Ukrainian Building Awards 2024: головна подія року будівельної галузі України

10 грудня, 09:30 - пресконференція Української будівельної премії року - Ukrainian Building Awards на тему: «Відновлення України: вирішення кадрової кризи, економічні виклики та нові підходи у відбудові держави».

Організатор: Медіагрупа DMNTR.

Учасники: Дмитро Струк - директор з розвитку компанії "Креатор-Буд"; Тетяна Скрипка - керівниця проєктного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ; Олександр Лахтіонов - засновник і CEO компаній RITM Group, експерт з розвитку девелоперських та інвестиційних проєктів;  Дмитро Карпіловський - засновник Укрінвестклубу; Ігор Савін - директор ODA Development; Михайло Новосельський - керівник студії Novoselskiy Architect Studio; Антон Вергун - провідний архітектор, партнер архітектурної студії SHOVK, Гран-прі Інтер’єр року.

Довідково. 12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської та інвестиційної сфер — Українська будівельна премія року Ukrainian Building Awards. Цей захід об’єднає понад 500 власників і топменеджерів провідних компаній, щоб створити платформу для обміну досвідом, пошуку нових можливостей і визначення напрямків розвитку галузі під гаслом - “Як завтра бути успішним”.

Детальніше про цей захід - www.ubc-ua.info/uba.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа - за посиланням.

Акредитація триватиме до 24:00  09 грудня 2024 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Головними інвесторами у відбудову будуть самі українці - експерт

Якісно відбудувати Україну зможуть лише внутрішні інвестори, і це стане «точкою прориву» для відновлення всієї економіки.

Таку думку на пресконференції Української будівельної премії року Ukrainian Building Awards «Відновлення України: вирішення кадрової кризи, економічні виклики та нові підходи у відбудові держави» висловив засновник Укрінвестклубу Дмитро Карпіловський, передає кореспондент Укрінформу.

Експерт вважає: якщо за відбудову країни не візьмуться, передовсім, внутрішні інвестори, бажаного результату не буде.

«Аналізуючи надходження пакетних інвестицій, ми не бачимо можливостей закриття таких фантастичних потреб в капіталі нашими західними партнерами з огляду на їхню обережність в оцінюванні ризиків. Водночас бачимо, що величезні запаси капіталу є на руках у простих українців. Єдине, що їх стримує, – відсутність культури інвестування в бізнес», - сказав Карпіловський.

За його словами, мастхевом у нас чомусь стало купувати невеликі квартири біля метро, котловани, розміщувати гроші на банківських депозитах, тоді як вітчизняні економіка, малий та середній бізнес гостро потребують вливань цього вільного капіталу. Як приклад, фахівець навів досвід своєї невеликої команди, яка за останні п’ять років залучила більш як 150 мільйонів доларів в українські бізнеси. Цю практику можна масштабувати в тисячі разів.

«І якраз в межах таких подій, як Українська будівельна премія року Ukrainian Building Awards, ми можемо виносити такі теми на широкий загал та демонструвати, що є можливість для внутрішнього інвестора безпосередньо впливати на наше відновлення через участь у комерційних інвестиціях, одночасну участь приватної інвестиційної стратегії та великої стратегії відбудови держави. І тут може бути «точка прориву» для відновлення всієї економіки», - переконаний Карпіловський.

Як повідомлялося, 12 грудня 2024 року в Києві відбудеться Українська будівельна премія року Ukrainian Building Awards. Захід об’єднає понад 500 власників і топменеджерів провідних компаній, щоб створити платформу для обміну досвідом, пошуку нових можливостей і визначення напрямів розвитку галузі. Окрім церемонії нагородження переможців, відбудуться панельні дискусії стейкхолдерів на теми: «План першочергових дій для подолання кризи та активізації державних, економічних і громадянських ресурсів», «Тренди, прогнози та можливості 2025: інвестиційна, комерційна та житлова нерухомість», «Підсумки 2024: Віконний ринок України у світлі нових викликів», «Урбан дизайн.Тканина сучасного міста», «Готельна нерухомість 2024-2025» та «Перспективи розвитку ринку нерухомості України».

Відновити ринок нерухомості допоможуть гроші «заробітчан» - експерт

Залучення коштів українців, котрі працюють закордоном, сприятиме розвитку ринку нерухомості та іпотечного кредитування після війни.

Таку думку на пресконференції Української будівельної премії року Ukrainian Building Awards «Відновлення України: вирішення кадрової кризи, економічні виклики та нові підходи у відбудові держави» висловив засновник і CEO компаній RITM Group, експерт з розвитку девелоперських та інвестиційних проєктів Олександр Лахтіонов, передає кореспондент Укрінформу.

За словами експерта, хоча інтерес до відбудови України по війні буде значним, інвестори-іноземці – принаймні, у перші роки, - насторожено ставитимуться до капіталовкладень у житлову та комерційну нерухомість.

«Так, Україна зараз в усіх на слуху, вона є впізнаваним брендом. Але водночас вона точно ще не асоціюється з надійністю, ліквідністю для системного іноземного інвестора. Хоча б через відсутність однакових для всіх «правил гри». Тому єдиний наш шлях – повернути довіру інвесторів-українців, котрі зараз працюють закордоном і щомісяця заробляють 500-1000-1500 євро. Для ринку Європи – це невеликі гроші. А в Україні, зокрема у західному регіоні – Рівному, Луцьку, Івано-Франківську, Тернополі – за 2,5-3 роки таких заробітків можна купити квартиру, яка за місяць приноситиме 200-250 доларів пасивного доходу від оренди», - пояснив Лахтіонов.

Такий інструмент дрібного інвестування, за його словами, доволі привабливий. Адже в Європі мало нерухомості, яка б за незначних вкладень приносила таку дохідність.

«А враховуючи, що ринок нерухомості очікує на відновлення «робочої» гривневої іпотеки хоча б під 10-12%, він передовсім буде цікавим не іноземцям, а українцям, котрі зараз перебувають закордоном, і тим, хто залишається жити і працювати тут», - вважає експерт.

Такий інтерес, на його думку, стимулюватиме ринок нерухомості й у тому числі сприятиме розвитку іпотечних програм. Ключове завдання при цьому – відновлення миру. А далі - відновлення всіх фінансових інструментів для безперешкодної діяльності бізнесу.

«Адже житлову нерухомість купують тільки тоді, коли в містах є можливість працювати, заробляти, ростити дітей. Звідси – сподівання, що більшість українців повернуться до рідних місць і вкладуть акумульовані кошти в Україну. Тому що найкращий патріотизм – з користю для себе і для країни інвестувати гроші у розбудову вітчизняної економіки», - переконаний Лахтіонов.

Як зазначалося під час пресконференції, можливості залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій в галузь нерухомості, поміж іншого, обговорюватимуть учасники масштабного заходу «Українська будівельна премія року Ukrainian Building Awards», що відбудеться 12 грудня 2024 року у Києві.

Окрім церемонії нагородження переможців (більше тридцяти номінацій), відбудуться панельні дискусії стейкхолдерів на теми: «План першочергових дій для подолання кризи та активізації державних, економічних і громадянських ресурсів», «Тренди, прогнози та можливості 2025: інвестиційна, комерційна та житлова нерухомість», «Підсумки 2024: Віконний ринок України у світлі нових викликів», «Урбан дизайн. Тканина сучасного міста», «Готельна нерухомість 2024-2025» та «Перспективи розвитку ринку нерухомості України».

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк