Справа Кернеса: суд визнав деякі докази обвинувачення недійсними
Київський райсуд Полтави, де слухається справа мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців, обвинувачених у викраденні, тортурах і погроз вбивством двох активістів харківського Евромайдану взимку 2014 року, оголосив перерву до 12 лютого.
Про це кореспонденту Укрінформу розповіли в суді.
"У суд прибули сам Кернес, його адвокати і охоронці. У залі - двоє потерпілих. На минулому засіданні закінчили розгляд матеріалів 5-го тому, сьогодні впродовж п'яти годин розглядали матеріали 6-го і 7-го томів. Суд задовольнив клопотання захисту про визнання деяких доказів обвинувачення недійсними. Після чого оголошено перерву до 12 лютого", - відзначили в суді.
Обстановка, додали в суді, була спокійна: "Біля суду чергував наряд поліцейських. Активістів і мітингувальників не було".
Як повідомляв раніше Укрінформ, 11 грудня 2017 року в Полтаві на суді по справі Кернеса адвокати назвали матеріали слідства бездоказовими: фотографії слідчого експерименту не підписані сторонами, у протоколі огляду речей і документів немає речей, впізнання підозрюваного дано з відео, хоча до провайдера ніхто не звертався, до протоколу допиту потерпілого додані принскріни і фото, які можуть бути взяті з інтернету, що незаконно.
26 березня 2015 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Геннадія Кернеса і двох його охоронців, обвинувачених у викраденні, тортурах і погрозах вбивством двох активістів харківської Евромайдана взимку 2014 року.
Сам Геннадій Кернес неодноразово заявляв, що не скоював інкримінованих йому злочинів і називає цю справу "політично мотивованою" з боку його давнього опонента, а нині міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Типові відповіді свідків на запитання держобвинувачення про події в Харкові 25 січня 2014 року: "Давно це було, нічого не пам'ятаю". Допитана третина з понад 70-ти свідків звинувачення.
Кернесу і його охоронцям загрожує до 15 років в'язниці.