Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України

7 вересня, 11:30 - брифінг на тему: "Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України".

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер:  Василь Боднар - Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині (онлайн).

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Посилення співпраці між Туреччиною і Росією не впливає на українсько-турецькі відносини - посол Боднар

Посилення співпраці між Туреччиною і Росією не впливає на українсько-турецькі відносини, у нас вибудувані свої напрямки і пріоритети.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції на тему: "Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України" в Медіацентрі Україна – Укрінформ, передає кореспондент агентства.

"Ні, не впливає (посилення співпраці між Туреччиною і Росією - ред.). У нас у даному випадку вибудувані свої треки чи напрямки відносин, і ті пріоритети, які ми визначили на двосторонньому рівні, ніяк не перетинаються з тим, що існує між Росією і Туреччиною", - сказав дипломат.

Він схарактеризував турецько-російські відносини як "збалансоване протистояння і взаємодію" і порадив при їх оцінці виходити насамперед з українських інтересів, а не орієнтуватися на чужі наративи.

"Я би, чесно кажучи, не довіряв, як кажуть, на сто відсотків, тій інформації чи узагальненням, які роблять міжнародні медіа, оскільки вони їх роблять з прицілом на певні свої інтереси. А треба дивитися і на медійний спектр Туреччини, треба також свій інтерес просувати - що вигідно і що потрібно Україні. А нам потрібно, щоб у нас були стабільні стратегічні відносини з Туреччиною, оскільки там, окрім зерна, є мільйон інших питань і важливих ініціатив", - підкреслив посол.

За словами Боднара, важливо також не підпадати під вплив інформації від третіх сил та Росії, яка час від часу потрапляє в наш інформаційний простір, а ми сприймаємо її як публічний наратив.

"Це все треба досить сильно коригувати з прицілом на наші інтереси", - акцентував Боднар.

Як повідомляв Укрінформ, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії, головною темою якої було відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи. Згоди по цьому питанню досягнуто не було.

Зернова угода - домовленість між ООН, Туреччиною, Україною і Російською Федерацією про морські коридори для вивезення українського зерна, підписана 22 липня 2022 року. 17 липня 2023 року термін її дії завершився, РФ відмовилась від участі в ній.

Україна передала Туреччині пропозицію відновити роботу "зернового коридору" без Росії - посол Боднар

Україна передала Туреччині пропозицію про відновлення роботи "зернового коридору" без Росії, остаточної відповіді наразі немає.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції на тему: "Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України" в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Пропозиція про роботу ("зернового коридору" - ред.) без Росії передана турецькій стороні. Поки що немає остаточного підтвердження. Але оскільки кораблі (із зерном - ред.) вже йдуть територіальними водами Румунії, Болгарії, а також Туреччини і проходять протоки без обмежень, то насправді це раціональний шлях", - сказав дипломат.

У цьому контексті він нагадав, що і в рамках "зернової ініціативи" досить частими були випадки, коли країна-агресор обмежувала прохід кораблів до України або намагалася регулювати доступ до того чи іншого українського порту. Окрім того, існувало обмеження на перелік продукції, яку можна було експортувати з території України.

За словами Боднара, оскільки немає жодних експортних обмежень щодо української продукції для суден, які проходять цим гуманітарним коридором, такий альтернативний варіант може бути одним з основних для врегулювання ситуації.

Водночас посол зазначив, що наразі триває комунікація між Туреччиною і ООН за результатами переговорів і з Україною, і з Росією, щоб виробити узгоджені позиції.

"Ми також очікуємо на комунікацію між Україною і Туреччиною на високому рівні. Можливо, це буде найближчими днями, а, можливо, в рамках Генасамблеї ООН, щоб зрозуміти, куди ми можемо далі рухатися. Ми, звичайно, займаємо конструктивну позицію по відношенню до наших партнерів Туреччини та ООН і посередників і випрацьовуватимемо механізми, які будуть вигідні нашій стороні, але не зашкодять принциповій позиції щодо зняття санкцій з Росії - це абсолютно хибний шлях", - резюмував Боднар.

Як повідомляв Укрінформ, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії, головною темою якої було відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи. Згоди з цього питання досягнуто не було.

Зернова угода - домовленість між ООН, Туреччиною, Україною і Російською Федерацією про морські коридори для вивезення українського зерна, підписана 22 липня 2022 року. 17 липня 2023 року термін її дії завершився, РФ відмовилася від участі в ній. 

Україна не має підтвердження, що зернову угоду між РФ, Туреччиною і Катаром реалізують - посол Боднар

Україна наразі не має підтвердження, що запропонована Росією тристороння угода з Туреччиною і Катаром про відправлення 1 млн тонн зерна до найбідніших країн буде реалізована.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції на тему: "Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України" в Медіацентрі Україна – Укрінформ, передає кореспондент агентства.

Дипломат зазначив, що тристороння ініціатива Катар-Росія-Туреччина опрацьовується вже кілька місяців, Україна має проєкти документів, які пропонувалися російською стороною. За його словами, це спроба Росії вийти з гуманітарною ініціативою і замінити "зерновий коридор" своїми пропозиціями.

"Якщо раціонально на це подивитися, то це пропозиція про 1 млн тонн зерна, яка ніяким чином не замінить ті обсяги, які постачалися в рамках "зернового коридору". Як було сказано президентом Ердоганом, при обговоренні питання відновлення "зернового коридору" ця ініціатива мала б право на життя. Але конкретно ми поки що не маємо підтвердження, що ця ініціатива буде реалізована і що вже укладено відповідний документ між сторонами", - сказав Боднар.

Він також поінформував, що Україна наразі веде перемовини з турецькою стороною, аби з'ясувати, до чого вона готова в плані відновлення "зернової ініціативи" і забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Як повідомлялося, Росія запропонувала Туреччині мільйон тонн свого зерна за зниженою ціною. Цю угоду має профінансувати Катар. У подальшому зерно буде оброблено на турецьких підприємствах і відправлено “в найбільш нужденні країни”.

4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії, головною темою якої було відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи. Згоди по цьому питанню досягнуто не було.

У Туреччині не бачать жодних іміджевих чи практичних втрат для Ердогана після візиту в Сочі - посол Боднар

У Туреччині позитивно оцінюють візит президента Реджепа Тайїпа Ердогана до Сочі на зустріч з російським президентом Володимиром Путіним і не вбачають у цьому жодних іміджевих чи практичних втрат для турецького лідера.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції на тему: "Зустріч Путіна та Ердогана: підсумки й рішення для України" в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Дипломат зазначив, що узагальнення українських ЗМІ, буцімто візит до Сочі був провалом Ердогана, базується на певних оцінках міжнародних ЗМІ і не є об'єктивною характеристикою візиту.

"Підставою для візиту були конкретні питання, і якщо ми подивимося на результати їх обговорення, то насправді Туреччина отримала виграш... Сам факт діалогу з Путіним дав президенту Ердогану політичні дивіденди, в тому числі для розмови з країнами Заходу. Тому я би не применшував значення, яке надається цьому процесу, навіть якщо результату, якого ми очікували, не було досягнуто", - сказав дипломат.

Він також зазначив, що турецькі ЗМІ звертають увагу на те, що Ердоган - чи не єдиний представник міжнародної спільноти глобального рівня, який комунікує з Путіним, в принципі, на рівних, не даючи йому знущатися з себе, як кремлівський диктатор чинить з іншими політиками.

"Тому тут (у Туреччині - ред.) зовсім інший кут зору і сприйняття зовсім інше. Якщо ви подивитеся на обсяги торгівлі (між Туреччиною і РФ - ред.) у більш як 62 млрд доларів, на плани відкриття АЕС (перша в Туреччині атомна електростанція «Аккую» буде побудована російською державною атомною енергетичною компанією «Росатом» - ред.), то це чітко показує, що жодних втрат турецька сторона не зазнала - ні іміджевих, ні практичних", - резюмував Боднар.

Як повідомлялося, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії, головною темою якої було відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи. Згоди в цьому питанні досягнуто не було.

Зернова угода - домовленість між ООН, Туреччиною, Україною і Російською Федерацією про "морські коридори" для вивезення українського зерна, підписана 22 липня 2022 року. 17 липня 2023 року термін її дії завершився, РФ відмовилась від участі в ній.   

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк