Вода Донеччини: Жебрівський анонсував масштабну програму
У Донецькій області розробляють масштабну програму з реконструкції системи водозабезпечення регіону, яка потребує великих фінансових вкладень.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський.
"Попередньо зверстали програму з реконструкції системи водозабезпечення Донецької області. Розглянули її поки що у форматі засідання робочої групи - з Ларисою Гусєвою, в.о. Департаменту житлово-комунального господарства та Олександром Євдокимовим , в.о. гендиректора КП "Компанія "Вода Донбасу"... Фактично, це програма на десятиліття. Дав завдання до середини серпня її доопрацювати, затвердити і якнайшвидше приступити до реалізації", - написав очільник області.
Він зазначив, що на інтерактивну карту нанесено найкритичніші точки, які потребують якнайшвидшого втручання: Авдіївка, Мар’їнка та Красногорівка, Маріуполь, так званий Покровсько-Селидівський промвузол та канал "Сіверський Донець – Донбас".
Щодо усіх є технічні рішення та зрозуміле фінансування, крім Авдіївки. За розрахунками спеціалистів, туди треба вкласти щонайменше 500 мільйонів гривень – на 25 тисяч населення. "Це дуже затратно. Тому питання поки що залишається відкритим", - додав Жебрівський.
Він розповів, що для забезпечення Мар’їнки та Красногорівки водою потрібно прокласти до них 19 км водогону від Красноармійської фільтрувальної станції. Орієнтовна вартість проекту - 122 млн грн, термін виконання - 2 роки.
По Маріуполю пропонується побудувати водогін від Павлопільського до Старокримського водосховищ. Крім того, там потрібно будувати фільтрувальну станцію, яка б очистила воду до нормативних величин. "На весь проект потрібно 300-320 млн грн. Частину профінансуємо з бюджетів – обласного та місцевого, частину проситимемо у держави, працюватимемо й над залученням коштів наших міжнародних партнерів", - пояснив Жебрівський.
Покровсько-Селидівський промвузол потребує резервного джерела водопостачання для Красноармійської фільтрувальної станції. Цей проект вже реалізується коштом Червоного Хреста (обсяг фінансування - на рівні 15-16 мільйонів).
Найзатратніший проект – це підвищення надійності та якості роботи каналу Сіверський Донець-Донбас. Внаслідок бойових дій він був пошкоджений та потребує гідроізоляції бентоматами на чотирьох ділянках. Загальна вартість проекту - приблизно 1,2 млрд гривень. "Крім цього, у новій дорожній карті передбачаємо заміни усіх старих зношених водогонів та каналізації, ремонт та модернізацію насосних станцій та очисних споруд, обладнання фільтрувальних станцій тощо", - додав Жебрівський.