Презентація підсумків роботи НАБУ та САП за І півріччя 2023 року
16 серпня, 11:00 - брифінг на тему: «Презентація підсумків роботи НАБУ та САП за І півріччя 2023 року».
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.
Спікери: Семен Кривонос - директор НАБУ; Олександр Клименко - керівник САП.
Теми до обговорення:
- Розслідування топ-корупції: звіт у цифрах.
- Резонансні викриття.
- Міжнародна співпраця.
Формат заходу – офлайн.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Форма для реєстрації: https://forms.gle/fNiJcvHohWUjM1at6 (до 16:00 15 серпня).
Час та місце будуть повідомлені акредитованим журналістам електронною поштою.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
САП за пів року скерувала до ВАКС 58 обвинувальних актів - Клименко
Спеціалізована антикорупційна прокуратура протягом першого півріччя 2023 року направила на розгляд Вищого антикорупційного суду 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб.
Про це керівник САП Олександр Клименко сказав на брифінгу, організованому Медіацентром Україна – Укрінформ.
«За цей період САП скерувало до ВАКС 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб – це рекорд. Також за результатами судового розгляду за участі прокурорів САП за аналогічний період суддями ВАКС винесено 31 вирок стосовно 42 осіб. Це також найкращий показник, ніж за попередні періоди», - сказав Клименко.
Він висловив переконання в тому, що 2023 рік буде найрезультативнішим за всі 8 років спільної діяльності НАБУ та САП. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури навів яскраві приклади успішної спільної роботи. Зокрема, було викрито злочинну схему колишнього керівника Фонду держмайна, викрито на отриманні неправомірної вигоди голову Верховного Суду Князєва та його спільника, скеровано до суду обвинувальний акт щодо діяльності так званої формули «Роттердам+», детективи та прокурори відзначилися й в інших гучних викриттях.
Крім того, додав Клименко, є активні успішні кроки у напрямку цивільної конфіскації. Було підготовлено та подано до суду 4 позови про конфіскацію необґрунтованих активів, і вже є перші позитивні результати. Конфісковані кошти направили на фінансування проєкту «Армія дронів». «Дрони вже закуплені за ці кошти. Вони вже перебувають на полі бою та знищують як ворожу техніку, так і самих окупантів», - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП викрили організовану групу, яка, за даними слідства, незаконно заволоділа державними землями вартістю майже 2 мільярди гривень.
Директор НАБУ оцінив економічний ефект від діяльності антикорупційних органів у І півріччі в 1,6 млрд грн
Економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у першому півріччі становив понад 1,6 мільярда гривень.
Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Економічний ефект від діяльності НАБУ у першому півріччі становив 1 мільярд 678 мільйонів гривень. Ці цифри свідчать про те, що ми маємо значний економічний ефект, і що ця сума перевищує витрати на НАБУ, передбачені у держбюджеті», - заявив він.
За його словами, завдяки НАБУ і САП у І півріччі на потреби Сил оборони було спрямовано майже 2 млрд грн.
«Ми також шукаємо резерви всередині наших інституцій, розуміючи, що маємо обмежені ресурси. Ми провели оптимізацію нашої структури – серед іншого, вивільнили додатково 20 посад і посилили ті підрозділи, які безпосередньо розслідують злочини. Також утворили новий відділ у Дніпрі. Зараз тривають конкурси на 34 посади детективів», - зазначив директор НАБУ.
Він зауважив, що НАБУ і САП комунікують із міжнародними партнерами та суспільством про необхідність посилення антикорупційної інфраструктури, зокрема збільшення кількості прокурорів САП і детективів НАБУ, утворення експертної установи при НАБУ, посилення інституційної спроможності САП тощо.
«І ми працюємо над тим, щоб нарешті реалізувати – з 2019 року це передбачено законодавством – можливість автономного незалежного прослуховування», - наголосив Кривонос.
Він висловив переконання, що в умовах повномасштабного вторгнення корупції не має місця.
«Ми домоглися значних результатів. І ми покажемо ще кращі результати», - запевнив директор НАБУ.
Як повідомлялося, НАБУ направило до Антикорупційного комітету парламенту законопроєкт, який передбачає поетапне збільшення штатної чисельності відомства з 700 до 1000 працівників.
Слідство у справі ексголови ВС планують завершити на початку вересня — САП
Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва і його спільника планують завершити на початку вересня.
Про це заявив керівник САП Олександр Клименко на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
“Воно перебуває на завершальній стадії. Думаю, що на початку вересня ми вже завершимо слідство конкретно в цьому епізоді, де повідомлено про підозру колишньому голові (Верховного Суду — ред.) і його спільнику”, - сказав Клименко, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про справу Князєва.
Водночас він додав, що за іншими епізодами, які розслідуються в межах кримінального провадження щодо фактів корупції і причетності інших осіб, досудове розслідування триватиме.
Як повідомляв Укрінформ, 15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали голову ВС Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн дол.
16 травня під час пленуму Верховного Суду 140 суддів підтримали висловлення недовіри Князєву. Судді також ухвалили постанову пленуму ВС про припинення повноважень Князєва.
17 травня Вищий антикорупційний суд відмовився задовольнити скаргу захисту Князєва на його затримання.
18 травня Вища рада правосуддя задовольнила подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання дозволу на утримання Князєва під вартою. Того ж дня Вищий антикорупційний суд обрав Князєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн грн.
31 травня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу Князєву до 75 млн грн.
20 липня Апеляційна палата ВАКС відхилила апеляцію Князєва на обраний йому запобіжний захід і залишила його під вартою до 8 вересня.
САП відчує кадровий голод, бо понад 20% її прокурорів долучилися до лав Збройних cил – Клименко
Спеціалізована антикорупційна прокуратура нині відчує кадровий голод, адже 23% її прокурорів від початку повномасштабного вторгнення Росії долучилися до лав Збройних сил України.
Про це керівник САП Олександр Клименко повідомив на брифінгу, організованому Медіацентром Україна – Укрінформ.
"З початку повномасштабного вторгнення 13 прокурорів долучилися до лав Збройних cил. Це приблизно 23% від нашої загальної чисельності прокурорів. Тому ми відчуваємо відповідний голод кадрового потенціалу", - сказав Клименко.
За його словами, частково САП намагається це вирішити шляхом збільшення кількості вакантних місць. Зокрема, нещодавно було відкрито 7 вакансій. Вже найближчим часом має бути оголошений конкурс на відбір кандидатів.
"Але цього, на мою думку, недостатньо, оскільки у нас надзвичайно багато роботи. І її кількість постійно збільшується. Наприклад, за останніми дослідженнями, найбільший відсоток латентності саме серед корупційних злочинів. Тобто, ці злочини не потрапляють у жоден облік чи статистику. Ми хочемо забезпечити невідворотність покарання за вчинення кожного корупційного злочину в будь-якій сфері, а для цього нам потрібно збільшити наш потенціал як кадровий, так і адміністративні та процесуальні можливості», - сказав Клименко.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури додав, що у парламенті вже зареєстровано відповідний законопроєкт, який дозволить вирішити більшість проблем, з якими у роботі зіштовхується САП. Збільшення процесуальних та адміністративних спроможностей цього органу надасть можливість ефективніше реагувати на ті виклики, із якими може зіштовхнутися Україна у процесі відбудови після завершення війни та нашої перемоги, переконаний Клименко.
Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура протягом першого півріччя 2023 року направила на розгляд Вищого антикорупційного суду 58 обвинувальних актів стосовно 147 осіб.
Мобільний телефон Князєва досліджують детективи НАБУ - Клименко
Мобільний телефон ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва вже розблокований, детективи здійснюють огляд його вмісту.
Про це заявив керівник САП Олександр Клименко на брифінгу, організованому Медіацентром Україна – Укрінформ.
"Телефон Князєва на даний час розблокований, перебуває в стінах НАБУ, і детективи здійснюють огляд його вмісту. Можна сказати, як доповідали мені детективи, про те, що на цю справу, де повідомлено про підозру колишньому голові Верховного Cуду і його спільнику, що цей телефон не буде доказом", - сказав Клименко.
Він зазначив, що цей телефон може бути використаний, як доказ в інших провадженнях, пов'язаних із Верховним Судом.
Як повідомлялося, 15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали голову ВС Князєва та вилучили 2,7 млн дол.
16 травня під час пленуму Верховного Суду 140 суддів підтримали висловлення недовіри Князєву. Судді також ухвалили постанову пленуму ВС про припинення його повноважень.
17 травня Вищий антикорупційний суд відмовився задовольнити скаргу захисту Князєва на його затримання.
18 травня Вища рада правосуддя задовольнила подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання дозволу на утримання Князєва під вартою. Того ж дня Вищий антикорупційний суд обрав ексголові Верховного Суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн грн.
31 травня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу Князєву до 75 млн грн. 26 травня пленум обрав новим головою Верховного Суду Станіслава Кравченка. До цього він очолював Касаційний кримінальний суд у складі ВС.
Корупційні ризики значно зросли у сферах оборони, митниці, судовій системі - директор НАБУ
Від початку повномасштабного вторгнення РФ значно зросли корупційні ризики у таких сферах, як оборона, митниця, судова система.
Про це заявив директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Є сфери, в яких з початком повномасштабного вторгнення корупція суттєво знизилась, а є сфери, де корупційні ризики дійсно зросли, – це митниця, судова система, це сфера оборони», - сказав Кривонос.
За його словами, у цих сферах задіяні значні обсяги коштів, що призводить до певних ризиків.
«Ми розслідуємо ці злочини. Митниця, податкова, відновлення, судова система, оборона – це ті напрямки, де ми фокусуємо свою увагу", - наголосив керівник НАБУ.
Як повідомлялось, економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у першому півріччі перевищив 1,6 мільярда гривень.
У провадженнях щодо реалізації “Великого будівництва” тривають експертизи — НАБУ
Національне антикорупційне бюро розслідує низку проваджень щодо реалізації інфраструктурних проєктів “Великого будівництва” у 2020-2022 роках, тривають експертизи.
Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
“Велике будівництво” - це умовна назва інфраструктурних проєктів. У нас є низка кримінальних проваджень, зараз точну кількість експертиз, що призначені в межах кожного з них, я не назву, але по більш резонансних експертизи тривають. Думаю, що після отримання відповідних висновків ми зможемо говорити про причетних осіб до цих справ, а також про підозрюваних”, - зазначив він.
За словами Кривоноса, вже є підозрювані в низці проваджень, які стосуються виконання інфраструктурних проєктів протягом 2020-2022 років.
Як повідомляв Укрінформ, програма "Велике будівництво" розпочалась навесні 2020 року з ініціативи Президента Володимира Зеленського, її метою була розбудова в Україні якісної соціальної інфраструктури (шкіл, садочків, лікарень, спортивних об'єктів) та оновлення доріг по всій країні.
Директор НАБУ оцінив економічний ефект від діяльності антикорупційних органів у І півріччі в 1,6 млрд грн
Економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у першому півріччі становив понад 1,6 мільярда гривень.
Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Економічний ефект від діяльності НАБУ у першому півріччі становив 1 мільярд 678 мільйонів гривень. Ці цифри свідчать про те, що ми маємо значний економічний ефект, і що ця сума перевищує витрати на НАБУ, передбачені у держбюджеті», - заявив він.
За його словами, завдяки НАБУ і САП у І півріччі на потреби Сил оборони було спрямовано майже 2 млрд грн.
«Ми також шукаємо резерви всередині наших інституцій, розуміючи, що маємо обмежені ресурси. Ми провели оптимізацію нашої структури – серед іншого, вивільнили додатково 20 посад і посилили ті підрозділи, які безпосередньо розслідують злочини. Також утворили новий відділ у Дніпрі. Зараз тривають конкурси на 34 посади детективів», - зазначив директор НАБУ.
Він зауважив, що НАБУ і САП комунікують із міжнародними партнерами та суспільством про необхідність посилення антикорупційної інфраструктури, зокрема збільшення кількості прокурорів САП і детективів НАБУ, утворення експертної установи при НАБУ, посилення інституційної спроможності САП тощо.
«І ми працюємо над тим, щоб нарешті реалізувати – з 2019 року це передбачено законодавством – можливість автономного незалежного прослуховування», - наголосив Кривонос.
Він висловив переконання, що в умовах повномасштабного вторгнення корупції немає місця.
«Ми домоглися значних результатів. І ми покажемо ще кращі результати», - запевнив директор НАБУ.
Як повідомлялося, НАБУ направило до Антикорупційного комітету парламенту законопроєкт, який передбачає поетапне збільшення штатної чисельності відомства з 700 до 1000 працівників.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк