Презентація списку «100 вчинків відповідальних громадян»
29 березня, 11:00 - презентація списку «100 вчинків відповідальних громадян».
Організатор: Центр демократії та верховенства права.
Учасники: Олена Боцко - директорка Програми залучення громадян, NDI; Олеся Холопік - директорка ЦЕДЕМ; Надія Шувар - керівниця проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» до листопада 2022 року; Катерина Самборик - менеджерка The Ukrainians медіа; Ірина Самосват - менеджерка з партнерств ШоТам медіа; Яна Пекун - амбасадорка проєкту зі Львова; Ольга Гаджала-Одуденко - амбасадорка проєкту з Чернівців; Іванна Романюк - амбасадорка проєкту з Луцька; Тетяна Романова - амбасадорка проєкту з Чернігова; Євген Козак - співзасновник та CEO стартапу 12Climb; Сергій Захаров - художник.
Модератор: Андрій Матат - юрист ЦЕДЕМ.
Коротко. Під час заходу офіційно представлять список «100 вчинків відповідальних громадян». Мета проєкту - формування всеукраїнської спільноти відповідальних громадян, які позитивно змінюють своє життя, життя своєї родини, громади, міста.
Довідково. У 2021 році команда Центру демократії та верховенства права запустила проєкт «100 вчинків відповідальних громадян». До формування списку залучили людей з різних куточків України – представників різного віку, гендеру і роду занять, що об’єднані спільним бажанням змінювати країну на краще.
Формат заходу – офлайн + онлайн-включення (Зала 2).
Журналісти можуть поставити питання офлайн (Зала№2).
Прохання до журналістів прибути за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform
Підсумкові матеріали:
У Києві презентували результати проєкту «100 вчинків відповідальних громадян»
У Києві презентували список «100 вчинків відповідальних громадян» у категоріях: країна, громада, планета, робота, безпека, соціум, розвиток, сім'я та здоров'я.
Проєкт презентував Центр демократії та верховенства права в Укрінформі.
«Коли ми говоримо про відовідальність, то здається, що це має бути якийсь масштабний проєкт. Але наша ідея в тому, що відповідальний вчинок доступний кожному: зателефонувати батькам, запитати про їхнє здоров'я, надягнути маску, пристібнути пасок безпеки, прочитати конституцію, голосувати, знати своїх депутатів та їхні біографії - це все відповідальні вчинки. Це кожному під силу», - зазначила директорка Центру демократії та верховенства права Олеся Холопік.
Експерти розповіли, що список складається з дев'яти категорій: країна, громада, планета, робота, безпека, соціум, розвиткок, сім'я та здоров'я.
«Поняття відповідальності трактується по-різному. Але це не про покарання. Відповідальність - це моральність, людяність, орієнтир, закладений у кожній людині. Наша місія полягала в тому, щоб показати, що ми всі люди, і все, що в нас є людське, - надзвичайно цінне», - зауважила керівниця проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» Надія Шувар.
За її словами, список передбачає не лише активні вчинки, а й утримання від певних дій. Зокрема, відповідальна людина утримається від «пхання поза чергою, від публікації інформації з неперевірених джерел».
Шувар підкреслила, що відповідальність не прив'язується ані до віку, ані до професії.
Експерти також повідомили, що проєкт підтримали амбасадори з 19 міст України. У межах ініціативи було проведено 21 воркшоп, де навчали втілювати відповідальні вчинки на практиці.
За словами керівниці проєкту, шлях до відповідальності починається з малих кроків. Зокрема, у свій топ-3 вчинків, які допоможуть стати відповідальною особистістю, Шувар внесла дбайливе ставлення про своє фізичне та психіне здоров’я, навчання дітей людяності, самостійності та цілеспрямованості, а також відмову від продажу свого голосу на виборах.
Як повідомлялося, у 2021 році команда Центру демократії та верховенства права запустила проєкт «100 вчинків відповідальних громадян». У його межах було визначено понад 1000 відповідальних вчинків, із яких надалі сформувався список із сотні.
Відео: