Безпритульні тварини в Україні: шляхи вирішення

5 грудня,12:00 - круглий стіл на тему: «Вирішення проблеми безпритульних тварин в Україні».

Організатори: ІА “Центр новин”; ГО “Притулок тварин”.

Учасники: Олександр Ляшук - військовослужбовець 122 бригади ТРО (онлайн); Анна Багаєва  - засновниця та голова фонду "Бастет плюс" (онлайн); Олексій Суровцев - український актор, власник домівки для тварин "Бородата котомамуля"; Ірина Азізян - засновниця БО БФ ЮНАЙТЕД ФОР ЕНІМАЛС, засновниця та керівниця ГО БАРБОС, директорка Комунального підприємства Центр поводження з тваринами Ужгородської міської ради (онлайн); Яна Правдивець - головна спеціалістка сектору з питань поводження з тваринами Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації; Наталія Лещенко - начальниця служби обліку, реєстрації та адопції тварин комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»; Ірена Скакун - представниця ГО "Зоопатруль Україна"; Галина Суляєва - представниця БФ ЮНАЙТЕД ФОР ЕНІМАЛС (онлайн); Дмитро та Дар'я Ревнюки - представники ГО "Зоопатруль Україна"; Євген Селєзньов - український футболіст (онлайн); Павліна Герасим - лікарка-ветеринарка, волонтерка (онлайн); Павло Бабінчук - заступник директора з міжнародних відносин Благодійного Фонду Братів Мкртчан.

Модератор: Ольга Витак - шеф-редакторка ІА "Центр новин".

Питання до обговорення:

  • Створення притулків у кожному місті України.

  • Евакуація тварин із зон бойових дій.

  • Фінансова підтримка (гранти) для ветлікарень, які здійснюють стерилізацію, кастрацію, вакцинацію та лікування.

  • Захист тварин на рівні держави та державне фінансування.

  • Популяризація теми захисту безпритульних тварин у ЗМІ.

Коротко. Через повномасштабну війну Росії проти України ситуація з безпритульними тваринами суттєво погіршилась. Саме тому під час круглого столу учасники обговорять низку нагальних питань та напрацюють шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин.

Довідково. Круглий стіл організовано за підтримки Миколи Садовенка - власника притулку для собак у місті Жидачів Львівської області.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Активісти пропонують створити притулки та Центри допомоги тваринам у кожному місті

Активісти та волонтери, які опікуються безпритульними тваринами та здійснюють їх евакуацію із зони бойових дій, планують звернутися до органів влади всіх рівнів з пропозицією створення притулків для тварин та Центрів допомоги тваринам.

Про це та інші питання, які стосуються фінансування програм для тварин, йшлося на круглому столі «Вирішення проблеми безпритульних тварин в Україні», який пройшов в Укрінформі.

"Проблема безпритульних тварин в нашій країні має вирішуватися комплексно. Не може бути так, що створили притулок - і проблема одразу вирішиться. Притулки дуже швидко переповнюються. І в нас не буде фінансового та людського ресурсу забезпечувати їх роботу. Тому з нашого боку ми пропонуємо створювати Центри допомоги тваринам, багатофункціональні комплекси, які включають окремі зони для собак і окремі зони для котів. Це мають бути центри, обовʼязково обладнані відповідним устаткуванням і персоналом, який готовий у будь-який час виїхати для екстреної допомоги тваринам. Це має бути фінансова стабільність цих центрів через підтримку місцевих бюджетів", - розповіла на круглому столі засновниця та голова фонду "Бастет плюс" Анна Багаєва.

За її словами, також необхідно вирішити питання донатів, які громадяни жертвують для притулків та безпритульних тварин, допомоги благодійників, у тому числі іноземних. Зокрема, ця допомога, на її думку, має бути прозорою і підзвітною.

Окрім цього, як зазначила Багаєва, необхідна і просвітницька робота, особливо в невеликих населених пунктах, як щодо гуманного ставлення до тварин, так і щодо необхідності їх стерилізації.

За словами голови фонду "Бастет плюс", критично важливо створити єдиний реєстр тварин, зробити це можна на базі запропонованих Центрів допомоги тваринам. Це дасть змогу відстежувати долю тварин, уникнути подальшого шахрайства, забезпечити прозорість використання коштів.

Як наголосив на круглому столі військовослужбовець 112 бригади ТРО Олександр Лящук, також необхідна загальнонаціональна програма з вакцинації та стерилізації тварин, оскільки через повномасштабну війну багато домашніх тварин стали безпритульними, це призвело до їх неконтрольованого розмноження, багато безпритульних тварин хворіють, у тому числі на сказ.

Український актор Олексій Суровцев, який під час окупації Київщини допомагав з евакуацією людей, а також тварин, яких господарі покинули в зачинених будівлях, зазначив, що наразі в Україні немає чітко визначених вимог до створення притулків. Це призводить до того, що притулок може створити зараз будь-хто, і умови в них не завжди відповідають таким, в яких можуть утримуватися тварини.

За його словами, це питання також потребує унормування. До того ж, додав він, незрозуміло, що робити з тими тваринами, які утримуються в неналежних умовах.

"Ми нічого не зможемо вирішити в нашій країні, поки тварина буде визначатися на законодавчому рівні як річ. Ми не можемо змусити власників тварин вакцинувати їх, стерилізувати. Тому в цьому (критичній ситуації з безпритульними тваринами - ред.) винна не тільки влада, а й люди. Потрібен комплексний підхід, просвітницькі програми", - сказав Суровцев.

За підсумками круглого столу активісти підписали спільну декларацію до органів влади всіх рівнів з пропозиціями вирішення питання безпритульних тварин в українських населених пунктах.

Як повідомлялося, в Україні запустили реєстр для ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Наразі триває перший етап, під час якого до роботи з реєстром долучатимуться ветеринарні клініки та ветеринари.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк