Рівень залученості дітей та молоді до фізичної активності. Презентація результатів дослідження

6 вересня, 12:30 - презентація результатів дослідження "Рівень залученості дітей та молоді до рухової й фізичної активності та вплив спорту на фізичне і ментальне здоров’я".

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, Український державний університет імені Михайла Драгоманова.

До участі запрошені: Олександр Стеценко - директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України; Анжела Фокіна - директорка Благодійного фонду Катерини Білоруської; Вадим Місюра - представник  по взаємодії з владою Благодійного фонду Катерини Білоруської; Юрій Мельник - заступник директора Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; Мирослав Дутчак - професор кафедри здоров’я, фітнесу та креації Національного університету фізичного виховання і спорту України; Ольга Борисова - проректорка з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України; Марія Павлічук - директорка  ГО «Рух Олександра Педана «ДЖУНІОРС»; Ростислав Драпушко - кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова; Павло Горінов - кандидат юридичних наук, директор Навчально-наукового інституту права та політології, доцент кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін УДУ імені Михайла Драгоманова; Наталія Тілікіна - директорка Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова; Ілона Рашковська - заступниця директора Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова; Тетяна Андріученко - м.н.с Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова.

Коротко. Під час заходу будуть презентовані результати першого в Україні комплексного дослідження "Рівень залученості дітей та молоді до рухової й фізичної активності та вплив спорту на фізичне і ментальне здоров’я".

Організатори зазначають, що актуальної та повної статистики стосовно залученості дітей до рухової активності досі не було. Це дослідження – перша спроба зібрати подібні показники. Тож круглий стіл стане платформою для обговорення ініціатив, спрямованих на покращення здоров'я молодого покоління і пошуку шляхів підтримки фізичної активності та спорту серед дітей і молоді в Україні.

Довідково. Дослідження проведено Державним інститутом сімейної та молодіжної політики за підтримки Міністерства молоді та спорту України, ДУ «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та благодійного фонду Катерини Білоруської у 8 регіонах України. Це дозволило залучити значну кількість учасників опитування та отримати інформацію від експертів у сфері фізичної культури і спорту та у сфері охорони здоров’я, а також від самих учасників цього процесу – дітей, молоді та їхніх батьків. Крім того, було вивчено вплив спорту на фізичне і ментальне здоров'я дітей та молоді.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:  

Стали відомі результати першого всеукраїнського дослідження про рівень залученості дітей до спорту та його вплив

Карантинні обмеження та повномасштабна війна значним чином зменшили рухову активність дітей та молоді, звузили доступ до закладів фізичної культури і спорту, що загалом негативно позначилося на фізичному та ментальному здоров'ї молодого покоління.

Про такі результати комплексного дослідження «Рівень залученості дітей та молоді до рухової й фізичної активності та вплив спорту на фізичне і ментальне здоров’я» розповіли учасники круглого столу в Укрінформі.

У заході взяли участь представники Міністерства молоді та спорту України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Національного університету фізичного виховання і спорту України, МОН України, Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка», благодійного фонду Катерини Білоруської, Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ГО «Українська федерація учнівського спорту» та «Рух Олександра Педана «ДЖУНІОРС».

Керівниця авторського колективу, директорка Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Драгоманова, кандидат економічних наук Наталія Тілікіна зазначила, що останнім часом в Україні з'явилися нові виклики: діти вимушені перебувати у приміщенні, іноді без мінімального рівня рухової активності, багато часу проводити у смартфонах тощо. «Усе це значним чином вплинуло на фізичне та ментальне здоров'я. Саме це спонукало нас і наших партнерів до проведення дослідження», - зауважила Тілікіна.

Вона констатувала загальне погіршення фізичного та ментального стану дітей та молоді в нинішніх умовах.

«Попри значну кількість правових актів, показники розвитку фізичної культури і спорту в України та стан здоров'я населення, особливо дітей та молоді, залишається далеко не найкращими. Упродовж останніх п'яти років кількість таких закладів фізичної культури зменшувалася. Незмінною залишалася лише кількість шкіл вищої спортивної майстерності. Також спостерігалося зменшення кількості осіб, які відвідують уроки фізкультури у закладах освіти, зниження частки вихованців дитячо-юнацьких шкіл від загальної чисельності дітей в Україні. Ці зменшення, звичайно, вплинули й на ментальне здоров'я. Залишалися високими показники захворюваності дітей за результатами профілактичних оглядів, високим були й показники інвалідності серед дітей... Найбільше ж респонденти говорили про погіршення саме психічного здоров'я», - підкреслила керівниця авторського колективу комплексного дослідження.

Директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Олександр Стеценко розповів про важливість питання організації оздоровчої і рухової активності в нашій країні.

«Сьогодні одним з найголовніших питань для нас є організація оздоровчої і рухової активності для всіх категорій громадян, у тому числі - для осіб з інвалідністю, - зазначив Стеценко. - Мета нашої роботи - поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань та подолання їхніх наслідків. В Україні був створений соціальний проєкт «Активні парки», існує 758 локацій в регіонах України. Заходи проводять 577 координаторів. Ми створили онлайн-платформу «Активні парки», яка включає мапу спортивних майданчиків, проводяться заходи з різних видів рухової активності. Важливим чинником є соціальна адаптація громадян України, в тому числі військових, ветеранів війни та членів їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб, покращення фізичного та психічного здоров'я. За ініціативи першої леді України Олени Зеленської запроваджена Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?». Крім того, Міністерством молоді та спорту у червні нинішнього року було затверджено концепцію проєкту «Молодіжні центри і активні парки як частина екосистеми психічного здоров'я населення».

У ході всеукраїнського дослідження, яке проводилося під час широкомасштабної війни, були опитані 20 експертів у сфері фізичної культури і спорту та охорони здоров'я, понад 700 вчителів фізкультури загальної середньої освіти, більш як 300 тренерів спортсекцій, гуртків, понад 8 тисяч дітей віком 10-16 років, понад 8 тисяч батьків дітей у віці 6-16 років.

Географія досліджень охопила Київську, Рівненську, Одеську Львівську, Вінницьку, Полтавську, Івано-Франківську та Житомирську області та місто Київ.   

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк