Робота «зернової угоди», врожайність та експорт продукції – поточний стан справ
7 липня, 12:00 - брифінг на тему: “Робота «зернової угоди», врожайність та експорт продукції – поточний стан справ”.
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.
Спікер: Дмитро Соломчук - народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики (онлайн).
Теми для обговорення:
– Ситуація із роботою «зернового коридору».
– Цьогорічна врожайність – перші результати.
– Втрати посівних площ внаслідок підриву Каховської ГЕС.
Формат заходу – офлайн + онлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Україна гарантуватиме фінбезпеку суден у межах "зернової угоди", навіть якщо з неї вийде РФ - депутат
Україна виділила 20 млрд грн для гарантії фінансової безпеки суден, що перевозять українську агропродукцію у межах "зернової угоди".
Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
"Було прийнято рішення виділити 20 млрд грн страхових гарантійних коштів. Якщо навіть Росія не буде гарантувати безпеку і буде проти "коридору", судна зможуть заходити (в українські морпорти - авт.). Є судновласники, які готові заходити і так, а Україна цим страховим фондом у 20 млрд грн буде гарантувати їм фінансову безпеку", - сказав він.
Соломчук зазначив, що наразі лідери різних країн ведуть переговори про продовження "зернової угоди" після 18 липня 2023 року.
"Думаю, що рішення буде прийняте за день-два до дати завершення дії угоди. Сподіваємось, що рішення буде позитивним, враховуючи, що стільки країн світу включились у цей процес", - додав нардеп.
Як повідомляв Укрінформ, Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина 18 березня 2023 року домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море». Дія угоди була продовжена на 120 днів, проте росіяни заявляли, що угода діятиме до 18 травня 2023 року.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 17 травня повідомив, що угода діятиме до 18 липня 2023 року.
Україні потрібно 300-400 автоматизованих комплексів, аби розмінувати всі сільгоспугіддя - депутат
Україні потрібно щонайменше 300-400 автоматизованих комплексів для розмінування, щоб хоча б за два сезони розмінувати всі сільськогосподарські угіддя.
Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
"У нас іще багато нерозміновано у Бородянці і Гостомелі (Київської області - ред.), не кажучи вже про Чернігівщину, Сумщину та Харківщину. Тому для того, щоб розмінувати всі сільськогосподарські угіддя хоча б за два сезони, нам в Україні потрібно мінімум 300-400 автоматизованих комплексів (для розмінування - авт.). Тоді цей процес піде швидше", - сказав він.
Соломчук зазначив, що наразі автоматизовані комплекси для розмінування використовують переважно у південних та східних областях. Водночас, в Україні застосовують "ручне" розмінування із використанням детекторів, проте це дуже повільний та небезпечний процес.
За словами депутата, Україна чекає на допомогу західних партнерів у розмінуванні, зокрема у забезпеченні необхідними технічними засобами.
Як повідомляв Укрінформ, за оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування України коштуватиме 37,4 млрд доларів. Наразі держава реалізує план з пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення, за яким першочерговому обстеженню та очищенню підлягає 470 тис га сільськогосподарських земель.
За 6 місяців 2023 року в Україні було обстежено 150 тис га потенційно замінованих земель сільськогосподарського призначення.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк