Зимова заборона експорту дров з України: необхідність та доцільність

10 жовтня, 09:30 - пресконференція на тему: «Як заборона експорту дров допоможе українцям не замерзнути цієї критичної зими».

Організатор: Платформа економічного розвитку Wood Industry UA.

Спікер: Юрій Дюг - керівник економічної платформи Wood Industry UA.

Ключові тези:

  • Уряд має заборонити експорт паливної деревини з листопада 2024 по березень 2025 року через нульові квоти та ліцензування для забезпечення внутрішніх потреб країни.
  • Очікується найскладніший опалювальний сезон в історії України через масштабні руйнування енергетичної інфраструктури, з можливими відключеннями електроенергії до 12-20 годин на добу.
  • Існує ризик катастрофічного подорожчання паливної деревини, що може зробити її недоступною для більшості українців на тлі зниження доходів населення та зростання інфляції.

Коротко. У центрі уваги пресконференції - критична ситуація з енергозабезпеченням країни та необхідність заборони експорту паливної деревини для подолання енергетичної кризи.

Учасники заходу детально розглянуть поточний стан енергетичного сектору, прогнози на зимовий період та запропонують конкретні кроки для розв'язання проблеми енергозабезпечення населення.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформуhttps://www.youtube.com/c/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україні потрібна тимчасова заборона на експорт паливної деревини - експерт

Якщо Україна до зими частково не відновить тепло- та електрогенераційні потужності, дрова стануть єдиною альтернативою обігріву, особливо в наближених до лінії фронту регіонах та прикордонних населених пунктах.

Про це під час пресконференції в Укрінформі сказав керівник економічної платформи Wood Industry UA Юрій Дюг.

На переконання експерта, Кабінет Міністрів має ухвалити рішення про встановлення заборони на експорт паливної деревини, деревної тріски або стружки на період із листопада 2024 по березень 2025 року шляхом встановлення нульових квот на експорт та ліцензування експорту.

“Щорічний ресурс на виготовлення 4 млн кубометрів дров є прогнозованим та вимірюваним. На даному етапі розрахунки показують, що при тимчасовій забороні експорту, як у попередніх роках, деревина буде накопичуватись на українських складах, а також стане більш доступною для населення”, - зауважив Дюг.

За його словами, наразі ціни на різні породи деревини коливаються від 800 грн до 1400 грн за кубометр, без урахування вартості доставки. І це зменшує ентузіазм людей поповнювати стратегічний запас дров на зиму.

Водночас слід мати на увазі, що деревина є більш маневреним ресурсом, її можна швидше використати для опалення, тоді як для запуску газової когенераційної установки потрібно мінімум чотири місяці.

“Деревину важливо накопичувати заздалегідь, адже від того, наскільки вона завчасно заготовлена, зберігається та висохла, залежить її ефективність”, - додав Дюг.

Як повідомлялось, постановою від 27 грудня 2023 року Кабінет міністрів встановив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2024 рік. Уряд продовжив на січень - лютий 2024 року заборону на експорт паливної деревини, деревної тріски або стружки, після чого експорт цих товарів виводиться зі списку ліцензованих.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк