
До Києва прибули лідери держав Європи та Канади
До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.
Про це повідомив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал у соцмережі X, передає Укрінформ.
На вокзалі лідерів країн зустріли керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та глава МЗС України Андрій Сибіга.
«Сьогодні в Києві з лідерами країн NB8, Канади, Іспанії та ЄС. Ми віримо в перемогу України, але вона вимагає дій. Ми повинні прискорити нашу підтримку зараз», - написав Міхал.
Він додав, що останні три роки Україна показала світові «справжнє значення стійкості», і тільки Україна «може визначити умови миру».
Про свій візит до Києва окремо повідомив президент Литви Гітанас Науседа.
«Минуло рівно три роки з початку жорстокого повномасштабного військового вторгнення Росії. Україна та її народ пережили незліченні труднощі, але залишаються гордими і незламними. Я радий і пишаюся тим, що Литва всі ці роки всіляко підтримувала Україну. Ми будемо продовжувати це робити», - написав він.
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс написав про свій приїзд, зазначивши, що три роки тому, будучи міністром закордонних справ Латвії, він перебував у Києві, коли Росія розпочала повномасштабний неспровокований напад на Україну.
«Я повернувся як Президент Латвії, щоб висловити підтримку і захоплення хоробрим українським народом. Ми обговоримо поточні питання та подальші кроки», - написав він.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес також опублікував фото свого приїзду до Києва, зазначивши, що Іспанія стоїть на стороні України».
Колишній прем’єр-міністр Франції, депутат Національних зборів Франції Габріель Атталь повідомив у Фейсбуці, що він також у Києві, щоб «підтвердити через три роки після початку повномасштабного російського вторгнення нашу абсолютну підтримку українського народу, який став жертвою цинічної і жорстокої війни, розв'язаної, спровокованої і очолюваної Володимиром Путіним».
Він додав, що будь-які мирні домовленості, досягнуті без України, "будуть ілюзорними".
Фото: Фейсбук Gabriel Attal
«Вони прокладають шлях до ще сильніших і жорстокіших конфліктів у майбутньому. Вони ознаменували би прихід нового світового порядку, заснованого на праві найсильнішого та інстинктах хижацтва», - наголосив французький політик.
Атталь заявив, що постачання гармат Cesar, Mirage-2000 і навчання українських солдатів - ця конкретна і відчутна підтримка українського народу є честю для Франції.
«Це наші цінності універсальної свободи в дії. І саме ці цінності, міжнародне право та багатосторонність випробовуються Кремлем на міцність. Відмовитися від українців означало б відмовитися від того, ким ми є», - переконаний експрем’єр-міністр Франції.
Як повідомляв Укрінформ, президент Європейської ради Антоніу Кошта та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибули до Києва вранці 24 лютого - в третю річницю повномасштабного вторгнення Росії.
Перше фото: Х Edgars Rinkēvičs