Ціна війни. Економічні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну
2 квітня, 10:30 - презентація аналітичного дослідження на тему: "Ціна війни. Економічні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну (2022-2025)".
Організатор: Громадська організація "Світ.UA".
Учасники: Денис Василенко - співвласник і комерційний директор компанії "Nidera Agro"; експерт аграрного ринку ГО "Світ.UA"; Віталій Кольченко - бенефіціарний власник ТОВ "Навимар" та ТОВ "Панормос Інспекшен Україна"; експерт з морської логістики ГО "Світ.UA"; Денис Корольов - гендиректор корпорації "Деталь вагон груп" та бенефіціарний власник ТОВ "Лебединський МБДЕ Завод "Темп", експерт з питань промисловості та виробництва ГО "Світ.UA"; Олег Дегтяренко - експерт з питань інфраструктури ГО "Світ.UA".
Модератор: Юрій Бережной - український підприємець, керівник Благодійного фонду "Довіра. Україна", експерт з міжнародних відносин, міжнародної логістики та інфраструктури ГО "Світ.UA".
Питання до обговорення:
- Які основні макроекономічні дисбаланси спричинила війна та як вони впливають на монетарну політику, курс гривні та фіскальну стійкість держави?
- Як саме змінилася галузева структура економіки України внаслідок війни та які сектори демонструють найбільшу стійкість/вразливість?
- Найгостріші соціально-демографічні наслідки повномасштабного вторгнення та як вони впливають на різні категорії населення?
- Які економічні заходи мають стати пріоритетними для забезпечення макроекономічної стабільності й відновлення України в умовах тривалої війни?
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 20:00 01 квітня 2025 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Експерти назвали пріоритетні напрямки для відновлення економіки України під час війни
Експерти назвали пʼять пріоритетних напрямків для відновлення економіки України під час війни.
Про це йшлося під час презентації аналітичного дослідження "Ціна війни. Економічні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну" громадської організації “Світ.UA” в Укрінформі.
"Наш бюджет досі значною мірою тримається на підтримці міжнародних партнерів та донорів. Але ми не можемо залежати від цього вічно. Нам потрібні внутрішні ресурси, нові підходи та чесна розмова про майбутнє", — зазначив експерт з питань промисловості та виробництва ГО “Світ.UA” Денис Корольов.
За його словами, першим пріоритетом має стати розумна монетарна політика, що поєднуватиме стримування інфляції та підтримку реального сектора економіки. Другий напрямок — податкова реформа, яка захистить малий бізнес.
"Спрощена система оподаткування – це опора для підприємців, і її потрібно захищати. Податкова реформа не повинна задушити малий бізнес, а навпаки, зробити його основою відновлення", — наголосив Корольов.
Третім пріоритетом він назвав енергетичну незалежність. За його словами, необхідно модернізувати енергетику, робити ставку на відновлювані джерела енергії та повернути контроль над втраченою критичною інфраструктурою, що є питанням економічної безпеки країни.
Четвертий напрямок стосується демографічної політики. "Маємо створити умови, в яких українці за кордоном захочуть і зможуть працювати вдома", — зазначив Корольов, нагадавши, що, за даними ООН, за кордоном перебувають 6,7 млн українців.
П'ятим пріоритетом Корольов назвав розвиток експортно-орієнтованого виробництва з високою доданою вартістю. Відповідно до цього, Україна має продавати не лише сировину, а й інвестувати у виробництво, розвивати логістику та включатися в глобальні ланцюги доданої вартості, що дасть поштовх економіці.
Необхідність цих заходів підтверджується даними економічної статистики. Експерт аграрного ринку ГО “Світ.UA” Денис Василенко нагадав, що економіка України після падіння на 29% у 2022 році досягла лише 70% від довоєнного рівня, а інфляція у лютому 2025 року сягнула 13,5%.
"Україна здатна не лише вистояти, але й перемогти не лише на полі бою. Ми можемо побудувати нову економіку — справедливу, сильну і модерну", — підсумував Корольов.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що за підсумками цього року ВВП України зросте на 3,5%.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк