Визнання захисників-добровольців учасниками бойових дій

5 листопада, 12:00 - пресконференція на тему: “Визнання добровольчих батальйонів учасниками бойових дій”.

Організатори: АО “Баррістерс”, ГО Спільноти родин загиблих захисників та захисниць України в м. Києві “Героям Слава!”.

Учасники: Сергій Ланкін - юрист АО “Баррістерс”; Інна Сохань - голова ГО Спільноти родин загиблих захисників та захисниць України в м. Києві “Героям Слава!”; Юрій Свистун - ветеран-доброволець, батько загиблого добровольця; Тетяна Кісельова - мати загиблого добровольця; Сергій Янюк (“Латиш”) - ветеран ЗСУ. 

Модератор: Тетяна Кісельова.

Питання до обговорення:

  • Стан оформлення до військових частин та проблеми соціального забезпечення учасників добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ), що брали участь у бойових діях після 2022 року.

  • Проблеми та шляхи покращення отримання добровольцями статусу УБД, інвалідності внаслідок війни, а також присвоєння статусу члена сім'ї загиблого захисника сім'ям добровольців.

  • Законодавчі пропозиції щодо отримання добровольцями, які брали участь у бойових діях, одноразової грошової допомоги в розмірі 15 млн грн на рівні з військовослужбовцями.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Добровольчі формування найбільше потребують соціального захисту і правових гарантій – експерт

Добровольчі військові формування України потребують якомога більше соціального захисту та правових гарантій, прописаних у законодавстві.

Про це заявив юрист Адвокатського об'єднання "Баррістерс” Сергій Ланкін під час пресконференції на тему: "Визнання добровольчих батальйонів учасниками бойових дій", що відбулася в Укрінформі.

"Починаючи з повномасштабного вторгнення наше адвокатське об'єднання працює з родинами добровольців, добровольчими формуваннями, і у тому числі, з добровольчими формуваннями територіальних громад. На сьогодні добровольчий рух і добровольчі формування, які розвинулись у 2022 році і стали на захист нашої Батьківщини, на мою особисту думку, потребують якнайбільше соціального захисту і правових гарантій, встановлених в законі, оскільки, в першу чергу, за власним бажанням стали на захист Батьківщини і почали стримувати ворога", - сказав він.

Він поінформував, що лише в липні 2024 року захисники, які брали участь в добровольчих формуваннях територіальних громад, змогли отримати статус учасника бойових дій. Це питання, за його словами, зрушило з "мертвого місця" лише після звернення родин учасників ДФТГ до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Як сьогодні, так і в 2022 році, проблема залишається одна. Якщо ми кажемо про ДФТГ або добровольчі підрозділи, які не мають централізованого підпорядкування, на сьогодні, як мені відомо, немає спеціально виділеного підрозділу ні при Міністерстві оборони, ні при Генеральному штабі, який займається питаннями ДФТГ та добровольчих рухів, незважаючи на те, що деякі ДФТГ продовжують виконувати бойові задачі", - додав Ланкін.

За його словами, у зв'язку з цим було напрацьовано ряд законодавчих змін, які подані в Кабінет міністрів України та в Міністерство у справах ветеранів, однак і сьогодні родини учасників ДФТГ "отримують відписки".

"На мій погляд, це несправедливо та роз'єднує народ України. Також по ставленню до оформлення УБД в мене є питання. Мої побратими, котрі, отримавши контузію, надалі не змогли боронити Україну, не можуть його отримати, бо командир просто відсторонився від їхніх звернень, а я та інші бійці знаємо, що вони були разом з нами задіяні в обороні Батьківщини, але на той самий час саме у мене та у більшості моїх побратимів не було посвідчення учасника бойових дій", - розповів ветеран-доброволець, батько загиблого добровольця Юрій Свистун.

Як повідомляв Укрінформ, командувач Сил територіальної оборони Збройних сил України отримав розширені повноваження щодо управління добровольчими формуваннями територіальних громад (ДФТГ).

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк