Поточна ситуація на Півдні України
18 серпня, 12:00 - пресконференція на тему: "Поточна ситуація на Півдні України".
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.
Спікер: Наталя Гуменюк - начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України (онлайн).
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Росіяни продовжують виїжджати з Криму - Гуменюк
Росіяни продовжують покидати тимчасово окупований Крим після останніх вибухів на півострові.
Про це повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Конкретної цифрової статистики з цього приводу ми не маємо, але тенденція на виїзд росіян з Криму продовжується. Ми бачимо довгі черги в напрямку Кримського мосту, вони продовжують виїжджати навіть трасою М17, яка є небезпечною. Рух є і він досить потужний", - сказала вона.
За словами Гуменюк, загальні настрої серед населення на тимчасово окупованому півострові "дуже чітко зараз позначаються в кольоровому сенсі". "Є чітке розуміння синьо-жовтих, які залишаються і вірять в Сили оборони, чекають їх, і є різнокольорові, які виїжджають", - додала вона.
Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму потік туристів цього літа скоротився на 25-30% порівняно з попереднім.
Загарбники заборонили цивільним переміщатися між Голою Пристанню та Кінбурнською косою, щоб приховати перекидання техніки і військ
Російські загарбники заборонили переміщення цивільних осіб між Голою Пристанню та Кінбурнською косою у період з 15 до 26 серпня, щоб не було витоку інформації про потужне переміщення ворожої техніки та перекидання військ.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, коментуючи заборону окупантами переміщення цивільних осіб між Голою Пристанню та Кінбурнською косою у період з 15 до 26 серпня.
«Ця заборона більше стосується географічної особливості цього району, тому що це підступ до островів, це дельта Дніпра там, де окупантам дуже неспокійно, там, де вони намагаються маневрувати диверсійно-розвідувальними групами, відповідно, ми ведемо дуже потужну контрбатарейну боротьбу, щодня знищуючи від 1 до 5 човнів, на яких вони маневрують. Що стосується цього району і цих дат, вірогідно, це пов’язано з ротацією підрозділів, тому що буде переміщення техніки, вони переорієнтовують свій вогонь зокрема і в напрямку Кінбурнської коси для підтримки тих підрозділів і переключення уваги Сил оборони на той напрямок, тому що дуже суттєво потерпають на інших. У такому сенсі вони можуть якраз вживати такі поліцейські заходи впливу на місцеве населення, обмежуючи доступ, щоб не було витоку інформації про кількість і обсяги, напрямки переміщення ворожих сил», - зазначила Гуменюк.
Як повідомляв Укрінформ, у Голій Пристані на Херсонщині військові РФ під приводом підготовки міста до бойових дій почали виселяти місцевих жителів із власних домівок, при цьому загарбники мародерять.
Загроза ворожих атак з акваторії Чорного моря до Дня Незалежності висока – Гуменюк
Загроза ракетних атак з акваторії Чорного моря залишається високою, особливо напередодні та під час святкування Дня Незалежності України. Нинішня активність ворожої авіації та перебування ворожих кораблів в бухтах – це непряма ознака підготовки до атак.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.
«Така загроза залишається. Нагадаю, вони навіть з бухти здатні вражати фактично будь-яку точку на території України... А знаючи тяжіння нашого ворога до сакральних дат, цілком імовірно, що якраз в цей період посиляться загрози і можливі масовані атаки, зокрема з використанням надводних і підводних ракетоносіїв, стратегічної і тактичної авіації, ударних безпілотників. Тому ми говоримо про ймовірну таку загрозу, яка нарощуватиметься ближче до важливих дат, зараз їх відсутність (ракетоносіїв - ред.) на службі може свідчити якраз про підготовку. А активність МіГів, яка спостерігається впродовж двох останніх діб, може свідчити про проведення попереднього злагодження повітряних сил, це також непряма ознака підготовки до атак», - зазначила Гуменюк.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні в Україні понад 10 разів оголошували повітряну тривогу через зліт ворожої авіації та загрозу ракетних ударів. Активність ворожої авіації останнім часом пов’язана зі збільшенням тренувальних польотів ворога.
Станом на ранок в Чорному морі немає ракетоносіїв Чорноморського флоту РФ, корабельне групування ворога розосереджене від південно-східного узбережжя Криму до Новоросійська через побоювання атак з боку Сил оборони.
Гуменюк: Якщо ми поцілили по мостах - поцілимо і по понтонах
Окупанти намагаються відновити роботу Чонгарського та Генічеського мостів, влаштовують там понтонні переправи, але це їм не допоможе.
Про це заявила начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Мости суттєво пошкоджені, але окупанти намагаються їх відремонтувати, запустити там транспортне сполучення, рекламують навіть запуск автобусного маршруту. Але це стосується виключно легкового автомобільного транспорту, бо проходження важкої військової техніки і перевезення боєприпасів вони (мости - ред.) не витримають. Саме тому окупанти намагаються влаштовувати там понтонні переправи. Але вони мають усвідомлювати, що якщо ми поцілили по стаціонарних мостах, так само поцілимо і по понтонах", - сказала Гуменюк.
Вона додала, що робота з відбудови Чонгарського та Генічеського мостів просувається повільно, і це значно ускладнює логістику. Для постачання боєприпасів і техніки у ворога залишається тільки траса М17 через Армянськ.
Як повідомлялося, сили оборони України 29 липня завдали успішного удару по Чонгарському мосту.
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк