Презентація результатів проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія»

8 серпня, 12:00 -  презентація результатів за культурно-мистецьким проєктом «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія».

Організатор: ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ».

Учасники: Діна Ібрагімова - голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проєкту; Тетяна Баранцова - Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю; Леся Петрівська - Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю; Владислав Берковський - виконавчий директор Українського культурного фонду;   Марина Корява - директор Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва; Ірина Мартиненко - директор Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я»; Лариса Зубенко - перша заступниця директора КП «Київський культурний кластер»; Ліна Кущ - перший секретар Національної спілки журналістів України; Ірина Крезуб - співзасновниця БО «Благодійний фонд «З теплом у серці»; представники Українського культурного фонду, органів влади та місцевого самоврядування, організацій і установ, що опікуються питаннями людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, а також діти соціально вразливих категорій та їх батьки.

Коротко. Під час презентації організатори проєкту спільно з партнерськими організаціями, дітьми (безпосередніми учасниками проєкту) та їх батьками розкажуть, як створювався проєкт, а також про його цікавинки та результати. Вони продемонструють фільм про проєкт і фрагменти культурних продуктів, а також кращі дитячі творчі роботи в оригінальних мистецьких техніках.

Довідково. Безпосередніми учасниками проєкту стали 120 дітей з інвалідністю, у тому числі діти-переселенці з тимчасово окупованих територій України та територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, а також територій, постраждалих внаслідок збройної агресії Росії проти України. Вони мали змогу спробувати себе в ролі телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників та блогерів.

Організатори проєкту: ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Культура без бар’єрів».

Контактна особа: Станіслав Гнутов - координатор культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», член Національної спілки журналістів України, тел.: 066-975-73-88, e-mail: tv.veselka@gmail.com.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Акредитація триватиме до 11:30 8 серпня 2023, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали: 

У проєкті «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія» взяли участь 120 дітей з інвалідністю - керівник проєкту

Діти з інвалідністю створили п'ять медіапродуктів у межах культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія».

Результати проєкту презентувала голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» Діна Ібрагімова у Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«У результаті реалізації проєкту було створено п'ять культурних продуктів: ток-шоу, телепрограма, радіопередача, мультфільм і відеоблог. Усі вони мають переклад українською жестовою мовою, що здійснили діти з порушеннями слуху - учениці спеціальних шкіл № 9 та № 18 міста Києва - безпосередні учасниці проєкту », - сказала вона.

За словами Ібрагімової, в проєкті взяли участь 120 дітей з інвалідністю віком 6-17 років, включно з переселенцями з ТОТ та прифронтових зон. Серед учасників – діти з 14 населених пунктів України, зокрема з Київщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, Харківщини та Сімферополя. Протягом 4-х місяців вони спробували різні ролі: ведучих радіо, телеведучих, журналістів, акторів, аніматорів, художників та блогерів. Задля цього діти відвідували майстер-класи та заняття з ораторського мистецтва, акторської, журналістської та операторської майстерності, воркшопи з анімації, а також репетиції, зйомки, звукозаписи й виставки дитячих робіт.

Керівниця проєкту підкреслила, що ДІМ є унікальним інклюзивним проєктом, що поєднав культурні, креативні, аудіальні та візуальні сфери мистецтва з соціальними та освітніми галузями. Його метою є розвиток безбар'єрного суспільства та надання рівних можливостей для особистісного зростання та реалізації людей з інвалідністю.

«Діти змогли проявити свої творчі здібності, здобути нові знання та навички у галузі культури та мистецтв, розвинути комунікаційні якості, підвищити самооцінку й стати більш самостійними та відкритими суспільству», - переконана Ібрагімова.

Водночас виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський підкреслив, що такі проєкти по-новому розкривають безбар'єрне суспільство.

«Я хочу подякувати дітям за те, що ви не боїтеся розкриватися. Ми вас любимо. Ви - наші. Ви такі ж як і всі, такі самі як і ми. Ми - одне суспільство, ми - українці» , - сказав він.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська зауважила, що подібні проєкти є надважливими, оскільки через культуру й мистецтво відбувається соціалізація дітей з інвалідністю.

«Київ як столиця України має бути прикладом для проведення такого роду заходів. Департамент вже долучився і надалі готовий сприяти в організації безбар'єрних заходів», - додав заступник директора Департаменту культури Володимир Моцюк.

Проєкт реалізували за підтримки Українського культурного фонду, реабілітаційних центрів Києва й Василькова, а також кінотеатри "Братислава" та "Краків" КП "Київський культурний кластер", ГО «Санвей», БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Перекладачів жестової мови «Міст» та представників міської влади.

Як повідомлялося, у 2020 році Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», ухвалено Національну стратегію безбар'єрності, План заходів із подолання бар’єрів, з’явилася Рада безбар’єрності при Кабінеті Міністрів.

На основі запропонованого дружиною Президента Оленою Зеленською бачення безбар’єрного суспільства великі компанії-працедавці об’єднались у спільноту «Бізнес без бар’єрів». З громадськими організаціями розроблено електронний «Довідник безбар’єрності» – перший посібник із коректного спілкування. Реалізовано також кілька інфраструктурних проєктів безбар’єрних просторів у громадах і культурних закладах.  

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк