Розвиток мережі реабілітаційних осередків у 2025 році

9 січня, 12:00 - брифінг на тему: "Розвиток мережі реабілітаційних осередків у 2025 році".

Організатор: Міністерство охорони здоров’я України.

Учасники: Віктор Ляшко - міністр охорони здоров’я України; Віктор Микита - заступник керівника Офісу Президента України.

Питання до обговорення:

  • Результати роботи у 2024 році та завдання на 2025-й.
  • Заплановані проєкти державного рівня.
  • Регіональний трек щодо реабілітації ветеранів.
  • Участь областей та громад у реалізації державної стратегії розвитку мережі реабілітаційних осередків.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У 2024 році майже 366 тис. пацієнтів пройшли реабілітацію - Ляшко

У 2024 році майже 366 тис. пацієнтів пройшли реабілітацію.

Про це на брифінгу в Укрінформі сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"У 2024 році у наших реабілітаційних центрах, які створені при лікарнях або в структурі лікарень, пролікувалися майже 366 тисяч пацієнтів, у тому числі учасники бойових дій та ветерани. За це ми оплачуємо через Програму медичних гарантій, яка має відповідні пакети для стаціонарної та амбулаторної реабілітаційної допомоги. Сума коштів, виділена у бюджеті 2024 року, становить майже 5 млрд грн", - зазначив Ляшко.

Він нагадав, що у бюджеті на 2025 рік передбачено майже 5,8 млрд грн для забезпечення надання реабілітаційної допомоги як у стаціонарах, так і амбулаторно.

Також, додав міністр, у 2025 році поставлена мета створити реабілітаційне відділення у кожному закладів охорони здоров'я у громадах. Це передбачено внутрішнім планом стійкості, який у 2024 році презентував Президент України Володимир Зеленський.

Як повідомлялося, за даними МОЗ, у 2024 році спроможність центрів реабілітації, реабілітаційних відділень склала понад 12 тис. реабілітаційних сеансів на день, що в 4 рази більше порівняно з початком 2022 року, коли в день по всій країні проводилося не більше 3 тис. реабілітаційних сеансів.

Послуги з протезування надають ветеранам у 66 лікарнях із реабілітаційними відділеннями - ОП

У 66 лікарнях, де відкриті реабілітаційні відділення, ветеранам надають послуги із протезування.

Про це під час брифінгу в Укрінформі на тему "Розвиток мережі реабілітаційних осередків у 2025 році" повідомив заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита.

“Для забезпечення комфортних умов для ветеранів у 66 лікарнях, де відкриті реабілітаційні відділення, налагоджено й забезпечено організацію надання послуг із протезування. Ця робота триває, і я думаю, у 2025 році ми збільшимо темпи і ці послуги надаватимуть у більшості закладів для реабілітації”, - сказав він.

За словами Микити, станом на зараз у регіонах завершені ремонтні роботи та підготовлені мультидисциплінарні команди у 181 із 221 запланованого до відкриття стаціонарного реабілітаційного відділення.

“Це 82% від загальної кількості. До 1 березня плануємо реалізувати 100% цих відділень”, - додав заступник керівника Офісу Президента.

Він зауважив, що на 2025 рік у регіонах прийнято 23 обласні програми, спрямовані на фінансування проєктів з будівництва та ремонту реабілітаційних відділень. Загальна сума фінансування сягає близько 800 млн.

“Разом із цим, за кошти обласних і місцевих бюджетів буде реалізуватися програма щодо заходів лікування, протезування та реабілітації наших захисників, а це - закупівля ліків, надання інших послуг. Загальний бюджет у регіонах складає понад 1 млрд гривень”, - поінформував посадовець.

Він зауважив, що в рамках реалізації програм Мінветеранів, зокрема щодо створення ветеранських просторів, створено комунікацію з кожним ветераном.

“Він має можливість звернутися до помічника ветерана і за рахунок коштів обласного чи місцевого бюджету буде створено умови, приміром, для перевезення до відділень для реабілітації”, - зауважив Микита.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів погодив експериментальний проєкт щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом.

В Україні 319 медзакладів надають послуги зі стаціонарної реабілітації, 479 - проводять реабілітацію амбулаторно - Ляшко

В Україні 319 медзакладів надають послуги зі стаціонарної реабілітації, 479 - проводять реабілітацію амбулаторно.

Про це на брифінгу в Укрінформі розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

"В цілому у нас законтрактовано 319 закладів на стаціонарну реабілітаційну допомогу і 479 закладів на амбулаторну реабілітаційну допомогу. Це все нанесено на мапу і ми говоримо про те, що кожна громада, яка має заклад охорони здоровʼя, має мати пакет амбулаторної реабілітації", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що Міністерство охорони здоровʼя розробило примірне положення про реабілітаційне відділення, яке передбачає вимоги як для стаціонарного, так і для амбулаторного відділення. Крім того, уряд ухвалив рішення про монопослугу в системі реабілітації, а НСЗУ розробила відповідні вимоги і окремий пакет у рамках амбулаторної реабілітаційної меддопомоги.

Також, зараз, як нагадав Ляшко, триває перехід на нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини, яка також передбачає визначення необхідної реабілітаційної допомоги людині.

"На кінець січня у нас відбудуться наради з керівниками обласних структурних підрозділів, де буде чітко показано як повинна працювати амбулаторна реабілітаційна допомога і розписані чіткі дедлайни, хто і що повинен зробити", - сказав міністр охорони здоровʼя.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоровʼя розраховує протягом наступних двох років залучити до системи реабілітації понад 9 тис. фахівців.

МОЗ розраховує упродовж наступних двох років залучити до системи реабілітації понад 9 тис. фахівців

Міністерство охорони здоровʼя розраховує протягом наступних двох років залучити до системи реабілітації понад 9 тис. фахівців.

Про це на брифінгу в Укрінформі сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

"Ми значно збільшили кількість людей, яких готують у наших навчальних закладах, і маємо мету упродовж наступних двох років залучити до системи реабілітації більше 9 тис. нових спеціалістів після того, як вони завершать своє навчання", - сказав Ляшко.

Як зазначив міністр, аналіз кількарічного розподілу випускників медуніверситетів за спеціальностями фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мовлення тощо показав, що з кадровим потенціалом проблем не мало бути. Проте, як наголосив Ляшко, попри те, що фахівців після університетів було достатньо, люди не приходили працювати у систему охорони здоровʼя.

"Тому уряд вжив ряд заходів і прирівняв реабілітаційні професії до медичних професій, і на них поширюються норми про мінімальні заробітні плати, які мають бути у медичних працівників. Це дозволило нам за два роки залучити майже 11 тис. фахівців у систему реабілітації", - сказав Ляшко.

Також, як нагадав він, для тих спеціалістів, які вже працювали у системі, було запущено інноваційні методики підготовки. Зокрема, створено сім центрів досконалості, де фахівці з реабілітаційних відділень із супроводом супервізора можуть покращити свої знання.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства охорони здоровʼя, у 2024 році майже 366 тис. пацієнтів пройшли реабілітацію в стаціонарі або амбулаторно.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк