала 1100 ракет лише по енергосистемі України

Своєю чергою Росія використовує лазівки для надання військової допомоги КНДР, у тому числі чутливі технології для створення міжконтинентальних балістичних ракет. Кислиця нагадав, що такі дії двох країн грубо порушують ембарго ООН на постачання зброї, передбачене резолюціями 1718, 1874 та 2270. Крім того, ці кроки Москви та Пхеньяна підривають міжнародні зусилля, спрямовані на досягнення повної, перевіреної та незворотної денуклеаризації Корейського півострова.

У цьому зв’язку постійний представник України наголосив, що режими Росії та Північної Кореї мають зазнати відчутного тиску з боку міжнародної спільноти заради дотримання Статуту ООН та покарання за ескалацію.

Читайте також: Росіяни кидають військових КНДР у бій біля Суджі без підтримки техніки - ЦПД

Як повідомляв Укрінформ, за даними воєнної розвідки України, станом на початок грудня Росія застосувала проти нашої країни близько 60 північнокорейських ракет.