Маніпуляція історією у прокремлівських наративах

5 квітня, 15:30 - презентація першого пілотного випуску проєкту "#Насправді_історія".

Організатори: ГС "Консорціум ветеранських організацій сходу", Інститут дослідження війни та миру (IWPR).

Учасники: Павло Федоров  - директор ГС "Консорціум ветеранських організацій сходу"; Влад Якименко - директор Інформаційно аналітичного агентства «Нова-новини ветеранів».

Модераторка: Ольга Гужва - керівниця проєкту «Голоси України», Інститут дослідження війни та миру (IWPR).

Коротко. Маніпуляція історією - один з основних інструментів побудови прокремлівських наративів. Використання препарованих фактів і подій, пов’язаних з різними періодами історії, поширення радянських та імперських інтерпретацій минулого спрямовано на формування «української ідентичності», яка базується на фундаменті антиукраїнських інсинуацій. Історія у вимірі російських інформаційних злочинців стає різновидом пропаганди, однією з основних її стратегій.

Учасники заходу розкажуть про мету та завдання проєкту, наведуть факти маніпуляції історією у кремлівській пропаганді та поділяться методами боротьби з нею.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували проєкт "#Насправді_історія", який розвінчуватиме прокремлівські наративи

У Києві відбулась презентація першого пілотного випуску проєкту "#Насправді_історія", який буде розвінчувати історичні прокремлівські наративи.

Презентація проєкту відбулась в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Знання історії - це можливість протидіяти фейкам та наративам, і можливість застосовувати історію, як зброю. Особливо в цей момент, коли наша країна протистоїть такому сильному ворогу", - сказав директор ГС "Консорціум ветеранських організацій сходу" Павло Федоров.

Він зазначив, що проєкт розрахований на різну вікову аудиторію, яка цікавиться історією.

Директор інформаційно-аналітичного агентства «Нова-новини ветеранів» Влад Якименко зауважив, що вся російська історія перш за все побудована для того, щоб підтримувати внутрішню політику російських царів, а потім керівників радянської імперії. За його словами, нічого не могло запускатися в інформаційне поле без погодження та контролю.

Перший пілотний випуск проєкту буде присвячений релігійній темі.

"Враховуючи те, що сьогодні відбувається на вулицях, що відбувається в кафедральних соборах України, що відбувається в центрі столиці - Києво-Печерській лаврі, я ще раз зрозуміла, наскільки ми не помилилися з пілотним проєктом. Ми знаємо, що у росії колосальний досвід в тому, щоб інструменталізувати релігію для поширення своїх впливів. Ну просто колосальний. І оці всі нестабільності, які створюються зараз, які зараз виникають у воюючої України, є власне наслідком широкого використання неправди, фейків, маніпуляцій російською владою, російською наукою у релігійній сфері", - сказала журналістка Укрінформу Ярослава Міщенко.

Керівниця проєкту «Голоси України» Ольга Гужва зазначила, що проєкт "#Насправді_історія" не про історію, а саме про маніпуляції історією.

За її словами, такі проєкти мають поширюватися на закордонну аудиторію, але це вже більш складна задача для реалізації.

"Якщо у нас буде змога, і нас підтримують партнери, якщо зацікавляться тим, щоб поширювати контент англійською, то ми будемо це робити, поширювати, перекладати, бо це нагальна проблема", - додала Гужва.

Перший випуск проєкту планують оприлюднити 6 квітня на ютуб-каналі Укрінформу. Загалом організатори програми планують створювати випуски раз на місяць.

Переглянути першу частину пілотного проєкту можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0uTLTIWPLsA

Відео: