Холодний погляд на гарячі події. Наслідки імперського синдрому очима шведського журналіста
24 жовтня, 10.00 - Холодний погляд на гарячі події.
Організатор: Янковський Андрій Сергійович.
Учасники: Калле Кнійвіля - шведський журналіст, кореспондент «Сюдсвенска Дагбладет»; Андрій Янковський - перекладач з мови есперанто; Петро Паливода - перекладач з іноземних мов.
Підсумкові матеріали:
Багато кримчан ностальгували за радянськими часами - шведський журналіст
Шведський журналіст, кореспондент "Сюдсвенска Дагбладет" Калле Кнійвіль, який побував в анексованому Криму, вважає, що велика кількість мешканців півострова страждають від імперського синдрому і мали ностальгію за радянськими часами.
Таку думку Кнійвіль висловив на прес-конференції в Укрінформі.
«Багато мешканців Криму, з якими я спілкувався, говорили про те, що мешкаючи у Криму вони нічого не знали про сучасну Росію. Росія для них асоціювалася з Радянським Союзом, і вони думали, що якщо будуть зараз у Росії, то повернуться у хороший Радянський Союз», - сказав журналіст.
Він пояснив, що опинився у Криму одразу після анексії і потім світ побачила книга «Крим наш. Повернення імперії». Головною тезою книги її автор називає те, що усі опитані ним кримчани хотіли одного – кращого життя. От тільки шляхи досягнення цієї мети вони бачили по різному.
Водночас журналіст упевнений, що думка багатьох мешканців півострова щодо яскравих перспектив суттєво змінилася у реаліях сьогодення.
Що ж стосується Росії, то у цій державі захоплення Криму, скоріш за все, також розглядалося як шанс посилити себе, адже імперський синдром тут яскраво виражений. «Велика держава і якщо нас не поважають у світі, то хоча б боятися будуть - це популярний аргумент у Росії нині», - додав журналіст.
В Україні, додав Калле Кнійвіль, у першу чергу анексія Криму вплинула зміною ставлення до росіян. «Можна було по різному обговорювати відносини України та Росії, в який бік можна дивитися, але після цього дуже важко легітимним політикам в Україні поговорити про те, що Україна має співпрацювати з РФ, бо Росія захопила частину території Україні і як тепер можна буде співпрацювати?», - сказав журналіст.
Кореспондент "Сюдсвенска Дагбладет" Калле Кнійвіль за останні роки написав три книжки (трьома мовами: шведською, фінською та есперанто) про країни колишнього Радянського Союзу, перша з яких – «Люди Путіна» – отримала у Фінляндії престижну нагороду як найкраща фахова книга 2014 року.
«Крим наш» – друга книжка автора, яка побачила світ у 2015 році, в першу річницю анексії Криму.
Відео з прес-конференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк