Міфи навколо історії України та вся правда про рашизм. Презентація просвітницького проєкту
31 серпня, 11:00 - презентація спільного просвітницького проєкту Медіацентру Україна та Інституту нацпам’яті.
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.
Учасники: Тарас Шевченко - заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції; Антон Дробович - голова Українського інституту національної памʼяті; Володимир Тиліщак - заступник голови Українського інституту національної памʼяті; Світлана Чепуренко - комунікаційна менеджерка Медіацентру Україна; Марина Пономаренко - продюсерка.
Чому це цікаво?
Медіацентр Україна та Український інститут національної памʼяті створилм просвітницький проєкт, який у формі коротких відеороликів допоможе розкрити контекст війни для іноземної та внутрішньої аудиторії, розвіяти міфи навколо історії України та розкрити всю правду про рашизм.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
Медійники презентували англомовні відеоролики про рашизм
Двадцять два відеоролики, розроблені Медіацентром "Україна" та УІНП у межах просвітницького проєкту, спрямовані роз'яснити феномен рашизму для закордонної авдиторії.
Про це йшлося на презентації спільного просвітницького проєкту Медіацентру "Україна" та Українського інституту національної пам’яті, що відбулася в медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Шлях коментування росіян у відповідь на їхні наративи - це шлях у нікуди. Це вторинне висловлювання. У цьому проєкті ми взяли теми, із якими працюють росіяни, але створили конкретний продукт, який пропонує порядок денний з наших позицій. А наші позиції прості - ми дивимося на об'єктивну історію. Ми вийшли зі своїм продуктом не як із коментарем до якогось російського продукту, а проєктом "з нуля", - зазначив голова УІНП Антон Дробович.
Як розповіла комунікаційна менеджерка Медіацентру Україна Світлана Чепуренко, метою ініціативи є комплексне спростування міфів про Україну, створених російською пропагандою, та роз'яснення феномену рашизму. Двохвилинні відеоролики спрямовані на іноземну авдиторію, кожен має інформацію і субтитри англійською мовою.
Проєкт містить дві тематичні серії. Перша складається з 12-ти відео та розвінчує міфи про Україну, зокрема, про ОУН-УПА й "братні народи". У другій частині проєкту - 10 роликів. У першому пояснюється, що таке рашизм. Наступні сюжети містять відомості про аспекти цього явища - "побєдобєсіє", геноцид, культ особистості.
"2 травня 2023 року Україна визнала, що рашизм є офіційною ідеологією Росії. І наше завдання - працювати над тим, щоб це було визнано міжнародною авдиторією", - підкреслила Чепуренко.
Водночас продюсерка проєкту Марина Пономаренко додала, що рашизм - це відносно нове явище. Саме тому наразі небагато продуктів, які на міжнародну авдиторію говорили про нього. За її словами, також немає усталених образів чи однорідного візуального стилю, що асоціювалися би з фашизмом 21-го століття.
"Ми мали розробити якесь своє бачення. Ми виходили з того, який настрій хотіли передати - задушливий, застояний, похмурий, що є зараз в Росії. Це зумовило підбір музики та кольорів. Ми не хотіли робити буквальну ілюстрацію до наших тез, ми хотіли шукати якісь художні образи, що передають настрій", - сказала вона.
Заступник голови УІНП Володимир Тиліщак зауважив, що для проєкту використовували вже наявні напрацювання Інституту нацпам'яті, зокрема, виставку "Рашизм - це...", яка зараз їздить містами України.
Своєю чергою, заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко зауважив, що подібні проєкти надзвичайно важливі, оскільки допомагають викорінювати російські наративи на Заході.
"У нас ще багато роботи з подолання російських міфів як в контексті музеїв, картин, означень в мистецтві, так і в контексті підходів до історії в університетах", - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2023 року у Київському університеті ім. Б.Грінченка презентували книгу "Заборонити рашизм" - перше науково-публіцистичне видання, у якому дається визначення рашизму як ідеології та суспільної практики сьогодення.
Відео:
Video: