Мобільні медичні бригади Українського Червоного Хреста. Цифрові технології у первинній ланці медицини
2 серпня, 14:00 - брифінг на тему: «Мобільні медичні бригади Українського Червоного Хреста. Цифрові технології у первинній ланці медицини».
Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.
Учасники: Микола Поліщук - президент Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ), міністр охорони здоров'я України (2005 р.); Олександр Бабенко - керівник департаменту охорони здоров'я ТЧХУ; Станіслав Бородін - координатор напряму мобільних медичних бригад (ММБ) ТЧХУ; Антон Сак - головний фахівець напрямку мобільних медичних бригад (ММБ) ТЧХУ.
Чому це цікаво?
Мобільні бригади Українського Червоного Хреста - ефективний інструмент забезпечення базових потреб населення у первинній медичній допомозі. Нині 118 мобільних медичних бригад Товариства Червоного Хреста України діють на території нашої держави та доїжджають у найвіддаленіші куточки 22 областей. З початку повномасштабного вторгнення ММБ надали понад 360 тисяч консультацій населенню. У складі ММБ працюють фахівці, які надають послуги первинної медицини хворим там, де відсутня можливість фізично відвідати свого сімейного лікаря через пошкоджену інфраструктуру.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Мобільні бригади Червоного хреста України щодня приймають понад 1,5 тисячі пацієнтів
Більш ніж 1,5 тисячі пацієнтів щодня обслуговуються мобільними медичними бригади Товариства Червоного Хреста України.
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив керівник департаменту охорони здоров'я ТЧХУ Олександр Бабенко.
“Більш ніж 1,5 тисячі пацієнтів мають доступ до лікарів у пунктах прийому мобільних медичних бригад Українського Червоного Хреста щодня”, - сказав Бабенко.
Він зазначив, що на сьогодні завдяки підтримці товариств Червоного Хреста із багатьох країн світу 118 мобільних медбригад працюють у 22 областях України.
За словами Бабенка, ідея створення мобільних медичних бригад вперше була реалізована у 2015 році за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я. “Відтоді мобільні бригади були значно допрацьовані і наразі є помічником сімейних лікарів у віддалених і постраждалих від війни населених пунктах України, де жителі місцевих громад найбільше відчувають на собі війну і потребу в медичній допомозі”, - сказав він.
Представник ТЧХУ зазначив, що функція мобільних медичних бригад - це робота у первинній ланці медицини.
“Ми працюємо по тих проєктах, які нам пропонують наші зарубіжні колеги. Організації Червоного Хреста в інших країнах фінансують та утримують різну кількість мобільних медичних бригад. Наша справа розробити програму, щоб вона працювала на первинній ланці”, - підкреслив президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук.
За його словами, тут є свої складнощі, бо кожна країна має своє бачення первинної ланки, а Український Червоний Хрест мусить адаптувати його до наших умов, тим більше умов війни.
Товариство Червоного Хреста в Україні працює разом із центрами первинної медичної допомоги, забезпечує мобільність, технічну оснащеність і швидке реагування на потреби в первинній медичний допомозі.
Бабенко додав, що Товариство Червоного Хреста зі свого боку намагається не тільки підсилювати потужність і логістичне забезпечення первинної медицини, але й сприяти застосуванню сучасних технологій. Наприклад, технологій телемедичних діагностичних обстежень.
Зокрема, він поінформував, що на Полтавщині у пілотному форматі мобільні бригади мають на борту портативні електрокардіографи із передачею цифрових протоколів. Завдяки цьому лікар мобільної бригади має можливість у разі необхідності не тільки виконати електрокардіографічну діагностику, але й провести онлайн-консультацію в реальному часі із фаховим кардіологом, який розшифровує кардіограму, надасть діагностичний висновок і рекомендації пацієнту.
Координатор напряму мобільних медичних бригад ТЧХУ Станіслав Бородін пояснив, що мобільна бригада - це транспортний засіб типу “швидка допомога”, а у деяких випадках звичайний кросовер. На борту машини перебуває водій, сімейний лікар та дві медсестри. Але є видозмінені мобільні бригади, де замість другої медичної сестри бригада укомплектована вузьким спеціалістом, наприклад педіатром чи психологом.
За його словами, специфіка роботи мобільних бригад полягає в тому, що вони виїжджають у віддалені населені пункти, де у людей обмежений або взагалі відсутній доступ до первинної медицини, до закладів охорони здоров'я або до аптек.
Із собою бригади привозять мінімум діагностичного обладнання. Вони можуть перевірити кров на рівень цукру, виміряти сатурацію, температуру, артеріальний тиск та надати пацієнту певний набір ліків на три-п'ять днів для того, щоб справитись із кризою, з якою звернулася людина.
Якщо під час прийому сімейний лікар виявляє, що пацієнт перебуває у стані, близькому до критичного або дуже серйозному, то в такому випадку лікар перенаправляє пацієнта, зокрема, до профільного спеціаліста.
Інколи мобільні бригади долучаються до евакуації та транспортування людей.
Як повідомлялося, з початку повномасштабного вторгнення мобільні медичні бригади Товариства Червоного Хреста в Україні надали понад 360 тисяч консультацій населенню.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк