Зміни в організації бойової підготовки Збройних Сил України
19 жовтня, 12:00 - брифінг на тему: "Зміни в організації бойової підготовки Збройних Сил України"
Організатор: Генштаб ЗСУ.
Спікер: Євген Межевікін (позивний "Адам") - Герой України, полковник, заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ; Василь Румак - полковник, начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрини і підготовки Генерального штабу Збройних Сил України.
Модератор: Богдан Сеник - полковник, начальник Головного управління комунікацій Збройних Сил України.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Програму базової військової підготовки для мобілізованих планують збільшити до 1,5 місяця – Генштаб ЗСУ
Програму базової військової підготовки в навчальних центрах для мобілізованих планують збільшити до 1,5 місяця. Наразі триває пілотний проєкт для 500 військовослужбовців. У разі його успішності, в 2025 році відбудеться поступовий перехід в навчальних центрах на оновлену програму.
Про це під час брифінгу в Укрінформі на тему "Зміни в організації підготовки в Збройних Силах України" повідомив заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Герой України полковник Євген Межевікін.
«Нарощування системи підготовки планується здійснити в першу чергу в ході базової загальної військової підготовки (БЗВП), фахової підготовки, фахової підготовки рядового складу, підготовки інструкторів і сержантського складу. І, звісно, змін підходів у колективній підготовці. Ми плануємо змінити формати та підходи до навчання військовослужбовців, підвищити відповідальність всієї командирської вертикалі за підготовку особового складу та трансформувати систему підготовки інструкторів. Одним із важливих кроків, які зроблені для нарощення підготовки та покращення якості навчання наших військовослужбовців у навчальних центрах, є збільшення термінів проведення базової загальної військової підготовки. З цією метою розроблена та затверджена програма базової загальної військової підготовки з терміном навчання півтора місяця», - повідомив Межевікін.
За його словами, за рішенням головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського, на фондах чотирьох ключових навчальних центрів уже розпочався пілотний проєкт збільшення підготовки на півтора місяця, до якого наразі залучено близько 500 військовослужбовців. В оновленій програмі БЗВП, зокрема, передбачені основи застосування БПЛА та окопного РЕБ, використання засобів радіоелектронної розвідки. Також передбачається підвищення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання на полі.
«Особливо звертаємо увагу на сезонні заняття, такі як виживання в холодну пору року, що дуже важливо для військовослужбовців різного рівня, різних спеціальностей під час виконання задач восени, взимку та навесні», - наголосив Межевікін.
Він поінформував, що базова підготовка здійснюватиметься виключно у навчальних центрах. Це важливо з огляду на те, що для будь-якої підготовки поза межами навчальних центрів необхідно призначити адміністрацію, виділяти інструкторський викладацький склад і науково-педагогічний персонал.
Для кращих курсантів розглядається впровадження заохочувальних заходів. Наприклад, кращий військовослужбовець зможе обирати собі місце проходження майбутньої служби.
Межевікін також повідомив, що після завершення пілотного проєкту його результати будуть проаналізовані та надані пропозиції головнокомандувачу ЗСУ.
«По завершенні пілотного проєкту протягом грудня поточного року будуть проаналізовані результати з урахуванням термінів навчання та надані пропозиції щодо подальшого їх впровадження в базову загальну військову підготовку. Зміни очікуються і на фахову підготовку, переформатування програми підготовки спеціалістів, виключення рудиментальних предметів навчання та тих, що дублюють зміст БЗВП, наповнення їх бойовим досвідом в обов'язковому порядку. Зокрема, планується включити елементи підготовки, які підтверджуються позитивним бойовим досвідом та ефективним застосуванням озброєння та військової техніки, вивчення тактичної медицини та норм міжнародного гуманітарного права», - повідомив Межевікін.
Як розповіли учасники заходу, планується покращити ситуацію з викладацьким складом в навчальних центрах – заміщення офіцерських посад викладачів сержантськими посадами. Це дасть можливість зменшити залежність навчальних центрів від офіцерського складу, підвищити авторитет та престиж сержантів.
Крім того, опрацьовується питання створення школи підготовки інструкторів, застосування онлайн-відеоматеріалів навчальних курсів «Армія+» під час навчання військовослужбовців у ході проходження ними військової служби та проведення цифрової трансформації паперової рутини навчальних центрів.
Відповідаючи на питання, коли саме відбудеться перехід на нову програму БЗВП, учасники заходу відзначили, що це не можна зробити одномоментно, аби не сталося «просідання» в забезпеченні мобілізаційним ресурсом фронту. Тож, терміни і графік впровадження програми будуть визначатись Генштабом за підсумками пілотного проєкту.
Як повідомлялося, 16 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Закон передбачає, що мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років. Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані постійно носити з собою військово-обліковий документ і пред'явити його на вимогу представника ТЦК або поліцейського, прикордонника.
Понад 100 тисяч українських військових пройшли підготовку за кордоном – Генштаб ЗСУ
Від початку повномасштабного російського вторгнення підготовку на території країн-партнерів пройшли понад 100 тис військовослужбовців Сил оборони України.
Про це під час брифінгу в Укрінформу на тему "Зміни в організації підготовки в Збройних силах України" повідомив заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Євген Межевікін.
«За 2022, 2023, 2024 рік на території країн-партнерів підготовку пройшли більше 100 тисяч військовослужбовців за різними напрямками підготовки, починаючи від базової, фахівці різних видів/родів військ, підготовка лідерів, злагодження штабів тощо. Тобто дуже великий обсяг роботи на себе взяли наші партнери», - зазначив Межевікін.
За його словами, співпраця із країнами-членами НАТО і партнерами в напрямку підготовки українських військових триває та розвивається. «І це яскраво підтверджує, що Україна не одна в боротьбі проти російського агресора», - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, у Євросоюзі запевнили, що продовжать місію ЄС із навчання українських військових (EUMAM Ukraine) на наступні два роки.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк