Публічний звіт т.в.о. голови Держрибагентства Ігоря Клименока
23 лютого, 14:00 - пресконференція на тему: «Публічний звіт т.в.о. голови Держрибагентства Ігоря Клименока за 2022 рік»
Організатор: Державне агентство меліорації та рибного господарства України.
Спікери: Ігор Клименок - т.в.о. голови Держрибагентства; Тарас Кот - перший заступник голови Держрибагентства.
Модератор: Віта Ковтуненко - заступник начальника управління - начальник відділу організаційної роботи взаємодії із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління організаційної роботи та документообігу Держрибагентства.
Запрошені: представники громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експерти галузі та ЗМІ.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform
Підсумкові матеріали:
В Україні торік не працювало 60% господарств, задіяних у сфері аквакультури
В Україні минулого року не працювало 60% суб'єктів господарювання, задіяних у сфері аквакультури.
Про це розповів т.в.о. голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Ігор Клименок під час пресконференції в Укрінформі.
"Рік був складний і в першу чергу для нашої аквакультури. Внаслідок, військової агресії велика кількість суб'єктів господарювання не розпочинали свою роботу у цей період. Лише 40% від загальної кількості господарств прозвітували про те, що вони здійснювали діяльність в цьому напрямку", - сказав він.
Клименок додав, що торік з 3980 суб'єктів господарювання у сфері аквакультури в Україні працювали 1547.
Загалом, у 2022 році господарствами аквакультури було виловлено 10,6 тис. т риби та вирощено 14,6 тис. т риби.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році українська сфера аквакультури зазнала 21,6 млн дол. США збитків, внаслідок агресії рф.
У Prozorro.Продажі відбулось 86 аукціонів з продажу прав на промисловий вилов риби
У державній системі Prozorro.Продажі відбулось 86 аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах).
Про це розповів т.в.о. голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Ігор Клименок під час пресконференції в Укрінформі.
"Перші 86 аукціонів (з продажу прав на промисловий вилов риби - авт.) вже проведені. Погоджено 371 договір по 9 водних об'єктах", - сказав він.
Клименок додав, що наразі у системі розміщено 325 оголошень про проведення торгів. За його словами, перші договори будуть підписані 23 лютого цього року.
Очільник Держрибагентства очікує, що перші дозволи на промисловий вилов риби будуть видані найближчим часом.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України 31 грудня 2022 року ухвалив постанову про запровадження електронних аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах).
Українські підприємства торік виловили 33,8 тис. т водних біоресурсів
Українські підприємства рибної галузі у 2022 році виловили 33,8 тис. т водних біоресурсів різних видів.
Про це розповів т.в.о. голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Ігор Клименок під час пресконференції в Укрінформі.
"Промислові рибалки торік виловили 10,1 тис. т водних біоресурсів. Океанічний вилов у 2022 році становив 9,7 тис. т. Спеціальні товарні рибні господарства минулого року виловили 3,4 тис. т різних водних біоресурсів. Суб'єкти господарювання, задіяні у сфері аквакультури виловили 10,6 тис. т водних біоресурсів.", - сказав він.
Він зауважив, що у 2022 році вилов водних біоресурсів в Україні відбувався у складних умовах. Зокрема, у багатьох регіонах країни діяла заборона на промислове рибальство у водоймах, а рибальство у Чорному та Азовському морях було фактично заблоковане. Крім цього, українські рибницькі господарства зазнали значних пошкоджень.
Найбільше торік українські промислові рибалки ловили: карася сріблястого - 4236 т, ляща - 1531 т та плітку -1418 т.
Як повідомлялося, за даними Державної служби статистики, у 2021 році українські підприємства рибної галузі виловили майже 70 тис. т водних біоресурсів.
Україна торік скоротила експорт водних біоресурсів на 34% - Держрибагентство
Україна в 2022 році експортувала 8,4 тис. т риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів, що на 34% менше, ніж у 2021 році.
Як передає Укрінформ, про це йдеться в публічному звіті т.в.о. голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Ігоря Клименока, опублікованому на сайті відомства.
"Всього за 2022 рік вага нетто експортованої Україною риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів склала 8,4 тис. тонн, що на 34 % менше показника 2021 року (12,6 тис. тонн)", - йдеться у звіті.
Зазначається, що виручка від українського експорту риби, рибної продукції та інших водних біоресусрів торік скоротилась майже на 20 млн дол. США та загалом становила 48,6 млн дол. США, що на 28,8% менше показника 2021 року (68,2 млн дол. США).
При цьому, майже по всіх товарних позиціях спостерігалося зменшення обсягів поставок рибної продукції на зовнішні ринки, крім експорту живої риби (+90%) та риби свіжої і охолодженої (+7,8%).
У структурі експорту рибної продукції переважну частину у кількісному та вартісному вимірі зайняли підгрупи «філе рибне та інше м'ясо риб (включаючи фарш)» – 40% (3,4 тис. т) та «готова або консервована риба, ікра риб або її замінники» – 20% (1,7 тис. т).
Найбільші обсяги рибної продукції Україна експортувала до Молдови, Німеччини, США, Данії та Литви.
У Держрибагентсві наголошують, що Україна залишається імпортозалежною державою на ринку риби та рибної продукції і загалом має від’ємне сальдо торговельного балансу рибної продукції, яке складає 677,8 млн дол. США.
Протягом 2022 року вартість імпорту риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів в Україну склала 726,5 млн дол. США. Загальна вага нетто імпортної продукції складає 313,7 тис. т.
Головними імпортерами водних біоресурсів в Україну залишаються Норвегія, Ісландія та Естонія. В основному до України імпортується риба морожена або її філе, що становить майже 80 % від загального імпорту рибопродукції, переважно це оселедець, скумбрія, мерлуза (хек), сардини, путасу, атлантичний лосось
У загальній структурі зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією питома вага вартості експорту риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів протягом 2022 року становила 0,2 %, імпорту – 12,2 %.
Як повідомлялося, у 2022 році українські підприємства виловили 33,8 тис. т водних біоресурсів.
Відео: