На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи
24 липня, 15:00 - обговорення на тему: "На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи".
Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.
Спікери: Ганна Гопко - голова правління ГО “АНТС”; Альона Гетьманчук - директорка Центру «Нова Європа»; Михайло Гончар - президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»; Геннадій Максак - виконавчий Директор Ради зовнішньої політики “Українська призма”; Роман Сон - експерт з міжнародного права; Дар'я Каленюк - Центр протидії корупції.
Теми для обговорення:
- “Безпекові зобов’язання" партнерів України – шлях до наповнення їх реальним змістом”.
- Що робити з російським ядерним тероризмом?
- Як налагодити процедури, щоб отримати результат на Саміті у Вашингтоні?
- Українські безпекові гарантії для Європи.
Чому це цікаво?
Вільнюський саміт Східного партнерства 2013 року запустив тектонічні зрушення у політичній та безпековій сфері Європи, не зважаючи на бажання чи побоювання окремих держав та політиків. Вільнюський саміт НАТО 2023 року завершився доволі компромісними політичними деклараціями, хоча безпекові вимоги сьогодення вимагають кардинальних рішень, де на шальках терезів – тисячі життів і життєздатність базових засад демократичного світу. Європа вже сьогодні живе поряд із жахливим тоталітарним утворенням, для якого відсутні цінність людського життя, повага до прав і свобод, турбота про довкілля і клімат. Російська еліта погрожує всьому світу ядерною зброєю і вже вчинила техногенну катастрофу регіонального масштабу, підірвавши Каховську ГЕС. Запрошуємо до дискусії про здобутки саміту, як їх Україна може трансформувати у чіткі та досяжні зобов’язання, що члени НАТО намагаються не помічати та до чого може призвести подальше ухилення від рішучих кроків з відновлення довгострокового миру в Європі.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Росія використовує ядерний шантаж як елемент стримування НАТО від запрошення України до Альянсу - експерт
Росія використовує контроль над Запорізькою АЕС для ядерного шантажу і як аргумент стримування НАТО від запрошення України до членства в Альянсі. Поки вона матиме цей гібридний важіль тиску, складно розраховувати на завершення війни і прогрес у питанні членства в НАТО.
Таку думку висловив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар під час дискусії на тему: "На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи" в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Глибинна причина страху НАТО (перед запрошенням України до Альянсу і реакцією на це Росії - ред.) полягає в тому, що Альянс і США намагаються будь-що уникнути ядерної конфронтації. Але ядерна конфронтація - це реалії, і не США чи інші члени ядерного клубу є її ініціаторами. Зараз можна зробити ретроспективу і побачити, що це була абсолютно свідома орієнтація путінського режиму на таку ядерну ескалацію. Поки що вона відбувається в режимі ядерного шантажу - це ще не ядерний терор, але Росія протягом цих 17 місяців з початку повномасштабного вторгнення поступово, щабель за щаблем, намагається цей поріг подолати", - сказав Гончар.
У цьому контексті він нагадав, що затверджена РФ у червні 2020 року ядерна доктрина, з точки зору Кремля, дає йому "легальне підгрунтя" для такого ядерного шантажу.
Експерт спрогнозував, що російський ядерний терор ще може буди попереду, а ядерний шантаж уже має місце, причому у гібридній формі.
"Маючи під контролем найбільшу в Україні і в Європі Запорізьку АЕС, Росія використовує це як важіль тиску не тільки на Україну, але так само і на країни-члени НАТО і на Альянс у цілому, і, по суті, підводить до виникнення інциденту з серйозними наслідками... Поки цей ядерний шантаж не буде припинений, говорити про якийсь прогрес, як це формулюють наші західні партнери, у вирішенні питання війни в Україні, не доводиться, тому що Росія грає на підвищення ставок, використовуючи саме ядерний аргумент як аргумент стримування НАТО, на східному фланзі якого 17 місяців іде повномасштабна війна, а загалом - десятий рік", - констатував президент Центру глобалістики.
На його переконання, питання денуклеризація Росії має бути поставлене у міжнародний порядок денний на цьому етапі принаймні для осмислення і пошуку можливих варіантів.
"Коли ми говоримо про запрошення України до членства в НАТО - не вийшло на Вільнюському саміті, можливо, на Вашингтонському, на мій погляд, поки працюватиме цей чинник ядерного шантажу, а в Альянсі буде тією чи іншою мірою присутній страх, то складно розраховувати на поступ у даному питанні. Але нам своє робить", - зауважив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі 20 липня заявив, що після проведення додаткових інспекцій на Запорізькій АЕС упродовж останнього тижня експерти не виявили вибухівки чи мін, проте доступ до даху станції вони від Росії ще не отримали.
21 липня постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявив, що члени місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС не мають негайного та безумовного доступу до усієї території станції і можуть днями очікувати від російської окупаційної адміністрації схвалення доступу до запитуваних місць.
Ізраїльська модель безпеки не захистить Україну від майбутніх вторгнень - директор Центру “Нова Європа”
Ізраїльська безпекова модель не захистить Україну від майбутніх вторгнень, тому варто проговорювати це зі Сполученими Штатами, де є “закоханість у неї” як в альтернативу членству в НАТО.
Про це заявила директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук під час обговорення "На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи”, що відбулося в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
Гетьманчук пояснила, що, крім страху ескалації війни, в Україні є ще один елемент, який не дозволяє США запросити Україну в Альянс, а саме можливість залишити питання членства в НАТО на політичні переговори між Україною і Росією. Спікерка підкреслила, що через це Україна не повинна підігрувати тим, хто говорить про ізраїльську безпекову модель.
“Ми бачимо це виключно як проміжний етап, додатковий етап процесу вступу України в НАТО. Ми не впевнені, що ізраїльська модель може навіть стримати Росію, а те, що вона не може захистити Україну від майбутніх агресій, від майбутніх вторгнень - це факт”, - сказала Гетьманчук.
На переконання директорки Центру, українцям варто проговорювати це в Сполучених Штатах, де, за її словами, є закоханість в ізраїльську модель не як проміжний етап до членства в НАТО, а як альтернативу вступу України до НАТО. Вона також зазначила, що дискусія щодо альтернативних безпекових моделей для нашої країни ведеться і в Німеччині.
Як повідомлялося, коментуючи ізраїльську модель безпеки 12 липня, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україну влаштує будь-яка безпекова модель, запропонована партнерами, яка не є альтернативою членству в НАТО.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк