Державна підтримка внутрішньо переміщених осіб

29 червня, 11:00 - брифінг на тему: «Державна підтримка внутрішньо переміщених осіб».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Ірина Верещук - віцепрем’єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Юлія Жовтяк - директорка Державного центру зайнятості; Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації; Олена Колеснікова - голова Комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України, голова Галузевої ради Федерації металургів України; Вікторія Золотухіна - виконавча директорка ГО «ГРУПА ВПЛИВУ».

Чому це цікаво?

Спікери заходу розкажуть про допомогу держави внутрішньо переміщеним особам, можливості якнайшвидшої інтеграції ВПО на новому місці перебування, послуги служби зайнятості для цієї категорії громадян, можливості здобуття нових професій або навичок, які допоможуть у підвищенні своєї конкурентоздатності на ринку праці. 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ:

https://forms.gle/nK4aoRzydJsCxGnH8

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Верещук анонсувала повернення найближчим часом кількох незаконно вивезених Росією дітей

Віцепрем’єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розраховує на те, що вже найближчим часом вдасться повернути на Батьківщину ще декількох маленьких українців, яких незаконно вивезла Росія на свою на територію.

Про це вона повідомила на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

“Чекаємо ще наступних дітей, які цього тижня мають бути повернені додому. Скільки дітей на сьогодні (вивезено - ред.)? Станом на 1 червня , це близько 20 тисяч дітей, яких нам вдалося облікувати. З них понад 4 тисячі є дітьми-сиротами. Це статусні діти, які без опікунів, яких незаконно всиновлює та віддає під опіку Росія”, - сказала Верещук.

Вона також зазначила, що мала можливість поспілкуватися із дівчинкою, яку вдалося повернути. Її тато та мама – військові. “ЇЇ прізвище Зірка, звати Софійка. Маленька дівчинка, яку нам вдалося повернути з ТОТ через Росію, через Таганрог та треті країни”, - додала глава Мінреінтеграції.

Вона вкотре наголосила на тому, що Україна забороняє всиновлювати своїх дітей росіянам та вимагає повернути їх на Батьківщину. “Ми готові цей механізм пропрацювати, разом з нашими міжнародними партнерами, з ЮНІСЕФ , з Папою Римським. Ми готові з усіма працювати задля того, щоб повернути усіх наших дітей. Брати під опіку ми забороняємо”, - підкреслила вона.

Як повідомлялося, віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук в інтерв’ю Укрінформу зазначала, що Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій вдалося повернути 373 дитини, незаконно вивезених на територію Росії.

Уряд врегулює питання визначення місць компактного проживання ВПО — Верещук

Напрацьовується постанова, яка дозволить врегулювати питання, пов'язані із діяльністю місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала на брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

“Зараз на виході постанова про місця компактного проживання. Не було цього за стільки років, у переселенців не з 2022-го, а з 2014 року не було визначено юридично чітко у постанові, що таке "місце компактного проживання”. Звичайно ... кожен називав це по-своєму. Десять людей жило чи двадцять. Не було параметрів, не було критеріїв. Ніхто не знав, як виділяти кошти на такі місця компактного проживання”, - сказала Верещук.

За її словами, також напрацьовується проєкт постанови, який врегулює питання щодо рад ВПО.

Як повідомлялося, раніше Верещук в інтерв’ю Укрінформу сказала, що в Україні офіційно зареєстровано близько 4,8 мільйона ВПО, також є близько 2 мільйонів незареєстрованих переселенців.

З початку повномасштабної агресії РФ 74 тис. ВПО звернулися до служби зайнятості у пошуку роботи - Жовтяк

З початку повномасштабної агресії Російської Федерації 93 тисячі переселенців отримали послуги від служби зайнятості, з них 74 тисячі звернулися щодо пошуку роботи.

Про це директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк сказала на брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

“З почату повномасштабної агресії Російської Федерації 93 тисячі отримали послуги від служби зайнятості. Це не означає, що всі люди, які отримали статус ВПО, всі прийшли та всі зацікавлені у працевлаштуванні. 74 тисячі звернулися за пошуком роботи до служби зайнятості. Звісно, це найбільші міста, де найбільша кількість ВПО. 47 тисяч працевлаштовано за допомогою державної служби зайнятості”, - сказала вона.

За її словами, служби надає переселенцям низку послуг, впроваджує у життя ряд важливих програм, зокрема йдеться про надання мікрогрантів на створення або розвиток бізнесу, професійне навчання та профорієнтацію, ваучер на навчання, долучення до “Армії відновлення”.

Як зазначила Жовтяк, з-поміж усього переліку найбільшим попит має ваучер на навчання. Лише у червні цього року онлайн заявку на його отримання подала майже 1 тисяча ВПО.

“Стратегічна мета — повноцінно інтегрувати внутрішніх переселенців у приймаючі громади або інтегрувати їх у рідні громади. Основний засіб такої інтеграції — це працевлаштування. Саме тому цього року ми фокусуємо увагу на навчанні та перенавчанні ВПО, а також на таких інструментах, як кредити та гранти на розвиток бізнесу, релокація бізнесу та інші способи створення робочих місць для ВПО. Маємо налаштувати співпрацю у трикутнику: уряд, місцева вдала та міжнародний”, - підкреслила віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Як наголосила голова Комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України, голова Галузевої ради Федерації металургів України Олена Колеснікова, влада та бізнес зацікавлені у тому, аби адаптувалися та залишилися жити та працювати в Україні — саме заради цього й мають спільно працювати.

“Я хочу звернутися до внутрішньо переміщених осіб: ми у бізнесі вас дуже чекаємо. Вакансії є, робота є. Якщо ви не вмієте, чи боїтеся того, що не вмієте, або ваша професія не потрібна сьогодні якомусь бізнесу, а ви б хотіли працювати, ми вас чекаємо. Ми, як бізнес, вас вчимо, а якщо треба підтвердити документи, ми разом із Національним агентством кваліфікацій це зробимо. Якщо треба, наприклад, які додаткові інструменти, то співпрацюємо з Центром зайнятості. Якщо треба зміни до якоїсь постанови, то тут я вдячна пані Ірині (віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук — ред), бо це робиться. Це реально прогрес, я вважаю. Це успіх, адже ми всі змінюємося. Так само звертаюся до бізнесу. Якщо виникають якісь запитання, якщо ви не знаєте, як співпрацювати, звертайтеся до нас. Ми із радістю допомагаємо та супроводжуємо бізнес від навичок до релокації. Тобто, співпрацюємо у повному спектрі”, - сказала вона.

Як повідомлялося, раніше Верещук в інтерв’ю Укрінформу сказала, що в Україні офіційно зареєстровано близько 4,8 мільйона ВПО, також є близько 2 мільйонів незареєстрованих переселенців.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк