Презентація аналітичного звіту «Війна наративів: образ України в медіа»
9 серпня, 10:00 - презентація на тему: «Війна наративів: образ України в медіа».
Організатор: Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.
Учасники: Марина Осюхіна - начальниця медіацентру Сумського державного університету, керівниця громадської організації «Молодіжна медіаспілка» (ММС); Олена Давліканова - докторка філософії (PhD), проєктна координаторка Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, доцентка кафедри МЕВ Сумського державного університету; Микола Назаров - кандидат політичних наук, керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету; Андрій Лебідь - доктор філософських наук, професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету; Андріана Костенко - докторка політичних наук, професорка, керівниця Центру соціальних досліджень Сумського державного університету.
Коротко. У звіті надано аналіз наративів про Україну, що поширювалися в європейських, українських та російських засобах масової інформації, а також інших медіа з 1991 по 2022 рік. Також досліджено природу російських наративів про Україну та цілі їхнього розповсюдження, проаналізовано західну та вітчизняну медіаоптику розуміння України, що формувалася під впливом російської пропаганди.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 17:00 8 серпня 2023, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Україна має вибудовувати ефективні технології протидії російським наративам - експерт
Актуальним завданням для України є вибудова ефективних технологій протидії російським наративам.
Про це сказав доктор філософських наук, професор кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету Андрій Лебідь під час презентації аналітичного звіту "Війна наративів: образ України в медіа" в Укрінформі.
"Актуальним завданням для України в умовах повномасштабної війни РФ проти нашої держави є не тільки формування власне українського наративу, а й вибудова фактично ефективної моделі, ефективних технологій протидії російським наративам. Це не є якимось сталим феноменом, оскільки російські наративи доповнюються, трансформуються, набувають нових смислоформ і на сьогодні", - сказав Лебідь.
Він зазначив, що саме формування російських наративів логічно пройшло декілька етапів і по факту вони самі трансформувалися.
За його словами, невід'ємною складовою російських наративів є ідея про особливий шлях розвитку, вищість та унікальність російської цивілізації.
Кандидат політичних наук, керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету Микола Назаров зауважив, що Україна з 1991 року не мала власного наративу, який би могла демонструвати та просувати у світі.
"Якщо ти не маєш власного наративу, цей наратив створюється кимось іншим. І ми бачимо як наративи за Україну створювала або Росія, або західні країни через власне розуміння тих процесів, які відбуваються в Україні. Досить часто хибно розуміючи ці процеси. Але в більшій мірі, наративи, які ми досліджуємо в західних медіа, це наративи, створені РФ, і роками та десятиліттями через власні ЗМІ та власні агентурні мережі передавалися на Захід та власне розповсюджувались. На жаль, більша частина образу України в західних країнах формувала РФ", - сказав Назаров.
Він підкреслив, що лише нещодавно, після агресії Росії у 2014 році, в деяких країнах почали забороняти або призупиняти діяльність російських медіа, в яких вони відверто просували ворожі, антиукраїнські, антиєвропейські наративи.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Київського міжнародного інституту соціології до 20% українців ще досі підпадають під вплив російської пропаганди.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк