Участь українських яхтсменів- фронтовиків у міжнародних змаганнях з вітрильного спорту

14 квітня, 12:00 - пресконференція на тему: «Воєнний стан і спорт. Участь українських яхтсменів-фронтовиків у міжнародних змаганнях з вітрильного спорту».

Організатори: Укрінформ, Київський міський крейсерський яхт-клуб.

Учасники: Олександр Харченко - генеральний директор Укрінформу; Ігор Ткаченко – фотокореспондент Укрінформу; Геннадій Старіков – командор Київського міського крейсерського яхт-клубу, модератор; Ілгоніс Балодіс – латвійський професійний яхтсмен, тренер-інструктор, організатор Latvian Sailors Conference 2023 (онлайн).

Теми до обговорення: 

• Підняття прапорів України та «Укрінформу» на вершині найвищого у Європі діючого вулкана Етна.

• Підсумки участі українського фотокореспондента Укрінформу у міжнародному вітрильному заході.

• Участь українських спортсменів-фронтовиків у міжнародній вітрильній регаті 50th Rolex Middle Sea Race, що відбудеться у жовтні 2023 року. 

• Проєкт проведення першої міжнародної регати навколо о.Зміїний.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення (Zoom).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform 

Підсумкові матеріали:

Представники вітрильного спорту України сподіваються на олімпійські ліцензії

Представники українського вітрильного спорту сподіваються здобути ліцензії на Олімпійські ігри.

Про це сказав виконавчий директор Вітрильної федерації України Олександр Ткач під час пресконференції в Укрінформі.

За його словами, досить високі шанси на олімпійську ліцензію, зокрема, має вихованка одеського яхт-клубу Аліна Шаповалова.

Також він зазначив, що торік українські спортсмени виступали на багатьох змаганнях європейського та світового рівня, де вибороли багато призових місць.

“В Україні змогли провести три чемпіонати у Тернополі. Це місто уперше було представлене як «водна акваторія». Нинішнього року плануємо організувати чотири чемпіонати та два Кубки України”, - сказав Ткач.

Заплановані, за його словами, і міжнародні регати. Загалом за кордоном буде близько 80 заходів: чемпіонати світу, Європи, тренувальні збори тощо, додав він.

У заході взяв участь онлайн латвійський яхтсмен, тренер-інструктор, організатор Latvian Sailors Conference 2023 Ілгоніс Балодіс, який хоче допомогти українським яхтсменам-фронтовикам виступити у міжнародній вітрильній регаті 50th Rolex Middle Sea Race у жовтні нинішнього року.

«Спортивна співпраця між Латвією та Україною і раніше була на гідному рівні. Нині я працюю над проєктом Latvian Sailors Conference. Це не лише для яхтсменів, але й про інші види спорту. Розмовляємо на теми спорту й політики, про те, зокрема, що латвійці не виступатимуть у змаганнях, де представлені росіяни та білоруси... Знаю, нині важкі часи, але я сподіваюся разом з українцями виступити у міжнародній вітрильній регаті 50th Rolex Middle Sea Race. Особливо хочу запросити учасників бойових дій. Для мене була б велика честь тренувати таку команду і вийти під українським прапором. А росіяни нехай їдуть на регату навколо острова Зміїний», - підсумував латвійський яхтсмен.

Відео: