Презентація дослідження “Захисти захисника — чи готова Україна працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю?”
17 серпня, 14:00 - презентація результатів дослідження “Захисти захисника — чи готова Україна працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю?”.
Організатор: Благодійний фонд «Ти – з нами».
Учасники: представники Офісу Президента, Державного центру зайнятості України, бізнесу, ветеранських організацій, військові психологи.
Модератор: Андрій Зайцев — представник БФ «Ти – з нами».
Питання до обговорення:
- Психологічні проблеми ветеранів: ставлення до ветеранів під час працевлаштування.
- Стимули держави для працевлаштування людей з інвалідністю: як вони працюють. Можливості навчання і перекваліфікації ветеранів
- Потреби ветеранів у працевлаштуванні після завершення війни: можливості держави та бізнесу.
- Ветеранський бізнес: як вирішення проблеми працевлаштування.
Чому це важливо?
БФ «Ти – з нами» провів дослідження проблем працевлаштування ветеранів, зокрема, ветеранів з інвалідністю. У ході дослідження було опитано близько 500 роботодавців. Учасники заходу представлять результати опитування.
Благодійний фонд «Ти – ти з нами» заснований у березні 2023 року. Основний напрям роботи – допомога ветеранам та їх родинам.
Сайт фонду: https://uarewithus.com.ua/.
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/uarewithus/.
Додаткова інформація за тел.: +380 50 670 24 26 (Ірина Оношко).
Формат заходу – офлайн (Зала 2)
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Акредитація триватиме до 12:00 17 серпня 2023 р., для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
В Україні 52% роботодавців бояться психологічних проблем ветеранів з інвалідністю - дослідження
В Україні 52% роботодавців вважають психологічні проблеми ветеранів з інвалідністю перепоною в їхньому працевлаштуванні.
Про це свідчать результати дослідження “Захисти захисника — чи готова Україна працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю?”, які презентував представник благодійного фонду «Ти – з нами» Андрій Зайцев в Укрінформі.
"Менше чверті роботодавців не бачать жодних особливостей, які б заважали працевлаштуванню ветеранів з інвалідністю. 24% з обережністю, але готові працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю. 52% кажуть, що їх лякають психологічні проблеми, особливості поведінки ветеранів. 19% вважають серйозною перепоною алкоголізм та наркоманію, до яких, на їхню думку, схильні наші ветерани", - сказав Зайцев.
Крім того, дослідження показало, що причини, які перешкоджають працевлаштуванню ветеранів з інвалідністю в цілому ті ж, що ускладнюють ринок праці всіх людей з інвалідністю. Це, зокрема, необхідність створювати спеціальні умови, адаптування робочого місця, відсутність бажання працювати або навчатися під вимоги роботодавців, проблеми зі звільненням.
Середня частка працівників з інвалідністю на всіх опитаних підприємствах становила трохи більше ніж 5%.
Зазначається, що середній рівень задоволеності працедавців результатами праці людей з інвалідністю є досить високим і становить 3,8 бала за п'ятибальною шкалою. Водночас середній рівень задоволеності працедавців усіма своїми робітниками коливається в діапазоні 3,5 - 4,5 бала.
Згідно з дослідженням, кожен 20-тий роботодавець вважає, що держава має виплачувати ветеранам з інвалідністю достойну пенсію, щоб вони могли зовсім не працювати.
Опитування проведене благодійним фондом «Ти – з нами». Дослідження проводилося у квітні-липні 2023 року шляхом анкетування та телефонного опитування власників і керівників бізнесу.
У ході дослідження було опитано близько 500 роботодавців з усіх регіонів України та з усіх галузей економіки. Опитування проводилося в умовах анонімності.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк