Реабілітація військових та цивільних з втратою зору. Досвід та реалії сьогодення
16 серпня, 14:30 - пресконференція на тему: «Реабілітація військових та цивільних з втратою зору. Досвід та реалії сьогодення».
Організатори: Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд», Міжнародний благодійний фонд Олександра Терещенка.
Спікери: Валерій Сушкевич – голова Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»; Іван Сорока – боєць 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців; Владислав Єщенко – співзасновник та директор Благодійної організації «Побачимо перемогу»; Олександр Терещенко – директор та співзасновник Міжнародного благодійного фонду Олександра Терещенка; Микола Дубов – віцепрезидент Громадської спілки «Сучасний погляд»; Олеся Перепеченко – виконавча директорка Громадської спілки «Сучасний погляд».
Чому це цікаво?
Під час пресконференці спікери презентують видання «Організація і проведення таборів реабілітації та реадаптації військових і цивільних із втратою зору після поранень та травм: методичні рекомендації», а також практичну модель підтримки та відновлення військових з втратою зору «Життя після війни».
Додаткова інформація за тел.: 0664434336 (Олеся Переченко).
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
З початку широкомасштабного вторгнення кількість бійців з важкими пораненнями зросла в десятки разів - експерт
Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну кількість бійців з важкими пораненнями зросла в десятки разів.
Про це сказав директор та співзасновник Міжнародного благодійного фонду Олександр Терещенко під час пресконференції в Укрінформі щодо реабілітації військових та цивільних із втратою зору.
"На жаль, після широкомасштабного вторгнення кількість бійців з важкими пораненнями зросла в десятки разів. Якщо до широкомасштабного вторгнення хлопців, які втратили зір на війні, налічувалось близько 15, то зараз ця цифра напевно сягає сотні, можливо і більше. Є вкрай важкі випадки, коли до цього доєднуються й інші супутні важкі поранення. Такі як подвійні ампутації, чи навіть потрійні", - сказав Терещенко.
Він переконаний, що соціальну реабілітацію бійців необхідно проводити тільки в Україні, саме в тих умовах, де вони мають жити після поранення. За словами експерта, запорукою успішної соціальної реабілітації є принцип "рівний - рівному".
"Якщо ми говоримо про незрячих, то це мають бути тренери, які втратили зір, або мають суттєві порушення зору. І які повернулися до активного життя, і можуть навчити зробити це інших. Саме такі тренери є більш переконливими, і вони більше можуть мотивувати", - сказав Терещенко.
Також під час пресконференції було презентовано спеціальний проєкт «Життя після війни», спрямований на реабілітацію ветеранів і ветеранок війни, які втратили зір, захищаючи Україну.
"Проєкт «Життя після війни» я буду вважати успішним не лише тоді, коли ми навчимо хлопців і дівчат, які втратили зір, рухатись при використанні тростини чи мобільних додатків, облаштувати своє житло, чи виходити в магазин, кафе. А саме тоді, коли вони зможуть отримати професію, якщо вони не можуть повернутися до тієї професії, якою займались до війни. Чи відкрити свій власний бізнес і відчувати свою користь. Або ж вони реалізуються в спорті, мистецтві. Тоді я буду вважати, що проєкт успішний", - сказав Терещенко.
За його словами, дуже важливо, щоб волонтери та благодійні організації об'єднувались та робили одну спільну справу.
Як повідомляв Укрінформ, для того, аби покрити потреби в реабілітації військових та цивільних, Україні потрібно 7800 ліжок.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк