Старт проєкту «Обережно, діабет поруч»

14 серпня, 14:00 -  круглий стіл на тему:  Старт проєкту «Обережно, діабет поруч». Як зберегти здоров'я під час війни? Заклик до дій».

Організатор: Українська діабетична федерація.

Учасники: Валентина Очеретенко - голова ради Української діабетичної федерації, модератор; Nebojsa Lalic - представник  Міжнародної Діабетичної Федерації Chair IDF European Region, професор; Наталія Кожан - к.м.н, заслужений лікар України, виконавчий директор УДФ; Пилип Прудиус - заслужений лікар України, головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру; Наталя Усенко - фахівець з профілактичних неінфекційних захворювань ЦГЗ МОЗ України; Руслан Закаєв - директор Громадського Фонду "Діабетичний батьківський комітет Республіки Казахстан" (онлайн); Євгенія Міхно - волонтер УДФ (онлайн); Вікторія Юдина - волонтер УДФ (онлайн); Наталія Усенко - фахівець з профілактики неінфекційних захворювань; Ірина Сорока - завідувач відділу профілактики неінфекційних захворювань, Центр громадського здоров'я МОЗ України (онлайн); Оксана Бабаєва - головний спеціаліст відділу стратегічного розвитку програми медичних гарантій Департаменту стратегії універсального охоплення населення медичними послугами Національної служби здоров'я України (онлайн); Наталія Гусак - голова Національної служби здоров'я України (онлайн); представники Центру громадського здоров'я України, Національної служби здоров'я України.

Чому це важливо?

Через війну  в Україні доступ населення до медичної допомоги ускладняється, перш за все на первинній ланці. Значно знижені можливості діагностики та своєчасного початку лікування цукрового діабету, особливо діабету 2 типу. Низький соціально-економічний статус асоціюється з підвищеним ризиком смертності серед людей з діагностованим діабетом і серед людей, у яких діабет ще не було діагностовано. Проєкт «Обережно, діабет поруч» спрямований на пошук шляхів вирішення ситуації.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом.  Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали: 

Українська діабетична федерація передала у регіони близько 31 тисячі глюкометрів - голова ради УДФ

Українська діабетична федерація передала близько 31 тисячі глюкометрів з тест-смужками понад 70 медичним закладам та людям з інвалідністю у 22 областях.

Про це повідомила голова ради УДФ Валентина Очеретенко під час круглого столу в Укрінформі.

За її словами, УДФ провадить копітку роботу, аби усунути прогалини у розумінні проблем діабету та задля привернення уваги до необхідності відповідального ставлення до здоров’я.

«Починаючи з 5 квітня 2022 року понад 70 закладів отримали поставки близько 31 тисячі глюкометрів з тест-смужками. Глюкометри отримали лікарні та люди з інвалідністю, які проживають у 350 населених пунктах 22 областей України», - повідомила вона.

Очеретенко навела дані Міжнародної діабетичної федерації за 2021 рік, згідно з якими в Україні понад 2 мільйони дорослих і понад 10 тисяч дітей мають діабет. Проте через війну зараз знижені можливості діагностики і своєчасного початку лікування цукрового діабету, особливо 2 типу.

«Війна руйнує системи охорони здоров’я в цілому. Доступ населення до медичної допомоги ускладнюється або зникає, перш за все на первинній ланці», - зазначила голова ради УДФ.

Своєю чергою професор Небойса Лаліц наголосив, що у світі що п’ять секунд 1 людина помирає від діабету.

«Вважається, що у світі живуть 537 мільйони людей з діабетом. Кількість смертей, зумовлених діабетом у 2021 році, еквівалентна щоденному падінню трьох реактивних літаків ... унаслідок неправильного обслуговування або відсутності взаємодії та координації персоналу, і це катастрофічні дані», - наголосив він.

Професор поінформував, що на сьогодні 61 мільйон європейців живуть із цукровим діабетом 2 типу, що становить близько 95% випадків діабету.

Як повідомляв Укрінформ, в урядову програму "Доступні ліки" внесуть препарати для знеболення і деякі медвироби, зокрема тест-смужки для інсулінозалежних пацієнтів.    

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк