Атмосфера в Криму нагадує сталінську добу - Муждабаєв
Репресії окупаційної влади у Криму стосовно кримських татар створили атмосферу тотального страху, яку можна порівняти тільки з часами сталінського правління.
Про це на прес-конференції в Києві заявив заступник гендиректора кримськотатарського каналу ATR Айдер Муждабаєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Завдяки репресіям щодо кримських татар російській владі вдалося створити у Криму атмосферу тотального страху, яку можна порівняти тільки з часами сталінського правління, коли люди боялися висловлюватися не лише публічно, а й в особистих бесідах. Люди бояться просто говорити й обговорювати ситуацію в Криму», - заявив Муждабаєв.
Більше того, сказав журналіст, за останні місяці стало помітно, що через погрози кримінального переслідування користувачі Фейсбук навіть бояться ставити «лайки» і робити «репост» якогось матеріалу про становище у Криму.
Як вважає Муждабаєв, порушення кримінальної справи щодо організатора громадянської блокади Криму Ленура Іслямова, а також останні обшуки в Криму у будинках журналістки Лілі Буджурової, заступника гендиректора Ельзари Іслямової та родичів Ленура Іслямова говорять про те, що в Криму триває залякування кримськотатарського народу.
Порушення кримінальних справ за організацію громадянської блокади Криму він назвав, «як мінімум, дивним, тому що із самого початку за фактом блокади товарів і комерційних вантажів у Крим влада публічно заявляла, що немає нічого прекраснішого для них, ніж припинити отримувати ненависні українські товари».
Як вважає Муждабаєв, українська держава має використати будь-які мирні способи тиску на Росію «з тим, щоб у Криму припинилися репресії щодо людей, припинилися залякування, арешти, щоб були відпущені з в'язниць люди й припинені сфабриковані кримінальні справи, зокрема, так звані справи «26 лютого» і «3 травня».
За його словами, вимоги учасників блокади щодо звільнення політичних в'язнів, включаючи Надію Савченко, Олега Сенцова та кримськотатарських активістів, про яких чомусь мало говориться у світових і українських ЗМІ, залишилися без уваги російської влади.
«Україна має активніше діяти у напрямку звільнення цих людей, у створенні міжнародної моніторингової комісії з прав людини в Криму та заявляти, що в Криму відбуваються етнічні репресії щодо того народу, який не по своїй волі опинився на території іншої країни і становище якого з кожним днем погіршується», - заявив Муждабаєв.