Новий Механізм від Європейської Комісії для підтримки України

3 серпня, 12:00 - брифінг на тему: «Новий Механізм від Європейської Комісії для підтримки України».

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.

Спікер: Віола фон Крамон - депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації Парламентського комітету асоціації (ПКА) Україна-ЄС.

Теми до обговорення:

  •  Які головні напрямки та принципи Механізму від Європейської Комісії для підтримки України?
  • Які галузі Механізм буде підтримувати?
  • Які наступні кроки?
  • Погляд з Європейського парламенту.

Чому це цікаво?

У червні цього року Європейська Комісія анонсувала створення спеціального нового Механізму для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України. Передбачається, що загальний обсяг цього спеціального інструменту фінансування становитиме до 50 млрд євро на 2024-2027 роки, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії та відновити сучасну й заможну державу.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Форма для реєстрації: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf88VPkpGpalYYihG5jtOugUefT-okCJtWfY_6kRwXCExc_AA/viewform

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

До початку перемовин про вступ до ЄС діяльність усіх інституцій в Україні має бути відновлена – євродепутатка

У Європарламенті підтримують початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу до кінця року, водночас попереджають, що це технічна процедура, яка дає старт тривалому політичному процесу, який може тривати "певний час".

Про це заявила депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації Парламентського комітету асоціації (ПКА) Україна-ЄС Віола фон Крамон на брифінгу на тему: "Новий Механізм від Європейської Комісії для підтримки України" в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Ми говоримо про відбудову, але надалі йдеться про бажання людей в Україні стати членом ЄС, стати громадянами Європи. Ми знаємо, що це не короткострокова перспектива. Я хочу, щоб усі розуміли, що ми у процесі "розігріву". Ми не кажемо про один чи два роки, ми кажемо про процедуру, яка може зайняти декілька років... Зараз для нас важливо почати процес вступу до кінця року. З одного боку, це технічна процедура, але з другого - це також дуже довгий політичний процес. Зазвичай такі процеси забирають певний час", - сказала фон Крамон.

Вона зауважила, що не хоче бути "дуже конкретною" у питанні членства України в ЄС. Водночас евродепутатка нагадала, що у такої країни, як Фінляндія, яка приєднувалася до ЄС у зовсім інших умовах, мала ефективне управління і населення 5-7 мільйонів, це забрало декілька років.

"Говорячи про нинішні умови, в яких опинилася Україна, - військову, політичну, безпекову ситуацію, треба бути реалістичними", - зазначила фон Крамон.

Вона додала, що Україна протягом останніх років багато зробила багато для розбудови антикорупційних інституцій, розвитку медіа, розбудови громадянського суспільства, однак під час війни діяльність деяких з них було обмежено режимом воєнного часу.

"Ми маємо забезпечити, щоб на момент початку процесу вступу діяльність усіх інституцій в Україні була відновлена, ми маємо адаптувати українське законодавство до європейського. Це довготривалий процес. Так, Україна насправді зробила багато, але коли ми наразі дивимося на незалежність судової системи, наразі її все ще не вистачає... Коли я дивлюся на інші сектори, наприклад, коли йдеться про багатопартійний плюралізм, наразі у парламенті з цим трошки важко. Я не хочу заглиблюватися в деталі, але це має бути вдосконалено після закінчення війни, і ми будемо спостерігати за цим дуже пильно", - запевнила фон Крамон.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ наголосив, що цьогоріч необхідно розпочати переговори щодо членства України в Євросоюзі. На його переконання, Україна буде готова до цього кроку. У цьому контексті Зеленський підкреслив, що Верховна Рада має ухвалити всі законодавчі акти, які є частиною пакету для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк