Становлення справедливості в Україні. Експертне обговорення

26 вересня, 14:00 - Становлення справедливості в Україні

Організатори: Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій; Громадська рада доброчесності за сприянням  Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

Учасники: Олександр Банчук – заступник міністра юстиції України; Ірина Венедиктова – народний депутат, партія «Слуга народу»; Ярослав Юрчишин – народний депутат, партія «Голос»; Андрій Козлов – юрист, колишній член Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС); Петро Стецюк - екссуддя Конституційного суду України; Віталій Кривицький -  головуючий у ВРЦіРО, єпископ Києво-Житомирської дієцезії, Римсько-Католицька Церква в Україні (РКЦ); Євстратій (Зоря) - заступник голови управління зовнішніх церковних зав’язків в Україні, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, Православна Церква України (ПЦУ); Олекса Петрів - митрофорний протоієрей, керівник Департаменту зовнішніх зав’язків в Україні, Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) та інші представники  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій; координатори Громадської ради доброчесності: Андрій Кулібаба та Михайло Жернаков; члени Громадської ради доброчесності: Тарас Шепель, Вадим Валько, Наталя Соколенко.

Модератори: Олександр Заєць - голова Правління ГО «Інститут релігійної свободи»; Олег Яким’як – член Громадської ради доброчесності.

Коротко. Мета «круглого столу» - обговорити та визначити найбільш важливі складові процесу становлення справедливості в Україні та участь у цьому процесі інституцій громадянського суспільства, зокрема: ефективність структурних перетворень, які передбачає судова реформа; незалежність судової гілки влади; критерії суддівської доброчесності та інше.

Підсумкові матеріали:

Представники Ради церков і Громадської ради доброчесності виступають за оновлення судової системи в Україні

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій разом з Громадською радою доброчесності виступають за повне оновлення судової системи в Україні.

Про це повідомив член Громадської ради доброчесності Олег Яким’як, презентуючи спільний проєкт резолюції з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій під час круглого столу в Укрінформі.

“Сьогодні стоїть питання про несправедливість, про довіру до судової системи. І зрозуміло, що відновити довіру є головним завданням, в тому числі Громадської ради доброчесності, яка вже третій рік бере участь в доборі суддів, допомагаючи Вищій кваліфікаційній комісії суддів”, - сказав Яким’як.

У проєкті резолюції зазначається, що особливе занепокоєння у громадськості викликають дії відповідальних за втілення реформи органів суддівського врядування - Вищої кваліфікації комісії суддів і Вищої ради правосуддя, які ігнорують застереження громадськості та залишають на посадах суддів, щодо доброчесності яких є неспростовні сумніви.

“Взагалі суд є такою установою, є таким елементом державного устрою, без якого неможливою є успішна держава… Якщо ми хочемо бути державою в принципі, у нас має бути справедливий суд, а для справедливого суду потрібен доброчесний суддівський корпус”, - зазначив координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

За його словами, лише доброчесні судді, які у своїй роботі і повсякденному житті керуються незалежністю, неупередженістю, чесністю та непідкупністю, старанно й віддано дотримуються етичних норм, здатні забезпечувати верховенства права.

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря зазначив, що Україна не має цивілізованого європейського майбутнього без встановлення чесного правосуддя.

"Ми розуміємо, що та справа, з якою ми маємо діло, вона насправді є актуальною і є вічною. Це як демократія, не можна один раз і назавжди встановити демократію, не можна один раз і назавжди встановити правосуддя. Це є постійний, безперервний процес, коли з одного боку відбувається така певна ентропія правосуддя, таке розмивання, а з іншого боку ми маємо його якось повертати в рамки нашої держави", - сказав Зоря.

Під час круглого столу представники ВРЦіРО і Громадської ради доброчесності закликали суддів, владу і громадян України керуватися у своєму повсякденному житті моральними цінностями та бути толерантними і милосердними.

Також вони висловили готовність до діалогу і співпраці з українською владою і суддівським корпусом України.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк