Келлог хоче досягти домовленостей про мир в Україні за 100 днів
Кіт Келлог, якого Дональд Трамп висунув на посаду спецпредставника з питань України та Росії, вважає, що домовленості про припинення війни можуть бути досягнуті протягом 100 днів роботи нової адміністрації.
Таку думку він висловив в інтерв’ю Foх News, передає Укрінформ.
За словами Келлога, Трамп «хоче закінчити це (війну, – ред.) якомога швидше» і «зможе зробити це найближчим часом».
«Я думаю, що людям потрібно зрозуміти: він не намагається щось дати Путіну чи росіянам. Він насправді намагається врятувати Україну та зберегти її суверенітет – і збирається переконатися, що це справедливо…» – зазначив генерал.
Водночас Келлог наголосив, що не хотів би говорити за Трампа, «тому що він говорить сам за себе».
На його переконання, найбільша помилка президента Байдена полягає в тому, що він не вступав у жодні переговори з Путіним протягом повномасштабної війни. «Президент (Трамп – ред.) справді розмовляє як з опонентами, так і з союзниками, і знає, що це непросто», – сказав Келлог. Він додав, що це необхідно, «аби досягти кінцевого результату, і це те, що він збирається зробити».
«І тоді він врешті-решт досягне становища, при якому розмовлятиме з президентом Путіним, а також із Президентом Зеленським. І я думаю, що вони прийдуть до прийнятного рішення в найближчому майбутньому», – зауважив генерал.
Він наголосив, що «хотів би поставити мету на особистому та професійному рівнях» щодо термінів досягнення домовленостей: «Давайте встановимо на період 100 днів… Подумаємо, як можемо зробити це в найближчій перспективі, аби переконатися, що рішення є надійним, воно стійке. І дуже важливо зробити так, щоб ця війна закінчилася, і щоб ми припинили бійню».
На думку Келлога, це буде важливо для національної безпеки США. «Це частина наших життєво важливих інтересів, і це також добре для Європи, як і для всього світу», – резюмував він.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок Трамп на пресконференції заявив, що після 20 січня може зустрітися Путіним, аби обговорити припинення російської війни проти України.
Фото: Getty Images