Гендерно зумовлене насильство в Україні: реалії та виклики
10 грудня, 14:00 - пресконференція на тему: «Презентація рекомендацій за підсумками круглих столів “Гендерно зумовлене насильство в сучасній Україні: нові реалії та майбутні виклики”».
Організатор: HIAS Ukraine.
Учасники: Ольга Шулік - HIAS Ukraine; Іраїда Геращенко - заступниця голови Херсонського обласного центру "Успішна жінка"; Ганна Ільїна - директорка ГО "Зв'язок"; Вероніка Іванко - регіональна координаторка напрямку протидії та попередження гендерно зумовленому насильству БФ "Право на Захист"; Станіслава Валевська - головна спеціалістка відділу психологічної, соціальної та юридичної допомоги БФ "Янголи Спасіння".
Модераторка: Анастасія Чеботарьова - координаторка з адвокації та комунікацій.
Коротко. Пресконференція присвячена підсумкам серії круглих столів, що відбулися в п’яти областях України (Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Херсонська, Миколаївська). Заходи відбувались у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з залученням громадського суспільства, державних надавачів послуг та міжнародних організацій. Учасники та учасниці представлять нові реалії гендерно зумовленого насильства (ГЗН) у прифронтових громадах, а також шляхи подолання викликів і бар’єрів на шляху допомоги постраждалим.
Мета заходу - привернути увагу громадськості, міжнародних організацій, органів влади та медіа до проблеми гендерно зумовленого насильства. Експерти обговорять рекомендації для ефективного вирішення цієї проблеми.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: +380671624917; anastasiia.chebotarova@hias.org.
Акредитація триватиме до 14:00 10 грудня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Програми по роботі з кривдниками і постраждалими від домашнього насильства потребують удосконалення - правозахисники
В Україні наразі дуже мало спеціалістів, підготовлених до роботи із кривдниками (особами, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі), а діючі програми з протидії гентерно зумовленому насильству потребують удосконалення.
Про це йшлося під час пресконференції в Укрінформі на тему: «Презентація рекомендацій за підсумками круглих столів «Гендерно зумовлене насильство в сучасній Україні: нові реалії та майбутні виклики», передає кореспондент Укрінформу.
Директорка ГО «Зв'язок» Ганна Ільїна поінформувала, що типова програма по роботі має певні пробіли. «Немає вікових особливостей, немає особливостей того, як працювати з людьми, які вживають наркотичні речовини і алко-речовини, з людьми, які мають певні психіатричні захворювання. І спеціалістів, які можуть працювати з кривдниками, дуже і дуже мало сьогодні в Україні», - сказала вона.
Ільїна зазначила, що точні дані щодо чисельності таких фахівців вона наразі назвати не може.
«Але можу сказати, що ми працюємо у багатьох громадах, і перше питання, яке нам ставлять (від — ред.) відділу соціальних служб — це про те, чи є у нас програми, тренінги щодо підготовки (цих спеціалістів щодо — ред.) кривдників. Це майже кожна громада. Там можуть бути ці спеціалісти, але їх завжди не вистачає», - пояснила активістка.
За її словами, у іншому випадку - у типовій програмі роботи з постраждалими особами — взагалі не зазначені методики роботи з різними віковими категоріями, а також методики роботи з дітьми, які отримали мультитравму, особами, які постраждали від торгівлі людьми.
Активістка також розповіла, що притулків для постраждалих від гендерного насильства в Україні не вистачає, вони не завжди інклюзивні і не завжди враховують особливості людей, які там проживають.
«Маємо робити аудит тих притулків, які є, на предмет інклюзивності, і потім проводити адвокаційні кампанії щодо виділення коштів, щоб зробити ці притулки інклюзивними», - зазначила Ільїна.
Головна спеціалістка відділу психологічної, соціальної та юридичної допомоги БФ «Янголи Спасіння» Станіслава Валевська поінформувала, що проблема бюрократичних перепон та недовіри до сервісів є серйозною перепоною на шляху до подолання гендерно зумовленого насильства в Україні.
За її словами, для ефективної роботи з цим явищем потрібно вживати комплексні заходи.
Представниця БФ «Янголи Спасіння» звернула увагу на те, що жінки, які проживають у сільській місцевості, належать до груп осіб, які потребують особливої уваги. Адже ці жінки часто мають обмежений доступ до інформації, до сервісів допомоги і стикаються із більшими труднощами у зверненні за допомогою через віддаленість від міських центрів.
Заступниця голови Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Іраїда Геращенко закцентувала увагу на питанні недосконалості законодавства з визначення економічного і психологічного насильства.
Представниця неурядової організації HIAS Ukraine Ольга Шулік додала, що особам, які постраждали від насильства, потрібна довготривала допомога — економічна і соціальна реінтеграція.
Заступниця голови Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Іраїда Геращенко розповіла, що на Херсонщині наразі відсутні «зелені кімнати» для дітей, які призначені для допомоги дітям, зокрема тим, хто потрапив у складні життєві ситуації або став свідком правопорушень, і центри «Барнахус» - міжустановчі спеццентри для роботи із дітьми, що постраждали від насильства.
«Це наш біль — відсутність «зеленої кімнати» та «Барнахусів». Це - сервіси, які дають можливість опитувати постраждалих, свідків або малолітніх у спеціальних умовах, створених саме для ненанесення шкоди таким особам», - пояснила активістка.
Як повідомлялося, станом на 26 листопада на обліку у Національній поліції перебувало майже 112 тисяч осіб, які вчинили домашнє насильство.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк