Повітряні сили ЗСУ на фронті російсько-української війни
5 серпня, 14:30 - брифінг на тему: “Повітряні сили ЗСУ на фронті російсько-української війни”.
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Юрій Ігнат - речник командування Повітряних сил ЗСУ (онлайн).
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Офіційного підтвердження про передачу Су-25 Північною Македонією немає - речник
Інформацію про передачу чотирьох Су-25 не надали ні Північна Македонія, ні Міноборони України.
Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"Будь-які новини про надходження військової техніки надихають і наш народ, і ЗСУ. Ми не маємо зараз підтвердження ні від офіційних джерел Македонії, ні від Міністерства оборони України про передачу цих літаків. Це з'явилося лише у пресі", - сказав він.
Ігнат підкреслив, що наразі будь-яка допомога від європейських партнерів є надзвичайно потрібною, "наприклад, передача запасних частин, як це було до МіГ-29, що нещодавно оприлюднили", а також боєприпаси.
"Це дуже потрібно, адже ми в умовах війни не маємо можливості поповнювати запаси, оскільки техніка, яка в нас на озброєнні, - це радянські зразки, виробництво її в росії. Це стосується й ЗРК і, по суті, всіх типів авіаційної техніки. Будь-яка допомога від урядовців європейських країн, які мають цю техніку на озброєнні, буде для нас надзвичайно важливою, зокрема, й у частині боєприпасів", - пояснив він.
Як повідомлялося, Північна Македонія передала Україні чотири штурмові літаки Су-25, які отримала від Києва у 2001 році.
Наразі немає політичного рішення про надання Україні літаків F-15 чи F-16, тому навчання не проводяться - речник Повітряних сил ЗСУ
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат спростував інформацію про підготовку українських льотчиків на літаках типу F-15, F-16.
Про це він заявив під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"Спершу потрібно прийняти політичне рішення, який саме тип літака буде надано Україні, і на ньому вже навчати. Поки що підготовка на цих типах літаків не ведеться", - саказав Ігнат.
Він зазначив, що інформація про можливі навчання з'явилася в контексті рішення американського уряду про виділення 100 млн доларів на 2023 рік задля навчання українських пілотів на західних літаках.
"Можливо, ті кошти будуть використані й в 2022 році на навчання, якщо складеться все так, як каже американскький уряд, і дійсно навчатимуть пілотів. Однак ще немає прийнятого рішення щодо надання Україні якогось із типів літаків - F-15, F-16 чи будь-якого іншого типу," - зауважив речник.
Як повідомлялося, США виділили 100 мільйонів доларів на підготовку український військових пілотів.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк