Презентація аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері

4 липня, 11:00  - презентація аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері, підготовленої в межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців (СУП) – «Україна після перемоги». 

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Валерій Пекар - викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, підприємець; Катерина Глазкова - виконавча директорка Спілки Українських підприємців; Андрій Длігач - доктор економічних наук, стратег, футуролог, CEO групи компаній Advanter Group; Гліб Вишлінський - виконавчий директор Центру економічної стратегії; Олена Павленко -  президентка DiXi Group; Святослав Павлюк - виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України"; Ігор Бураковський - голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, д. е. н., професор кафедри економічної теорії Національного Університету "Києво-Могилянська Академія".

Довідково. Проєкт реалізується завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Попередня акредитація обов’язкова: press.office@sup.org.ua 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріалі:

Непрогнозованість розвитку ситуації та непередбачувані дії держави заважають бізнесу розвиватись - експерт

Непрогнозованість ситуації в Україні, відсутність платоспроможного попиту та непередбачувані дії держави, все це заважає бізнесу розвиватись і відновлюти свою діяльність.

Про це під час презентації аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері, підготовленої в межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців (СУП) – «Україна після перемоги», що відбулася в Медіацентрі Україна — Укрінформ, сказав доктор економічних наук, стратег, футуролог, CEO групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

"Окрім непрогнозованості ситуації в Україні, ще і відсутність платоспроможного попиту. Це ключовий момент для бізнесу. Також непередбачуваність дій держави - це третій за розміром виклик, який створює неможливість інвестування і вичавлює бізнес з України", - сказав експерт.

За його словами, до низки перепон, що заважають бізнесу розвиватись, входять: відсутність достатнього капіталу (довгих і дешевих грошей); перешкоди, які чинять регуляторні чи фіскальні органи; недоступність кредитних коштів, у тому числі програми 5-7-9; недоступність грантових програм, тощо.

Разом з тим, для того аби покращився бізнес-клімат у країні, державі потрібно в першу чергу зосередитись на подоланні корупції, проведенні судової реформи, покращенні доступу до кредитних ресурсів, посиленні мораторію на перевірки бізнесу з боку Державної податкової служби, покращенні адміністрування податків, тощо.

Як повідомляв Укрінформ, попри повномасштабну війну 76% власників українського малого та середнього бізнесу планують у 2023 році розширити свій бізнес.

Більшість закритих даних про енергетику не несуть загрози безпеці і можуть бути відкриті – DiXi Group

Більшість даних про енергетику, що приховані через повномасштабне вторгнення, потенційно не несуть загрози безпеці країни і можуть бути відкриті розпорядниками. Це допоможе бізнесу та громадськості розуміти ситуацію в енергетичному секторі.

Таку думку висловила президентка DiXi Group Олена Павленко під час презентації аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері, підготовленої в межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців (СУП) – «Україна після перемоги», проведеного в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Велике питання – це відкритість. Коли почалось повномасштабне вторгнення, особливо в енергетиці, вся інформація була закрита. Разом з тим зникли і статистичні дані. Ми здійснили аналіз усіх сайтів, що раніше були відкриті, а також те, наскільки ці датасети впливають на енергетичну безпеку. Частина з них є важливими та повинні бути закриті, але більшість – понад 90% – можна відкривати. І бізнес, і громадськість повинні знати, що відбувається в енергетичному секторі або щонайменше те, як Україна готується до зими», - наголосила вона.

Павленко переконана, що з одного боку в Україні є проблема з доступністю до інформації, а з іншого – відбувається певний прогрес по цілій низці вимог ЄС щодо прийняття законодавства для євроінтеграції в енергетичному секторі. Наприклад, ухвалений закон про REMIT, який, зокрема, вимагає від регулятора правильно збирати та поширювати дані для розуміння суспільством стану справ в енергетиці.

«Щодо майбутнього України. Є три правила, які повинні працювати всюди. Перше – відкритість. У суспільства повинен бути доступ до інформації. Без цього ми не зможемо «навести порядок» у будь-яких секторах. Друге – ефективність. В нашому випадку – це енергоефективність. Це передбачає допомогу бізнесу та споживачам запроваджувати технології, що допомагатимуть зменшити споживання електроенергії. Третє – верховенство права. Тут мова йде про те, що кожен орган влади повинен займатись тим, чим потрібно», - додала Павленко.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, який імплементує положення регламенту ЄС щодо доброчесності та прозорості оптового енергетичного ринку REMIT.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк