Мобільні аптечні пункти у громадах: особливості роботи та виклики
21 травня, 10:00 - круглий стіл на тему “Мобільні аптечні пункти у громадах”.
Організатор: Проєкт USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”.
До участі запрошені: Робін Марц - директорка Офісу охорони здоров'я USAID в Україні; Володимир Курпіта - керівник проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”; Олександр Комаріда - технічний радник проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”; Олександр Пономарьов - директор ДП “Укрвакцина”; координатори проєкту: Олена Святюк, Богдан Кошляк - координатори проєкту від БО "100 відсотків життя. Київський регіон"; Анжела Мойсеєнко - координаторка проєкту від БО "Чернігівська мережа"; Анастасія Батирєва - координаторка проєкту від ГО "Ін Тач Юкрейн Фундейшн"; Леся Карнаух - заступниця голови Київської обласної державної адміністрації, Андрій Лінник - начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної військової адміністрації, Олександр Гріценко - заступник начальника фармацевтичного управління МОЗ України; Олександр Данищук - заступник начальника відділу реформ, медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління реформ і розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ЖОВА; Ольга Дудіна - Management Specialist, USAID Office of health; Jessica Grignon - Infection Disease Team Lead; представники Національної служби здоров’я України, харківської мережі аптек “911”, черкаського мобільного аптечного пункту “Фармації”, підприємства “Шпиталь Українського червоного хреста” в Миколаєві, координатори проєкту.
Модераторка: Анастасія Одінцова - програмна експертка проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”.
Чому це важливо?
Мобільні аптечні пункти - ефективний інструмент поліпшення доступу до медичних послуг у віддалених регіонах та регіонах, що постраждали від збройної агресії Росії. Завдяки оперативності й доступності мобільних аптечних пунктів жителі громад можуть безперешкодно отримати доступ до ліків.
Нещодавно мобільні аптечні пункти вперше побували у жителів громад Київської, Чернігівської та Житомирської областей в межах проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”. У Черкаській, Миколаївській та Харківській областях такі мобільні аптечні пункти вже працюють на постійній основі.
Мобільні аптечні пункти надають жителям цих громад можливість отримати призначені ліки, в тому числі безоплатно або з певною доплатою за державною програмою “Доступні ліки”.
Проте особливості роботи й виклики, з якими стикаються мобільні аптечні пункти, можуть відрізнятися в різних регіонах України. Саме тому під час пресконференції організатори заходу разом із партнерами, колегами та стейкхолдерами шукатимуть спільні рішення та способи поліпшити якість послуг, що надаються.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Мобільні аптечні пункти стануть важливою частиною системи охорони здоров’я — експерт
Мобільні аптечні пункти у сільській місцевості можуть стати важливою частиною майбутньої системи охорони здоров’я.
Таку думку висловив керівник проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ” Володимир Курпіта під час круглого столу в Укрінформі.
Курпіта нагадав, що мобільні медичні пункти тісно пов’язані з урядовою програмою “Доступні ліки”, що сприяє реалізації державної політики щодо забезпечення громадян лікарськими засобами.
“Ці мобільні пункти оснащені найсучаснішим обладнанням і медикаментами, що дозволяє надавати широкий спектр послуг — від консультацій фармацевтів до безпосередньої видачі ліків та проведення різноманітних заходів іншого характеру. На нашу думку, цей підхід стане важливою частиною майбутньої системи охорони здоров’я в Україні й особливо в тих регіонах, де медичні заклади зазнали руйнувань або мають обмежені ресурси”, - сказав він.
Своєю чергою голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак нагадала що нещоданво показник відпуску ліків у селі становив не більше 20% по країні. "І, на жаль, були такі області, як Чернігівська, Запорізька, Харківська, де такий показник становив менше 4% і навіть був близько нуля по окремих громадах”, - сказала вона.
Зазначалося, що нещодавно мобільні аптечні пункти вперше побували у жителів громад Київської, Чернігівської та Житомирської областей в межах проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”. У Черкаській, Миколаївській та Харківській областях такі мобільні аптечні пункти працюють на постійній основі.
Жителі цих громад мають змогу отримати призначені ліки, в тому числі безоплатно або з певною доплатою за державною програмою “Доступні ліки”.
Як повідомлялося, на сьогодні 11 мобільних аптечних пунктів охопили понад 300 населених пунктів у 8 регіонах.
Мобільні аптечні пункти є ефективним інструментом поліпшення доступу до медичних послуг у віддалених районах та регіонах, що постраждали від збройної агресії Росії.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк 1, Фотобанк 2.