Як повернути в Україну заблоковані російські гроші
11 листопада, 12:30 - круглий стіл на тему: «Як повернути в Україну заблоковані російські гроші».
Організатор: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансовий клуб».
Учасники: Олег Дунда - голова підкомітету ВРУ з питань будівництва та проєктування; Агія Загребельська - державна уповноважена Антимонопольного комітету (2015-2019 рр.); Олена Дума - голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА); Грігол Катамадзе - заступник голови АРМА з питань євроінтеграції; Михайло Ноняк - заступник міністра доходів і зборів (2014-2016 рр.), кандидат економічних наук, докторант Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; Ганна Маляр - заступниця міністра оборони України (2021-2023 рр.); Дмитро Горюнов - керівник групи розрахунків збитків України від війни KSE Institute; Анна Ісламова - заступниця директора «Фонду інституційного розвитку української науки»; Ленур Асанов - голова правління ГО «Кримська ліга захисту прав людини»; Антон Подлуцький - журналіст, співзасновник інформаційно-аналітичного порталу КиївВлада.
Модератор: Руслан Чорний - керуючий партнер «Фінансового клубу».
Питання до обговорення:
- Ціна війни: загальна сума збитків України (об'єкти інфраструктури, енергетика, промисловість, житлові будинки тощо).
- Механізми фіксації збитків держави, бізнесу і громадян. Судові інструменти доведення збитків від воєнних дій.
- Інструменти пошуку та арешт активів Росії, російських громадян та бізнесу за кордоном.
- Націоналізація майна Росії в Україні: чи можна отримати кошти?
- Як стягнути кошти та активи Росії на відновлення України: правові механізми?
- Чи можливе отримання репарацій з боку Росії: як і в якому випадку цей інструмент можна використати?
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні пропонують створити Агентство з питань подолання наслідків збройної агресії РФ
В Україні планують створити Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації для формування консолідованої претензії щодо відшкодування збитків.
Про це повідомила колишня заступниця міністра оборони України (у 2021- 2023 роках) Ганна Маляр під час круглого столу на тему "Як повернути в Україну заблоковані російські гроші", передає кореспондент Укрінформу.
"Якщо ми створимо агенцію з повернення коштів як центральний орган виконавчої влади з подвійним підпорядкуванням Верховній Раді і Кабміну, ця державна інституція зможе сформувати консолідовану претензію, об'єднавши всі види суб'єктів, які постраждали внаслідок агресії, і підрахує всю завдану шкоду", - зазначила Маляр.
За її словами, наразі в Україні є три категорії потерпілих: фізичні особи, юридичні особи і держава.
«Агресія – це міжнародний злочин, і, відповідно до резолюції про агресію 1974 року, для її визнання достатньо самого факту. Тобто нам не потрібні рішення судів, щоб довести агресію - у нас є перетин кордону регулярними військами іншої держави та окупація території», - пояснила Маляр.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 року Європейський Союз, США і Велика Британія ухвалили рішення про виділення Україні фінансової підтримки за рахунок заморожених російських активів, 50 млрд дол. мають бути доступні вже цього року.
За 30 років з України виведено за кордон понад $100 млрд - АРМА
За роки незалежності з України виведено за кордон понад 100 млрд доларів США.
Про це повідомила голова Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) Олена Дума під час круглого столу на тему "Як повернути в Україну заблоковані російські гроші", передає кореспондент Укрінформу.
"Ми проаналізували, що станом на сьогодні можемо говорити про цифри більше 100 млрд доларів США як динамічну цифру, яка знаходиться за кордоном", - зазначила Дума.
За її словами, для повернення таких активів, агентство у липні 2023 року розробило та затвердило порядок реалізації арештованих активів за кордоном. Проте, АРМА не може у такому випадку обирати покупця самостійно, а зобов’язане створити конкурсну комісію за участю представників Мінекономіки та Мін'юсту, які оберуть організатора торгів за вісьмома критеріями.
Також вона пояснила, що враховується досвід продажу подібних активів – для яхт це може бути світовий аукціонний дім, для нерухомості – агенція нерухомості, для творів мистецтва – спеціалізовані майданчики.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні планують створити Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації для формування консолідованої претензії щодо відшкодування збитків.
Експерт пропонує механізм репарацій за шкоду, завдану агресором
Механізмом отримання репарацій від РФ після перемоги може стати міжнародний консорціум з управління російськими надрами, нафтою і металами.
Про це заявив журналіст, співзасновник інформаційно-аналітичного порталу КиївВлада Антон Подлуцький під час круглого столу на тему "Як повернути в Україну заблоковані російські гроші", передає кореспондент Укрінформу.
"Коли ми системно підійдемо до підрахунку всіх збитків – виробничих, інфраструктурних, екологічних, людських втрат, моральної шкоди, вкрадених музейних цінностей, починаючи ще з розкрадання кримських музеїв до 2014 року, то побачимо, що йдеться про суми, значно більші за 300 млрд чи 1 трлн доларів", - зазначив експерт.
За його словами, єдиним дієвим механізмом отримання репарацій буде створення міжнародного консорціуму з управління активами РФ, насамперед в інтересах України. Адже після перемоги на репарації претендуватимуть й інші постраждалі від РФ країни: Польща, країни Балтії, Грузія, Японія.
"Для світового співтовариства це буде шокуючий варіант рішення, бо такого я не дуже пам'ятаю у світовій історії. Єдиний варіант переконати американців, британців, французів, німців – це створення міжнародного консорціуму", - підсумував Подлуцький.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні планують створити Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації для формування консолідованої претензії щодо відшкодування збитків.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк