Рекрутинг добровольців за письмовими згодами командирів військових частин

 19 липня, 12:00  - пресконференція на тему: "Як відбувається рекрутинг громадян, які у добровільному порядку звертаються для призову по мобілізації за письмовими згодами від командирів військових частин". 

Організатор: Головне управління персоналу Генштабу ЗСУ.

Спікери: Роман Горбач - начальник Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, полковник; Богдан Сеник - т.в.о. начальника Головного управління комунікацій Збройних Сил України; Владислав Грезєв - засновник платформи з працевлаштування та рекрутингової агенції Lobby X; Олексій Бежевець - уповноважений Міністерства оборони України з питань рекрутингу.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Добровольцям потрапити до обраної військової частини можна за визначеною процедурою - начальник ГУ персоналу Генштабу ЗСУ

Рекрутинг до обраних військових частин здійснюється за визначеною процедурою і в певних випадках потребує погодження з Генштабом.

Про це під час брифінгу в Укрінформі, повідомив начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ, полковник Роман Горбач.

«Головнокомандувачем ЗСУ у зв’язку з пріоритетами комплектування певних військових частин визначено основні військові частини, які потребують першочергового комплектування, так звані пріоритетні частини. До пріоритетних військових частин залучення особового складу взагалі відбувається безперешкодно. Громадяни України, які звернулися або до командира військової частини, або до різних платформ, де розміщені вакансії - вони звертаються до визначеної посадової особи, яка проводить співбесіду і віддає так зване відношення або рекомендаційний лист. З цим рекомендаційним листом громадянин звертається до ТЦК, проходить процедури ВЛК та направляється вже до батальйону резерву. В батальйоні резерву він зараховується в списки і направляється у відрядження для проходження загальновійськової базової підготовки. Як визначено в законодавстві, такий термін має бути мінімум 30 діб. Після чого повертається в батальйон резерву і наказом визначеного начальника уже направляється для проходження військової служби в ту військову частину, яка дала цей рекомендаційний лист», - розповів Горбач.

Він зазначив, що ця процедура на 100% працює щодо пріоритетних військових частин. Водночас щодо військових частин непріоритетного комплектування, до яких належать тилові, існує дещо інша процедура.

«До цих військових частин також можна залучитися на військову службу, але командир такої військової частини не має права видавати рекомендаційний лист без попереднього погодження Генштабом ЗСУ. Це встановлено у зв’язку з тим, щоб не перетворити добровільне залучення на військову службу в ухилення від неї. Якщо на 100% дозволити комплектувати тилові військові частини, то досить багато громадян підуть служити саме в такі військові частини. А потреба в захисниках спостерігається у військових частинах, які є бойовими. Тому громадяни, які звертаються до командирів військових частин непріоритетного комплектування перед тим, як отримати згоду командира військової частини, звертаються відповідно через свого керівника до Генерального штабу, де отримують дозвіл на залучення такого громадянина до цієї військової частини. Дозвіл такий надається не всім категоріям громадян, а лише тим, які мають дуже важливі дефіцитні спеціальності в цивільному житті і набули цінний досвід, який потрібен саме в цих частинах», - пояснив Горбач.

За словами начальника Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ, іноді виникають проблемні питання щодо розподілу військових, які добровільно обрали ту чи іншу військову частину, однак ці випадки розглядаються в індивідуальному порядку.

Відповідаючи на питання, які військові частини належать до категорії пріоритетних, Горбач повідомив, що йдеться про понад 130 бригад військових частин.

«Таких пріоритетних бригад військових частин наразі є більше 130. У вільному доступі цього списку немає, але це і не така велика таємниця. Тобто громадянин, який виявив бажання залучитися на військову службу, коли він звертається або до Центру рекрутингу, або на платформу до самої військової частини, в цих місцях ці списки у них в наявності. І при наданні рекомендації йому скажуть, чи ця бригада пріоритетна чи непріоритетна. А для розуміння самого громадянина, вона визначається досить логічно – до пріоритетних військових частин належать всі бригади ДШВ, всі бригади морської піхоти, всі механізовані бригади Сухопутних військ, всі гірсько-штурмові бригади Сухопутних військ, всі бригади спеціального призначення, всі розвідувальні батальйони», - зазначив представник Генштабу.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 17 липня до рекрутингових центрів Міністерства оборони звернулися понад 10 тисяч осіб.

Непридатними до військової служби зараз визнається близько 10% серед раніше обмежено придатних – Генштаб ЗСУ

Обмежено придатні до військової служби громадяни повинні пройти повторне обстеження. Наразі серед обмежено придатних лише 10% громадян є непридатними.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ, полковник Роман Горбач.

«Після того, як із законодавства прибрали такий термін, як обмежено придатний, всі військовослужбовці протягом 9 місяців за відповідним планом, графіком, який складений командуванням Медичних сил, проходять переобстеження. І всі обмежено придатні будуть або придатні до проходження військової служби, або придатні для проходження військової служби у визначених місцях, таких як тилові підрозділи, підрозділи логістики або ТЦК, або взагалі будуть непридатними для проходження військової служби і в подальшому будуть звільнені з неї. Для розуміння, із всіх обмежено придатних десь дуже мала частка - це менше 10% визначається непридатними зараз під час проходження служби, і приблизно 50 на 50 особовий склад ділиться на абсолютно придатних і придатних у визначених військових частинах», - пояснив Горбач.

Як повідомляв Укрінформ, 4 травня вступили у дію норми, які змінюють Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України відповідно до наказу міністра оборони України № 402. Скасовується статус "обмежено придатний" і залишається лише "придатний" та "непридатний".

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк