Репарації постраждалим від насильства під час війни. Презентація результатів проєкту
14 листопада об 11:00 відбудеться презентація результатів впровадження пілотного проєкту з надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Організатори: Global Survivors Fund (GSF) - Глобальний фонд тих, хто пережив насильство, Урядова уповноважена з питань гендерної політики України.
Учасники: Катерина Левченко - Урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту; Олена Сотник - радниця віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заступниця голови наглядової ради пілотного проєкту; Естер Дінгеманс - виконавча директорка Global Survivors Fund (TBC); Ольга Опаленко - ГО Truth Hounds; Федір Дунебабін - спільний представник в Україні Фонду Д. Деніса Муквеге та Глобального фонду тих, хто пережив насильство (GSF); Людмила Гусейнова - менеджерка з комунікацій ГО «СЕМА Україна»; Олексій Сівак - представник Мережі чоловіків, які пережили полон і тортури ALUMNI; Ігор Цвєтковський - старший радник з питань репарацій та перехідного правосуддя, МОМ; Даян Браун - керівниця відділу з питань постраждалих від СНПК, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні; Олександр Осіпов - представник Уповноваженого ВРУ з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів; Уляна Токарєва - заступниця міністра соціальної політики України; Василь Луцик - голова Національної соціальної сервісної служби.
Коротко. Учасники заходу представлять результати впровадження пілотного проєкту з надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Обговорять ключові досягнення проєкту та виклики, розкажуть вплив його результатів на державну політику та доступ постраждалих від СНПК до репарацій.
Довідково. Пілотний проєкт реалізується Глобальним фондом тих, хто пережив насильство на виконання рамкової угоди, укладеної Офісом віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та Глобальним фондом 21.12.2023 року.
2 травня 2024 року відбулася офіційна презентація пілотного проєкту, а вже 20 травня розпочався повноцінний його старт. За цей час отримано 507 заяв на участь у проєкті. Погоджено та виплачено репарації: 251 особі (124 чоловікам, 127 жінкам). Інші заяви знаходяться на стадії опрацювання, стосовно них також будуть прийняті рішення.
За час реалізації проєкту напрацьований практичний досвід ідентифікації постраждалих від СНПК, здійснення верифікації даних та прийняття рішень про надання проміжних невідкладних репарацій.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Відео: