Земельна реформа. Для чого потрібна і кому вигідна?
21 квітня о 10.00 відбувся “круглий стіл”: “Чому Україна конче потребує земельної реформи і в чиїх інтересах вона проводитиметься?”.
Організатор: Український освітній центр реформ.
Учасники: Вадим Денисенко - народний депутат України; Олександр Краснолуцький - директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру; Вадим Бодаєв - голова Ради Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України»; Роман Граб - експерт із земельних питань Українського клубу аграрного бізнесу; Михайло Кухар - економіст IMF Group Ukraine; Дмитро Яблоновський - старший експерт Центру економічної стратегії; Мар’ян Заблоцький - аналітик Української аграрної асоціації; Микола Фурсенко - голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
Підсумкові матеріали:
В законопроекті про землю будуть врегулюванні питання купівлі-продажу, обміну та успадкування - Держгеокадастр
В законопроекті про обіг земель сільськогосподарського призначення будуть врегулюванні питання не лише купівлі-продажу, а і обміну, успадкування та міни ділянок.
Про це розповів директор департаменту землеустрою, використання та охорони земель Державної служби геодезії, картографії та кадастру України Олександр Краснолуцький під час круглого столу в Укрінформі 21 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Законопроектом пропонується врегулювати питання обігу земель сільськогосподарського призначення. Хочу звернути увагу, ще не купівлі-продажу, а саме обігу земель сільськогосподарського призначення. Тобто врегулювати питання і обміну, і міни земельними ділянками, врегулювати питання успадкування земель сільськогосподарського призначення. Ну і звичайно врегулювати питання купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення", - розповів Краснолуцький.
Він додав, що згідно з розробленою концепцією набувачем землі будуть: держава і територіальні громади, які будуть купляти землю для суспільних потреб, та громадяни України.
Також в законопроекті буде передбачене обмеження володіння одним громадянином ділянкою площею більше 200 га. Якщо громадянин успадкує земельну ділянку розміром більше дозволеного, то він матиме рік для проведення процедури відчуження. У випадку якщо громадянин не здійснить відповідну процедуру, ділянка буде передана у державну власність за рішенням суду.
За словами Краснолуцького, законопроектом для запобігання спекуляції буде запроваджене державне мито у розмірі 50% від нормативно-грошової оцінки землі у разі якщо ділянку буде відчужено протягом 3 років з моменту купівлі.
Також, якщо громадянин придбає земельну ділянку, яку орендує третя особа і договір оренди ще діє, то він зобов'язаний підписати новий договір оренди на той самий строк та за тими самими умовами.
Окремо в законопроекті передбачений захист лісосмуг, які посаджені для захисту полів, а також процедуру обміну земельними ділянками, які знаходяться серед масиву поля.
Краснолуцький зазначив, що ділянки у державній та комунальній власності будуть продаватися виключно на земельних електронних торгах. Також в законопроекті передбачається підтримка молодих фермерів, в рамках якої буде надаватися розстрочка платежу за земельну ділянку, придбану у держави.
Як повідомлялось раніше, Міністерство аграрної політики та продовольства України планує подати до Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 липня 2017 року. Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє в Україні до 1 січня 2018 року.
Відео з круглого столу:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк