Огризко: Скандальні заяви спецпредставника Трампа посилюють бажання багатьох країн мати ядерну зброю

Огризко: Скандальні заяви спецпредставника Трампа посилюють бажання багатьох країн мати ядерну зброю

Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що заяви спецпредставника президента США з особливих доручень Річарда Ґренелла щодо передання Україною Росії «ядерки» за Будапештським меморандумом лише посилюють бажання неядерних країн мати власну ядерну зброю.

Таку думку дипломат висловив у соцмережі Х, реагуючи на заяву Ґренелла, передає Укрінформ.

«Здається, в адміністрації США оголосили конкурс на титул Містер невіглас. Бути настільки неосвіченим і упередженим треба ще вміти. Але таке у них тепер є нормою. Не розуміють, це - ще один аргумент на користь володіння ядерною зброєю і не лише для України», - зазначив Огризко.

Читайте також: Зеленський - про Будапештський меморандум: Світові лідери не змогли зупинити Путіна

Як повідомляв Укрінформ, спецпредставник президента США з особливих доручень Річард Ґренелл заявив, що передана Україною Росії ядерна зброя за Будапештським меморандумом буцімто була «російською».

У результаті розпаду Радянського Союзу в 1991 році Україна успадкувала третій у світі ядерний арсенал (1734 стратегічні боєголовки). Однак вже 2 червня 1996 року Україна стала без’ядерною. Всі ядерні боєприпаси були передані з України до Росії, а до 2001 року – всі 176 пускових шахт були виведені з експлуатації.

Визначальну роль в ядерному роззброєнні України має Будапештський меморандум - міжнародна угода, яка укладена 5 грудня 1994 року між Україною, Росією, Великою Британією та США про гарантії безпеки Україні у зв’язку з набуттям нею неядерного статусу. Того ж самого дня, Україна приєдналась й до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

pixel