Захист та підтримка поранених військовослужбовців з боку влади та суспільства
10 жовтня, 11:00 - круглий стіл на тему: «Вантаж 300: справи поранених».
Організатори: Асоціація благодійників України, Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу».
До участі запрошені: представники Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони, Служби безпеки України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, представники громадських рад, громадських та благодійних організацій.
Модератор: Сергій Сошинський - президент Міжнародного благодійного фонду "Здоров’я українського народу".
Питання до обговорення:
- Важливість підтримки поранених військовослужбовців з боку влади та суспільства через створення дієвих державних та громадянських інституцій.
- Узгодження дій медичних сил різних підпорядкувань з метою зменшення санітарних втрат (єдиний медичний простір).
- Роль медіа та фінансова підтримка поранених задля зменшення демографічної кризи.
Коротко. Учасники заходу обговорять питання захисту та підтримки поранених військовослужбовців. Результатом круглого столу стане резолюція про шляхи об’єднання держави та громадськості, що дасть можливість зменшити санітарні втрати та поліпшити надання медичної допомоги.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 11:00 10 жовтня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Експерти назвали головні фактори втрати кінцівок бійцями на фронті
Брак знань домедичної допомоги та медиків у підрозділах є головними факторами втрати кінцівок бійцями на фронті.
Про це розповіли представники Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Вантаж 300: справи поранених».
У фонді провели опитування понад 400 респондентів у рамках програми “Врятуй кінцівку” і з’ясували три фактори, які призводять до збільшення поранених і втрати ними кінцівок, розповів президент Міжнародного благодійного фонду "Здоров’я українського народу" Сергій Сошинський.
Першим і найбільшим фактором, який впливає на втрату кінцівок і взагалі на втрату здоров’я пораненим, є відсутність знань домедичної допомоги, це вказали 74% опитаних бійців.
“На жаль, попри те, що ми перебуваємо в стані війни вже одинадцятий рік, люди без достатньої уваги ставляться до можливої втрати кінцівок на війні. І дуже мало людей цілеспрямовано вивчають те, що треба робити після поранення. Суспільство мусить якимось додатковим чином мотивувати всіх, хто захищає нашу країну, більш ретельно вивчати домедичну допомогу”, - наголосив Сошинський.
Другим фактором, який призводить до подальшої ампутації кінцівок після поранення, є відсутність медиків у підрозділах, це вказали 72% респондентів. Сошинський вважає, що насправді є можливість готувати більше бойових медиків для ЗСУ, ніж це робиться зараз.
“У командуванні Медичних сил ЗСУ влітку повідомили, що за шість місяців підготовлено 1,5 тисячі бойових медиків. Насправді потенціал підрозділів, які цим займаються, дозволяє готувати до 350 бойових медиків на місяць. Але, на жаль, через недостатню увагу до цього з боку командування Медичних сил та інших силових структур бойових медиків, наприклад, у ТЦК відбирають в останню чергу”, - зазначив Сошинський.
Третім фактором, який впливає на втрату кінцівок бійцями на фронті, є відсутність своєчасної евакуації, вказали 67% опитаних. Однак цей фактор в умовах інтенсивних бойових дій часто має об’єктивний характер, визнають самі військові.
За словами Сошинського, завдяки ініціативі “Врятуй кінцівку” від ампутацій або втрати функцій врятовано вже понад 1,5 тисячі кінцівок поранених українських воїнів.
“Ампутувати можна завжди, але треба зробити все, щоб врятувати кінцівку. Незважаючи на складність і вартість таких операцій, треба рятувати, якщо це, звичайно, доцільно за висновками лікарів”, - зауважив Сошинський.
У МБФ «Здоров’я українського народу» зазначають, що в Україні через війну ампутують десятки тисяч кінцівок. Відповідно зростає навантаження на суспільство, на економіку загалом та на донорів. Адже ампутація та екзопротезування в 5 разів дорожчі, ніж збереження кінцівки.
Програму “Врятуй кінцівку” започатковано у 2022 році задля боротьби з ампутаціями та втратою функцій кінцівок. Програма забезпечує безоплатно сотням поранених щомісячно: дофінансування операцій, медичний патронат, доступ до найкращих медичних спеціалістів, проведення консиліумів, постачання ортопедичних девайсів, психологічну підтримку тощо.
Як повідомляв Укрінформ, у Харкові відбувся форум «Перспективи розвитку системи забезпечення потреб людей з ампутаціями», в якому взяли участь фахівці з протезування, посадовці різних міністерств і установ, представники громадських організацій.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк