П’ята річниця реалізації державної політики у сфері збереження та розвитку української мови

6 листопада, 11:00 - брифінг на тему: «П’ята річниця реалізації державної політики у сфері збереження та розвитку української мови».

Організатор: Національна комісія зі стандартів державної мови.

Учасники: Юлія Чернобров - голова Національної комісії зі стандартів державної мови; Данута Мазурик - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Ольга Новікова - член Національної комісії зі стандартів державної мови.

Модераторка: Ольга Гриценко - член Національної комісії зі стандартів державної мови.

Питання до обговорення:

  • Забезпечення ефективної системи оцінювання рівня володіння державною мовою.
  • Рівні умови: іспит доступний для всіх.
  • Досягнення і перспективи в напрацюванні і затвердженні стандартів державної мови як нормативних документів.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Нацкомісія забезпечує рівні права для всіх на складання іспиту з української мови

Національна комісія зі стандартів державної мови забезпечує рівні права усіх громадян на складання іспиту з української мови, зокрема для осіб з інвалідністю.

Про це сказала член Нацкомісії Ольга Новікова під час брифінгу "П’ята річниця реалізації державної політики у сфері збереження та розвитку української мови" в Укрінформі.

"Національна комісія зі стандартів державної мови як центральний орган виконавчої влади керується Законом України про забезпечення функціонування української мови як державної, відповідно до якого Комісія зобов'язана забезпечувати рівні права для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для всіх претендентів, зокрема і для претендентів - осіб з інвалідністю...Комісія виконала велику роботу в цьому напрямку і на сьогодні створює та забезпечує необхідні умови для людей з інвалідністю", - сказала Новікова.

За її словами, наразі всі установи, які співпрацюють із Нацкомісією, забезпечують та дотримуються вимог щодо розташування, обладнання та функціонування іспитової аудиторії для забезпечення рівного доступу в іспитах.

Вона наголосила, що безбар'єрність - це нова, надважлива цінність українського суспільства як під час війни, так і в період повоєнної відбудови.

"Більшість українців вважає, що створенням безбар'єрного простору має займатися держава. Для цього потрібно долати наявні бар'єри невлаштованого соціуму, удосконалювати законодавчі документи, змінювати ставлення суспільства до проблеми інвалідності", - додала Новікова.

На думку членів Комісії, важливо усвідомлювати особливість іспиту з української мови, який сприймається не як обтяжлива вимога, а як нагода для громадян довести свої знання та сприяти укріпленню мовних стандартів у суспільстві.

"Іспит з української мови — це не покарання, а можливість для громадян України продемонструвати свої знання та сприяти поширенню мовної політики на всіх рівнях влади", — сказала член Нацкомісії Данута Мазурик.

Як повідомляв Укрінформ, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров’я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк